Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bu nedir arkadaş sosyal medya kaynıyor yok efendim 87 yok 97 yok bilmem ney ukallalar gelecek olan sistemide kaçıracak bu destursuzlar. bizim insanlarımızın çoğu sabırsız işi hemen olduya getirip geçiştiriyorlar birde garanti vermezlermi hep tansiyonum çıktı.aga bu hayatta neyin garantisi olmuşki havanın garantisi olsun bizde biliyoruz garanti gelir demesini lakin o öyle olmuyor malesef helede işin içinde atmosferle uğraş varsa hiç olmuyor. oyüzden sakince takip etmek enmantıklısı olur.

Bu iş cıvıklaştı abi.Ortalık veri çöplüğüne döndü.Sanki sistemi onlar getiriyor.Durum vahim

• bu nedir arkadaş sosyal medya kaynıyor yok efendim 87 yok 97 yok bilmem ney ukallalar gelecek olan sistemide kaçıracak bu destursuzlar. bizim insanlarımızın çoğu sabırsız işi hemen olduya getirip geçiştiriyorlar birde garanti vermezlermi hep tansiyonum çıktı.aga bu hayatta neyin garantisi olmuşki havanın garantisi olsun bizde biliyoruz garanti gelir demesini lakin o öyle olmuyor malesef helede işin içinde atmosferle uğraş varsa hiç olmuyor. oyüzden sakince takip etmek enmantıklısı olur.

Cok haklisiniz hocam cok dogru konusuyorsunuz..

Biz de isteriz 2016 yılbaşı sistemi gibisi gelsin

Aynen öyle olacak sistemi bile kurutan insanlar bunlar 😑🙄

• GEM balkanlardan dedi.ECMWF sabah kafkaslara kadar doğulattı.GFS gomuş o havalara.İşinize bakın diyor.😂

Endekslerde kafalar karışık ortalamalar Balkanları daha şanslı görse de her sonuca açık. Bir de sistem kısa ömürlü hepi topu 2 gün aslında jet akımları hızlı. Maalesef bu durum Rex Bloking olmasına da engel ancak ikinci bir atak yapabilir

• 9 ocak tarihindeki o muazzam inişe 10 11 ocak yakışmadı bence 2020 ye evrilme potansiyeli var ama yüksek yükselemeden erken daldı bu da efsaneyi kaçırttı canlar bu güncelde

• Endekslerde kafalar karışık ortalamalar Balkanları daha şanslı görse de her sonuca açık. Bir de sistem kısa ömürlü hepi topu 2 gün aslında jet akımları hızlı. Maalesef bu durum Rex Bloking olmasına da engel ancak ikinci bir atak yapabilir

İndeksler çok oynak.Dün ciddi bir kafa kaldırış vardı nötre.Bugün bakamadım.Ama Sabahki güncellemeler Balkan olayını biraz rafa kaldırmıştı bende.Yine GFS ve ECMWF benzer aslında.Sadece GFS biraz daha güneyli veriyor salınımı.ECMWF az çok fikir verecek şimdi bize:)

• İndeksler çok oynak.Dün ciddi bir kafa kaldırış vardı nötre.Bugün bakamadım.Ama Sabahki güncellemeler Balkan olayını biraz rafa kaldırmıştı bende.Yine GFS ve ECMWF benzer aslında.Sadece GFS biraz daha güneyli veriyor salınımı.ECMWF az çok fikir verecek şimdi bize:)

Yemişim modeli Ümit, sizin balonunuz var,

Söyle bakalım, 2020'ye ne kaldı :hfyeni (18):