2024 Kışı Yorum ve Analizler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gronland blokaji. Cogu kisi sevmez ama ben severim. Butun sogugu avrasyaya atar. Atlantikte asagida bekleyen yuksek basinc kuzeyindeki soguklarin etkisiyle cosan alcak basinclari kirabilirse avrupa veya bize uzun sureli bir sistem indirir. Vur-kac cikmaz buradan. Ama atlantikteki alcak basinclar kirilmazsa uzun sure atmosferin toplanmasi beklenir sonucunda da izlanda kokenli bol yagisli -8 sistem :)

• Kanada ya yakın duran yükseğin doğuya meylederek kutup yükseğine dönüşmesi ve meyil esnasında İngiltere üzerinde bulunan ablerin dağılması ile azora açılan yol ve azor kutup buluşması sonucunda karasal polar bir sistem etkisi çıkar burdan.

@4 Şubat hakan hocayı da aynı zamanda rahmetle anıyoruz.

Tulpar sistemiydi bunun devamı hocam.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• sistem istiyosanîz 85 şubat yada mart 87 isteyin.2004 teki sistemlerde 24 saat civarı kar yagdı yanı kısa súreliydiler.

• Cold.EFso bu sistemin özel bir ismi var, sen bilirsin. :)

Uzun süre takip etmiştik senle.

Direk sistem sinoptiğini atmıyorum biraz zorluk olsun. :hfyeni (18):

Beyin fırtınası yapıyoruz sonuçta. :/8103* :chinese:

• Tam polar sistem olmasada kutup yükseği ile ortaya çıkan bir sistem olduğunu doğru tahmin etmişim.

Hakan abimizi de Allaha rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun

• Başkan harbi kalori yaktırıyon boşa geriye dönük sinoptiklerle , başıma ağrı girdi yeminle

😆

Bir iki tamam da fazlası yorucu oluyor

Çünkü o gösterdiğin tablodan ufak bir değişimle +15 de -15 de girebilir hahaha :hfyeni (18):

• Offizieller Beitrag

Boşverin 2008 ve yilbaşi sistemlerini bize 2004 lazim arkadaşlar halat köprü ve koparmayan tarzda 😄 Hazir batılı sistemler gelmeye başlamişken o potansiyeli aramak lazim.

heleşükür bekledigim. yorum gelmis:))

• Başkan harbi kalori yaktırıyon boşa geriye dönük sinoptiklerle , başıma ağrı girdi yeminle

😆

Bir iki tamam da fazlası yorucu oluyor

Çünkü o gösterdiğin tablodan ufak bir değişimle +15 de -15 de girebilir hahaha :hfyeni (18):

Zemherir sistemi koymuştuk ismini, konu da açmıştın. Hatta wildleo hoca da açmıştı son dakika değişik bir isim koymuştu o da sistemin ismini. Sene 2021 Ocak:) Tulpardan önce.

Hey gidi günler. Korona zamanları.

• Zemherir sistemi koymuştuk ismini, konu da açmıştın. Hatta wildleo hoca da açmıştı son dakika değişik bir isim koymuştu o da ismini sistemin. Sene 2021 Ocak:) Tulpardan önce.

Hey gidi günler.

Güzel sistemdi , 20 cm civarı örtü almıştım

Senin sokak da ünlü olmuştu :))

Bunun benzerini en geç 31 Aralık saat 23:59’a kadar almamız lazım komutanım😆

33 gün vade verdim daha ne olsun

• Offizieller Beitrag

Hocam 2004'den o kadar bahsettik ki yeni nesil üye arkadaşlar bize artık bu mevzu özelinde bu gözle bakıyorlar.

valla öyle;) arayip baksinlar 2004 nasilmis? hazir boyle ruzgari iyi abli sistemler geliyor, yukaridan sogugu yakaladikmi kapmamiz lazim bir 2004v2 yi

• Ben esprili bir cevap vermek istiyorum guneybatidan gelen bir Afrika atağı ve kuzeyimizden de o yüksek kalkmaz bütün kışımızı yer 😅😆