Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • güneyden gelen kütleler çok hızlı geliyor ilerleyen saatlerde dahada hızlanacak dediğim saatten daha erken varabilir

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.

• Bu kadar kısa vadede modellerin bu denli yanılması meteoroloji biliminde son yıllarda bir arpa boyu yol katedemediğimizin kanıtı. Üstelik bu senaryoları her yıl yaşıyor gibiyiz. Samsun ve Trabzon ne zaman yoğun kar uyarısı verilse hass.. yağmayacak diyoruz. Çünkü yoğun kar uyarısı verildikten sonra yoğun yağar karı pek görmedik. Neyse çok mutsuzum.

• Yeter bu son artık daha arkadaşlarıma kar yağacak gibisinden bir şey söylemeyeceğim. Meteorolojik anlamda zerre bilgileri yok. Mart ayında güneş ışınlarının daha dik düşmesi yüzünden erimenin daha fazla olduğu hakkında zerre bilgileri yok. Kar eridi balon gibisinden mesajlar yazıp akılları sıra beni kötüleyecekler... :hfyeni (18): :hfyeni (18):

Bende aynı bana okulda soruyorlar ne zaman yağar sonra diyor tutmadı şu bu oldu

• Hey Allahım yahu arkadaş bir türlü kuzeydoğudan d. Karadeniz e sokamadık şu - 10 u güneybatı ucu fazla sivriliyor, yemin etmişcesine adam gibi giremiyor, arkadaşlar d. Karadeniz sahil bandı için ahım şahım bir görüntü yok yine

Katılıyorum zaga. Resimde görülen ull, kırım değil, sochiden girip Samsun'a hareket ederse tatmin olabiliriz ancak.forum.havaforum.com/attachment/153055/

• Şansımız o yükseğe kaldı az yumurtaya döndüğü an elvada, biraz dikilse mart bölge efsanesi ortalamadan girse de güneybatı hareketini yaptıran yükseğin kolları önemli, bakacağız ama çokta şans vermemiş bölge sahilimize, galiba trend meselesi soğuk olduğu yere doğru akıyor....senaryo ortalamasına güvenmiyorum daha doğulu gösterse sistemin tepe noktası bölgemiz olurdu bölgemize oturttuğu için batısı tepe noktası olacak

• Açık konuşmak gerekirse belki bir tane daha ama sonrası mevsim normali neyse ona dönsün

Benim size gıpta ile baktığım konu uzun vade tahminleriniz buna çok çalışıyorum şu an yüzde olarak pek başarılı sayılmam ama boşta değilim ama kerem bilir yağış konusunda üstüme tanımam😂

Siz gerçekten bu forumun örnek olarak gösterilmesi gereken kişilerin başında geliyorsunuz çok yol aldınız sakın dönüp arkaya bakmayın tam yol ileri devam edin bu tahmin işi mgm bile haftalık tahminini 3 kere değiştiriyor tutar tutmaz onu allah bilir gerek osman hocam gerek siz her sorulanı cevaplamak için vaktinizden işinizden gücünüzden ayırıp emek harcıyorsunuz tahminin tutmasından çok bu emeklerinizin takdir edilmesi lâzım sonuçta ben biliyorum kimse bilmesin tarzıda olabilirdi dedimya arkana bakma ileriye devam seninleyiz

• Bahar gelsin artık görsel olarak doyduk buna da şükür... kuru soğuk çekmek yoruyor insanı

Yağış olsun hocam, ama dediğiniz gibi sonuçta kıyılara artık istenen karın düşmesi çok zor. Bu yüzden de yağmur olsun artık. Yükseklere nasılsa kar olarak düşecektir. DoquKaradeniz28 hocam, aslında biz sizin her sistem beklentinizi kıyılara kar olarak algıladık genellikle bence yani 😀 o yüzden kısmen de olsa bizlerde hayal kırıklığı yarattı. Yoksa sizin tahminlerinizle alakalı bir sıkıntı değil bence. Buradaki çoğu kişinin istediği sahilin tatmin edici kar alması idi. Ama olmadı, nasip değilmiş. İnşallah önümüzdeki kışlara artık, ömrümüz olursa tabii. Kendi adıma en sevindiğim şey, yağışın bol olduğu bir kış geçirmemiz oldu. Sizlere ve diğer hocalarıma (Osman Hocama, kuzeyin oğluna ve tabii ki Kadir Hocama) değerlendirmeleriniz ve emekleriniz için çok teşekkür ederim.

• Açık konuşmak gerekirse belki bir tane daha ama sonrası mevsim normali neyse ona dönsün

Benim size gıpta ile baktığım konu uzun vade tahminleriniz buna çok çalışıyorum şu an yüzde olarak pek başarılı sayılmam ama boşta değilim ama kerem bilir yağış konusunda üstüme tanımam😂

Siz gerçekten bu forumun örnek olarak gösterilmesi gereken kişilerin başında geliyorsunuz çok yol aldınız sakın dönüp arkaya bakmayın tam yol ileri devam edin bu tahmin işi mgm bile haftalık tahminini 3 kere değiştiriyor tutar tutmaz onu allah bilir gerek osman hocam gerek siz her sorulanı cevaplamak için vaktinizden işinizden gücünüzden ayırıp emek harcıyorsunuz tahminin tutmasından çok bu emeklerinizin takdir edilmesi lâzım sonuçta ben biliyorum kimse bilmesin tarzıda olabilirdi dedimya arkana bakma ileriye devam seninleyiz

Şu ekibe bak yağışçı, uzun vade tahmincileri...Bu ekibe bir orajcı lazım :hfyeni (18): :hfyeni (18): biri var tanıdığım ama ismini unuttum 1/kahkahas23s1

• Şu ekibe bak yağışçı, uzun vade tahmincileri...Bu ekibe bir orajcı lazım :hfyeni (18): :hfyeni (18): biri var tanıdığım ama ismini unuttum 1/kahkahas23s1

Ben tanıyorum ismi mülayim sert acaba tersmiydi neyse ismi mülayim 😂