Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ukrayna ordusu aleni bir şekilde devletini sattı. Ulan ırak bile bu kadar hızlı düşmemişti.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Çin'in açıklamaları daha fena

YERLİ ÜRETİM on Twitter
    “ASELSAN ve TEMSAN iş birliğiyle üretilen lityum pilli yerli elektrikli otobüsler, Samsun TEKNOFEST’te yolcu taşımaya başlayacak. Yerli elektrikli otobüsler,…
    twitter.com

• Çin dünden hazırdı abi zaman kolluyordu Rusya'dan önce ataktaydı konusulmuyordu itin yavrusu girince it rahat dururmu.

Aynı soğuk savaş ortamına girdi dünya, eski defterler açıldı bize de birseyler düşünmüşlerdir muhakkak bakalim nereye gidecek olaylar, bize bulaşmasın başka ne isteyebiliriz ki, sözlerimi Atatürk vecizesi ile bitiriyorum.

forum.havaforum.com/attachment/146124/

• Rusya'nın bu kadar hızla işgal etmesi bir tek bana mı garip geliyor. Anlaşıldı Rusya hiçbir koşulda zaten diplomasiyle çözüm yoluna girmeyi düşünmemiş bile akıllarında işgal varmış sürekli. Daha çok büyümeden biri şu savaşı durduracak bir hamle yapmalı artık. Korkum ülkelerin Rusya'nın başarıya ulaşmasıyle güç alıp birbirlerinin sınırlarında toprak hak iddiasıyla savaş başlatmaları olur. Çin bu ülkelerin başında geliyor malesef.

• Kardeş bilek gücüyle savaş olsun silahsız bizi yenecek kimse yok ama nükleer durumlarda aynı şeyi söyleyemem adamın. Elinde atom bombası var bizim öyle bir kozumuz yok bu bile büyük bir tehdit bizim için 😔🙁

O kadar kolaydı zaten nukleeri sallamak. Taş atıyorsun sanki. Bu coğrafyaya hükmetmenin yolu Türkiye'ye hükmetmekten geçiyor. Tek birinin hükmüne müsade ne biz, ne de çıkarı olan diğer devletler müsade eder.

Verecek canımızdan başka ne bir karış toprağımız, ne de hürriyetimiz var. Bu topraklara hükmetmek Ukrayna'ya benzemez.

• İddialar giderek artıyor, çin savaş uçakları ve ardından donanmanın tavyan karasularına girişi doğru bir haber mi acaba? şu anda çok fazla bilgi kirliliği var ama eğer doğruysa bu resmen doğu bloğunun batıya karşı artık diş göstermekten çıkıp ısırmaya başlaması demek.

Ekonomik olarak global dengeler doğu bloğuna kayarken böyle hareketler çok tehlikeli. Acilan bir şeyler yapılması gerekiyor. Ayrıca bunların daha başlangıç olacağı düşüncesi daha da ürkütücü.

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• Rusya'nın bu kadar hızla işgal etmesi bir tek bana mı garip geliyor. Anlaşıldı Rusya hiçbir koşulda zaten diplomasiyle çözüm yoluna girmeyi düşünmemiş bile akıllarında işgal varmış sürekli. Daha çok büyümeden biri şu savaşı durduracak bir hamle yapmalı artık. Korkum ülkelerin Rusya'nın başarıya ulaşmasıyle güç alıp birbirlerinin sınırlarında toprak hak iddiasıyla savaş başlatmaları olur. Çin bu ülkelerin başında geliyor malesef.

Yanlız Hocam Tayvan Çin'in Toprağıdır Bu Tartışılmaz Bir Gerçek Milliyetçilerin ve Komünistlerin İç Savaşında Kaybeden Milliyetçi Çinliler Tayvana Kaçıp Orada Amerika İngiltere ve Kısmen de Japonya dan Destek Alarak Özerk Otonom Bir Ülke Kurdular Yani Bir Zamanlar Çin'e Ait Olan Bu Kara Parçasını Çin e Tampon Bölge Oluşturarak Sorun Haline Getirdiler Tayvanın Durumu Bizim Kerkük ve Musul Durumuna Çok Benziyor

• Yanlız Hocam Tayvan Çin'in Toprağıdır Bu Tartışılmaz Bir Gerçek Milliyetçilerin ve Komünistlerin İç Savaşında Kaybeden Milliyetçi Çinliler Tayvana Kaçıp Orada Amerika İngiltere ve Kısmen de Japonya dan Destek Alarak Özerk Otonom Bir Ülke Kurdular Yani Bir Zamanlar Çin'e Ait Olan Bu Kara Parçasını Çin e Tampon Bölge Oluşturarak Sorun Haline Getirdiler Tayvanın Durumu Bizim Kerkük ve Musul Durumuna Çok Benziyor

Hocam o şekilde düşünecek olursak şu anda ukraynada bir zamanlar rusya toprağıydı. Bu ülkelerin bağımsızlık kazanmaları da aynı bu şekilde oldu. Batı bloğunun yardımını alan ülkeler bir bir ayrıldı ve özerklikten bağımsızlığa geçti. Güç dengeleri için batı yine tayvan yanında olacaktır.

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• Rusya niye zorlansın ki Ukrayna karşısında adamlar Ukrayna dan askeri olarak tank tüfek vs kat kat üstün çerez niyetine yer Ukrayna yı

valla mı? bak sen ben düşünemedim bunu..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Musul ve Kerkük'e fırsat transferi olarak bakabiliriz. Hazır ortalık toz duman bizde oraya çökelim

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.