Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu sene rekor kıran ybler olacağını söylemiştik. İşte o rekor milibar da yüksek basınç ecmwf de gözüktü. Sibirya kökenli Ural ybsi 1075 ile kuzeydoğu Rusyada

Avrupaya mı atar, İspanyaya mı gönderir ,çöle mi indirir bilmem ama bu YB nin izobarları tozu dumana katar valla : )

• sibirya baya güçlenmeye başlamış adeta kazan gibi kaynıyor soğuklar. bunun akibeti biryerlere müthişbir patlama yapacak bakalım o şanslı yerlerden biride ülkemiz olacakmı bunuda zaman gösterecek.tahmin ettiğim olursa ocak ayı baya bi soğuk geçer hemde baya bi soğuk 😊

• sibirya baya güçlenmeye başlamış adeta kazan gibi kaynıyor soğuklar. bunun akibeti biryerlere müthişbir patlama yapacak bakalım o şanslı yerlerden biride ülkemiz olacakmı bunuda zaman gösterecek.tahmin ettiğim olursa ocak ayı baya bi soğuk geçer hemde baya bi soğuk 😊

Sibirya genelde Doğu Kardenizi seviyor :) :)

• Sibirya genelde Doğu Kardenizi seviyor

Ben bu milletteki Sibirya aşkını çözemiyorum kazık yediğimiz sistemlerin neredeyse hepsinin altında imzası vardır Doğu Karadeniz'i değil Avrupa'yı sever Kafkas Dağları ve Karadeniz bize kalkan oluyor :)

• Ben bu milletteki Sibirya aşkını çözemiyorum kazık yediğimiz sistemlerin neredeyse hepsinin altında imzası vardır Doğu Karadeniz'i değil Avrupa'yı sever Kafkas Dağları ve Karadeniz bize kalkan oluyor :)

Sibirya’nın nasıl Avrupacı olduğunu 2012 ve 2018 de kacırdıgımız büyük balıklar iyi açıklar :)

• Ben bu milletteki Sibirya aşkını çözemiyorum kazık yediğimiz sistemlerin neredeyse hepsinin altında imzası vardır Doğu Karadeniz'i değil Avrupa'yı sever Kafkas Dağları ve Karadeniz bize kalkan oluyor :)

Hay ağzına sağlık. Aklı başında birisine çiz Sibirya'dan Karadeniz'e bir sistem, ama Kafkas dağlarından kurtar desen çaresi yok çizemez. Bana yarar Sibirya, daha doğrusu bana kökeni ne olursa olsun -3 ve yağış çakışması yeterli, ama sahile yaraması zor.

• Kafkas dağlarını yıkıp yok etsek Sibirya işimize yarar :hfyeni (18):

Hay ağzına sağlık. Aklı başında birisine çiz Sibirya'dan Karadeniz'e bir sistem, ama Kafkas dağlarından kurtar desen çaresi yok çizemez. Bana yarar Sibirya, daha doğrusu bana kökeni ne olursa olsun -3 ve yağış çakışması yeterli, ama sahile yaraması zor.

• Kafkaslarla çok bi ilgisi olduğunu düşünmüyor.umSibirya termiği öylesine kuvvetlidir ki 2 tane kafkası aşar desem abartı sayılmaz bence:)Tek handikapı orantısız bir basınç gücü olduğu için etki ve tepki mekanizması bir o kadar daha fazla çalışıyor..Şöyle düşünün tusunami gibi.Okyanus ne kadar taşarsa etki alanı o kadar büyük oluyor.Sibiryada kıtaya daldığı zaman Allah ne verdiyse bastırıyor karşısına çıkan YB de çok tepki verince haydi Yallah Avrupaya İspanyaya İtalyaya :D

• Hay ağzına sağlık. Aklı başında birisine çiz Sibirya'dan Karadeniz'e bir sistem, ama Kafkas dağlarından kurtar desen çaresi yok çizemez. Bana yarar Sibirya, daha doğrusu bana kökeni ne olursa olsun -3 ve yağış çakışması yeterli, ama sahile yaraması zor.

Tayfunum her ne olursa olsun Sibirya sevilmez mi ya 8o Hani barcelona,madrid gibi düşün futbolu seviyorsan onları da seveceksin.Sana 5 te atsa 7 de atsa,sana faydası olmasa da seveceksin.Sibirya da öyle birşey işte.1090 lık başka bir babayiğit varsa onu sevelim :D :D

• ECH1-240.GIF?20-0

ECMWF güzel bitirdi Britanyadan yükselen yüksek basınçla beraber sanki batı odaklı bir sistemin sinyalini verdi tabi vade uzun ama şuanki sinoptiği ben böyle yorumladım.

• Sibirya bizim bölgemizde çok iş yapmaz bu zamana kadar örnekleri hayli azdır. Çünkü o soğuklar karadan ilerleyip genelde sibirya ybside kuzeydoğulu yatık olduğu için soğukları kıvırır kıvırır avrupaya gönderir genelde ya da yurdun batı kesimlerini etkiler daha çok ve eğer bizi etkileyecek olursa doğu karadeniz açıklarında ab oluşmasına (soçi absi dediğimiz yapının oluşmasına ) daha yüksek olasılıkla sebebiyet verir. Evet güzel örnekleri vardır ama benim gönlüm sibiryadan yana değil ha ben iç kesimde oturuyorum benlik sıkıntı yok ama kıyılar için bir şey yapamaz. Güçlü sibirya sistemleri doğu karadeniz adına kötüdür sevmem. Sibirya heyecandır polar atak candır.