Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Enes Güleç(17) eline sağlık üstat, yine harika haritalarla bir anlatım olmuş. Bir kez daha değerli Hakan hocamıza Allahtan rahmet dileyelim, saygıyla anıyoruz kendisini. Her konuşmasında ayrı bir bilgi barındırırdı, mekanı cennet olsun

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• Eline emeğine sağlık hocam.

Son entrilerde Bursa bölgenin yıldızı konumunda gibi düşünürken asıl yağışın Balıkesir ve çevresini daha çok etkileyecek gibi okudum. Umarım Karacabeyi de geçip en azından Bursa batısı da bir nebze faydalanır.

• Eline emeğine sağlık hocam.

Son entrilerde Bursa bölgenin yıldızı konumunda gibi düşünürken asıl yağışın Balıkesir ve çevresini daha çok etkileyecek gibi okudum. Umarım Karacabeyi de geçip en azından Bursa batısı da bir nebze faydalanır.

Sistemin iki yıldızı var aslında, balıkesir ve bursa. Bursa batısı, doğusuna göre daha şanslı DEK konumu için.

• Şu Karacabey 2derecenin altına düşebilirse yağış anında tamamdır ^^ 2derece ile bir sıkıntısı var düşmüyor bir türlü çok hızlı düşüyor sıcaklık çevre ilçe hatta illere göre ama 2nin altı olmuyor neyse dekleri almada iyi bir yer en azından :)

• Çok teşekkürler herkese. Olabildiğince daha çok harita üzerinden ayrıntı verip yorumlamaya çalıştım. Haritaya bakıp, yorumları okuyup ta halen anlamadığınız noktalar varsa sorabilirsiniz.

• Kocaeli olarak sistemin 3-4 gün önce yıldiziyken foslamak çok sinir bozucu

her sene olur aslında, sistem ilk gözüktüğünde doğu marmara yıldızdır, ardından bozulur. Fakat unutmamalı ki bölgemizde de DEK devreye girdiğinde kimseyi dinlemez vurur geçer :)

• Offizieller Beitrag

Bölgemiz adına hayırlısı olsun an itibariyle sistemi yaşa moduna geçebiliriz. Özellikle sınırlı alan modellerini ve sistem boyunca radarı takip edebiliriz. Bursa adına güzel bir sistem olur umarım, salı günü Uludağ'a çıkma durumum var çıkarsam fotoğrafta paylaşacağım..

• Elinize emeğinize sağlık hocam Enes Güleç(17) , GabelBerg10 .

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Enes Güleç(17) hocam öncelikle elinize emeğinize sağlık detaylı tahmin için ama kafama bir şey takıldı vorteks girişi yağmura çevirme olayı şimdi bursa içinde bu durum konuşuluyordu kar yağışı yağmura dönecek sonra tekrar kar olacak bu hala geçerli mi acaba şimdiden teşekkür ederim hayırlı geceler

• Enes Güleç(17) hocam öncelikle elinize emeğinize sağlık detaylı tahmin için ama kafama bir şey takıldı vorteks girişi yağmura çevirme olayı şimdi bursa içinde bu durum konuşuluyordu kar yağışı yağmura dönecek sonra tekrar kar olacak bu hala geçerli mi acaba şimdiden teşekkür ederim hayırlı geceler

Bursa merkezde net bir sıcaklık yükselmesi beklemiyorum ben vorteks girişinde. Hatta vorteks girerken güney batılı rüzgar soğuk hava bile taşıyabilir karasal kesimden. Yani Bursada yağmura dönüşü beklemiyorum.