Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • En son bu kadar bunaldığımda sallamasyon tahmin yapan adamlardan biri baş harfi Ü :hfyeni (18): Yb sonraları ne olur görürsünüz diye bir şey demişti umarım bu sene içinde gerçeklerşir

Baş harifim Ü değil :D Ancak YB sonrası her zaman iyi gelir ama erken ama geç illaki bir salınım olacak ben Yılbaşı sistemi gelmezse 20 Ocak'a kadar kapattığını söyledim bu hiç sistem gelmeyecek anlamında değil okkalı bir sistem anlamındaydı.

Önce ssw ihtimali ortaya çıkınca herkesle beraber acaba 7 Ocak 6 yıl aradan sonra geri mi dönüyor dedik şimdi görüyoruz ki o ihtimal de sürekli öteleniyor hiç gerçekleşmeyedebilir minör ısınma da olabilir her halükarda etkili bir sistem ihtimali yakın vadede görünmüyor belki 20 ocaktan sonra da olmayacak modellemeleri görmek gerek.

• Baş harifim Ü değil :D Ancak YB sonrası her zaman iyi gelir ama erken ama geç illaki bir salınım olacak ben Yılbaşı sistemi gelmezse 20 Ocak'a kadar kapattığını söyledim bu hiç sistem gelmeyecek anlamında değil okkalı bir sistem anlamındaydı.

Önce ssw ihtimali ortaya çıkınca herkesle beraber acaba 7 Ocak 6 yıl aradan sonra geri mi dönüyor dedik şimdi görüyoruz ki o ihtimal de sürekli öteleniyor hiç gerçekleşmeyedebilir minör ısınma da olabilir her halükarda etkili bir sistem ihtimali yakın vadede görünmüyor belki 20 ocaktan sonra da olmayacak modellemeleri görmek gerek.

Hocam ümit abinin de geçen sene böyle sözü vardı ona ithafen dedim. Ayrıca dedikleriniz umarım gerçekleşir sert bir sistem kim istemez ki.

• Her yer dahil , bu kadar kurak.bu kadar yüksek basınç etkisinde devam eden bir kış mevsiminde extreme güçlü bir Alçak basınç salınımı olacağından şüphem yok.Tek şüphem rotası

Baş harifim Ü değil :D Ancak YB sonrası her zaman iyi gelir ama erken ama geç illaki bir salınım olacak ben Yılbaşı sistemi gelmezse 20 Ocak'a kadar kapattığını söyledim bu hiç sistem gelmeyecek anlamında değil okkalı bir sistem anlamındaydı.

Benim baş harfim Ü .yarışmaya Trabzondan katılıyorum.Kış mevsiminde YB etkisini daha çok severim.SSW yi pek de sevdiğim söylenemez.Sibiryaya AŞIĞIM:hfyeni (18):

• Her yer dahil , bu kadar kurak.bu kadar yüksek basınç etkisinde devam eden bir kış mevsiminde extreme güçlü bir Alçak basınç salınımı olacağından şüphem yok.Tek şüphem rotası

Benim baş harfim Ü .yarışmaya Trabzondan katılıyorum.Kış mevsiminde YB etkisini daha çok severim.SSW yi pek de sevdiğim söylenemez.Sibiryaya AŞIĞIM:hfyeni (18):

SSW olursa bölgemiz açısından pek iyi olmuyormuş doğru mudur hocam

• SSW ben de pek sevmiyorum da şu an ki düzenin değişmesi adına bir gereklilik oldu. Bu arada sevmeme nedenimiz genellikle split yani bölünmeye gitmesi Amerika'ya inen soğuklar da bir bölünmeydi örneğin ancak ısınmadan dolayı olan bir bölünme değildi.

Yer değiştirme dediğimiz hadise daha az gerçekleşiyor ona denk gelme ihtmalini sevdik diyelim :)

• Çok geçmiş olsun hocam. Konu, çocuk ve de hastalığı olunca evde hayat duruyor. Bu sene okulla beraber çocuklarım 10 gün iyiyse peşine 15 gün kötü oluyorlar. Küçüğü 15 aylık benim. 10 gün yeni olmuştu daha iyileşeli. Viral kaynaklı zatürre başlangıcı olmuştu. Antibiyotik falan kullandık mecburen. Zaten doğduğundan beri bağırsak tepkili besin alerjisi vardı. Yeni yeni topluyordu, bu sefer zatürre den sebep antibiyotiğe başlayınca çocuk çıldırdı resmen. Zatürre yi falan unuttuk çocuk bağırsaklarının sıkıntısından çıldırdı. Tam düzeldi, 10 gün oldu. Pat, pazartesi yine ufaklikta burun akıntısı, öksürük, tıkanıklık ve ateş. Bugün ateşi çekildi çok şükür. Ama geçen günlerin sıkıntısını bir biz bir de bizim gibi yaşayanlar bilir. Doktorlar da çaresiz. Adamların çoğu hızlı testlerden yapmıyor. Özel hastanelerde bile yok. Tam özel muayenehanesi olan doktorlar yapıyor sadece. Halbuki influenza gibi birçok virüsün hızlı testi mevcut. Ben üstelik ikisine de grip yani influenza aşısı vurdurdum ama biraz geç kaldık. Muhtemelen sezon başından bu yana en sonunda influenza yakaladı onları.

Sizin de hatırladığım kadarıyla kronik bir rahatsızlığı vardı çocuğunuzun. O yüzden daha zor geçiriyor olabilir. Allah, şifa versin inşallah. Allah yardımcınız olsun. Tekrar çok geçmiş olsun hocam.

Öncelikle herkese iyi dilekleri için çok teşekkür ederim hocam sizede çok geçmiş olsun sizinde belirttiğiniz gibi evde çocuk hasta oldumu insanın bütün keyfi kaçıyor. Maalesef hatırladığınız gibi kronik bir rahatsızlığımız var. Daha önce birçok kez ateşli havale geçirdi ve biz her ateşli hastalıkta diken üstünde yaşıyoruz. Aslında cumartesi gününden beri hasta ve cumartesi influenza testi yapıldı ve pozitif çıktı. Bu yaşıma kadar böyle bir hastalık görmedim desem yalan olmaz tam geçti bitti diyorsunuz tekrar ben burdayım diyor. İnşallah bunuda atlatacağız inşallah. Mevlam sizin evladınızada şifa versin inşallah. Tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ederim mevlam kimseyi çocuklarıyla sınamasın inşallah