Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ben artık şuna inanmaya başladım. Güney Marmara'nın Trakya'sı net Erdek'tir. Yağış haritalarında resmen sınır çiziyorlar. Yağmur yağmadan öncede hep iyi yağış gösterirken yağışlar kesildiği zaman bölgede en az yağışı alan yerlerden biri oluyor

• Ben artık şuna inanmaya başladım. Güney Marmara'nın Trakya'sı net Erdek'tir. Yağış haritalarında resmen sınır çiziyorlar. Yağmur yağmadan öncede hep iyi yağış gösterirken yağışlar kesildiği zaman bölgede en az yağışı alan yerlerden biri oluyor

Çanakkale varken Erdek’e düşmez o iş :|

• Yargılık raconluk birşey yok aslında.Ben başarı oranlarını attım her şey ortada inatlaşmanın mantığı yok her geç görülür kim haklı kim haksız :)

Ortada bir vortex varsa ve olacaksa yapacak birşey yok aslında, bir taraflar cacık içer, bir taraflar karda pirzola. :D

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Ortada bir vortex varsa ve olacaksa yapacak birşey yok aslında, bir taraflar cacık içer, bir taraflar karda pirzola. :D

Ortada vortex varsa biz genelde cacık içen tarafta oluruz.Ama sabah ki ECMWF gibi olursa pirzola değilde tavuk şiş yaparız gibi ^^

• GabelBerg10 usta ben şunu anlamıyorum ama. Senin attığın bölgemizi gösteren yağış haritalarına bakıyorum Erdek'te neredeyse hiç yağış göstermiyor. Ama ECM'nin kar haritasına bakıyorum resmen merkezle yarışıyoruz. Hangisine inanalım bunların ?

• GabelBerg10 hocam biz o kişilerle aynı haritaya bakmıyoruz sanırım. Burada sakarya ve kocaeli illerinden arkadaşlar var fazla bir şey yazmak istemiyorum.

Ama siklonik sistem ülke için candır deyip konuyu kapatıyorum.

Sevgiler :D

• GabelBerg10 hocam biz o kişilerle aynı haritaya bakmıyoruz sanırım. Burada sakarya ve kocaeli illerinden arkadaşlar var fazla bir şey yazmak istemiyorum.

Ama siklonik sistem ülke için candır deyip konuyu kapatıyorum.

Sevgiler :D

Tabii ki de siklonik sistem olmasını bence herkes ister burada. Bölgemizde ki çoğu şehir yapı gereği DEK almaya müsait. Her soğukta DEK sistemi çalışır hemen hemen hepsinde. Ama gerçek kar severler Siklonik sistem kar yağışının verdiği hazzı daha çok sever :)

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• Modelleri inceleyen veya anlayan arkadaşlara sormak isterim Bursa Merkez için pazar günü örtü iyi ve kötü senaryoda kaç cm olur?

• Modelleri inceleyen veya anlayan arkadaşlara sormak isterim Bursa Merkez için pazar günü örtü iyi ve kötü senaryoda kaç cm olur?

son çıktılara göre kar cumartesi gecesi ve pazar sabahı arasında başlaması bekleniyor, tabi ki ilk olarak yükseklerden başlayarak merkeze kadar inecek sıcaklık 0,1 derece arasında olur, pazar gün boyu kuvvetli kar var merkez de 5cmlik bir örtü, heykelden yukarısı için 10cmlik bir örtü oluşur gibi bu söylediklerim pazar gecesine kadar.

en kötü senaryo olarak söyledim.