Posts by cedkanbiryafes

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

  Akşama göre kötü gözükse de şu tabloda bir kaç minik değişiklik ile hem uzun soluklu hem güzel yağışlı bir sistem olabilir. Tek günlük vur kaç yerine şu tablonun biraz konumlarıyla oynanmış hali daha işimize yarar. Yarın ki ecmwf de ki değişimlere bakalım bir de o hangi yöne gidecek.

  Bu kışı çok merak ediyorum. 2-3 senedir alansal ve zamansal olarak birkaç tatminkar kar yağışları aldık. Ama bölge genelini ihya eden yağışları, sistemleri çok özledik. O sene bu sene olsun

  Karadeniz özellikle çok sıcak, bir soğuk dalgasında üretebileceği DEK'ler muazzam güçlere ulaşabilir. Bol bol gök gürültülü kar yağışı olayına da şahit olabiliriz sıcaklık farkı yüzünden. Bu kış güzel geçecek ama sinyaller iyi yönde.

  Böyle bir olaya yayın yasağı getirirlerse bile birincisi hem hiç bir işe yaramaz, insanlar sosyal medya ve internet televizyonlarından bilgi almaya devam ederler, ikincisi insanların çok tepkisini çeker. Böyle bir olaya yayın yasağı getirilemez.

  Gök gürledi bi 5 dakika önce burada, elektrikler gitmese iyidir. Hemen yan sokağımızda kapalı spor salonu var yardım paketleri toplanıyor. Elektrikler giderse büyük sıkıntı. Gidecek gibi oldu az önce.

  Halk kendi kendine seferberlik ilan etmiş durumda. Yetkililer koordine olmakta bu kadar yetersiz beceriksiz kalsa da halkımız gerçekten çok büyük bir millet, az önce marketteydim kaç kişi gördüm koca bir market arabasına bebek bezleri, çoraplar, temizlik malzemeleri dolduruyorlardı. Bir tane adam hijyenik ped de alacaktı, acaba hangisi iyidir diye marketteki kadınlar yardımcı oldular. Yani anlayacağınız marketin içi resmen yardım toplama alanı gibiydi. Allah herkesten razı olsun. Geçecek bu günlerde.

  AFAD'a gunahimi bagislamam, o kadar doldum.Canla basla calisan saha elemanlarina degil.sozum, yoneticilerine...

  Buradan da bir kez daha arkadaşlara iletelim, AHBAP derneğine bağış yapabilirsiniz. Bağışları gayet etkin ve yerinde kullanıyorlar, paranızın gerçekten işe yaradığına gönül rahatlığıyla inandırıyorlar.

  FOX TV pazarcıkdan yayin yapti, tek diyecegim Allah sizi bildigi gibi yapsin afad, 2 gun oldu yaslilar bebeler neler cekiyor.cok kotu oldum

  Anlamadığım nokta şu, bir afette depremin merkez bölgesine niye bu kadar az ekip gidiyor. Asıl yıkımın burada olduğu tahmin edilemiyor mu. Ya ekip sayısı çok çok az ya da büyük bir ihmal var ortada.

  Meteorolojik Uyarı

  Tarih: 7 Aralık 2022 ÇarşambaSaat: 21.20Uyarı No: 74


  Kocaeli ve Sakarya'da Kuvvetli Kar Yağışı Bekleniyor!


  Beklenen Hadise

  Kar Yağışı


  Beklendiği Yer

  Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece ve yarın (Çarşamba) Sakarya ve Kocaeli'nde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli kar sağanakları beklendiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


  Başlama-Bitiş Zamanı

  07.02.2023 21.30-08.02.2023 23.59


  Hadisenin Şiddeti

  Kuvvetli Kar

  Siyaset konusunda değiliz arkadaşlar, ne yeri ne zamanı. Bırakın bu konuşmaları. Diğer insanları da sinirlendirmeyin. Yanlış yapılan şeyler olduğu, doğru şeyler olduğu şu an kimsenin umrunda değil. Kurtarılmayı bekleyenler umrumuzda. Bırakın şu saçma sapan muhabbetleri.

  Şu saatten sonra enkaz altındakiler için seferberliğin bir anlamı kalmadı maalesef.En azından sokaktakiler için bir şeyler yapılabilir.

  Lojistik ağı, asayiş ve koordinasyon bile sağlanamamış durumda. 13 milyon kişiyi etkiledi. Ne kadar insan gücü olursa bölge de hizmet edecek en azından dışarıda kalanları sağlama alabilecekler. Dün geceyi çoğu kişi sokakta ateş yakarak geçirdi.