Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ben eşim ve büyük kızımın testleri pozitif çıktı. Hayırlısı artık.

Geçmiş olsun Fatih abi. Umarım sorunsuz, sıkıntısız bir şekilde atlatırsınız kendinize dikkat edin :(3232

• Gündemi meşgıl eden ukrayna-rusya gerginliğinin ,

Sadece gerginlik olarak kalacağını, karşılıklı söylemler , gövde gösterilerinden öte geçmeyeceğini düşünüyor ve asla bir savaş olacağını düşünmüyorum.

Rusya istediğini aldı,bundan sonrası ,yavuz hırsızın ev sahibini bastırmasıdır.

• Son iki üç haftadır çok kuvvetli covid salgını var. Bu süre zarfında kovid olmayan kalmamıştır. Çalıştığım zincir markette çalışma arkadaşlarımdan 3 tanesi 10ar gün arayla covid olup atlattılar. Bu süre zarfında yaklaşık 10 gün önce bende izinli olduğum gün rahatsizlandım ateşim 38 dereceye çıktı. Daha sonra ertesi gün test yaptırmaya giderim diye düşünürken sabah kalktığımda terleyip ateşimi attığımı farkettim. Tabi devamında bir rahatsızlığım kalmayınca rapor parası peşinden kosmamak için test yaptırmadan çalışmaya devam ettim.

• Covid inanılmaz yaygın kuzenimin lisesinde onlar yaş grubunda kapanmayan 1 sınıf kaldı.Etrafımda herkesten covid haberi alıyorum ne kadar dikkatli olsak da bir şekilde bulaşıyor bu pis şey..

• Putin bu akşam Sovyetler birliğini tekrar kurma niyetinde olduğunu belirten bir konuşma yaptı .

Bugüne kadar savaşı çok düşük ihtimal olarak görüyordum ama dünya savaşı uzakta değil..

• Ben Rusya'nın uzun vadede Soyvet sınırlarını geri getirme planlarına start verdiğini düşündüm bu açıklamalar ile.

Banada Sovyetler rüyasını istiyor gibi geldi ama bu ekonomiyle yapma imkanı yok. Kişi başı geliri şuan 11 bin dolar birde ambargo yese 7-8 bin. Dünya eskisi gibi değil eskiden ülkeler ortaklaşa ambargo koymazdı Dünya Savaşları hariç.

• Putin bu akşam Sovyetler birliğini tekrar kurma niyetinde olduğunu belirten bir konuşma yaptı .

Bugüne kadar savaşı çok düşük ihtimal olarak görüyordum ama dünya savaşı uzakta değil..

Yok be hocam ne dünya savaşı? Bu iş iyice magazine döndü her gün sosyal medyada ve ekşide savaş çıkarıyorlar ama bir cacık olduğu yok. Gerçi bir yazar çok güzel yazmış onu paylaşayım. Biz böyle rahatız ama bizim şansımıza 3. dünya savaşı da çıkar. :D 1939 yılından ekşi sözlük entry'leri:

-abartmayın lan savaş mavaş çıkmaz.

-avrupa'nın göbeğinde savaş mı çıkacakmış? buna kargalar bile güler.

-yalnız polonya çok kaşındı. almanya sonuna kadar haklı.

-sadece sözlükte çıkan savaş. almanya'da akrabam var, ortalık çok sakin diyor.

-almanya'da millet barlarda takılıyor, ne savaşından bahsediyorsunuz?

-az önce münih'te bir kütüphanedeydim, binada çıt çıkmıyor. savaş mavaş yok.

-amerika yine okyanus ötesinden ortamı geriyor. almanya barış istiyor.

-daha 20 yıl önce savaş oldu. avrupalılar dersini çoktan aldılar. boşuna savaş filan beklemeyin.

-almanya son yıllarda sanayileşmeye hız verdi. adamlar ekonomileri bu kadar iyileşmişken niye savaş istesinler?

-polonya almanya'yı çok tahrik ediyor. polonya'nın sonu iyi olmayacak.

-almanya barış için çok uğraşıyor ama avrupalı devletler savaş çıksın diye kıçını yırtıyor.

-hitler savaş istemediğini defalarca söyledi. avrupa zorla savaş çıkartacak.

-almanya sadece tatbikat yapıyor canım. savaşlık bir şey yok. size burada ekmek çıkmaz.

-bütün bunlar amerika'nın oyunu beyler. sakın oyuna gelmeyin.

-almanya saldırsa bile en fazla danzig'i alıp orada durur. almanya sadece danzig'i istiyor.

-hitler savaş çıkartacak olsa şimdiye çoktan çıkartmıştı. siz fazla savaş romanı okuyorsunuz.

-almanya mal mı da tek başına tüm dünyayı karşısına almak istesin? ciddi ciddi buna inanıyor musunuz?

-polonya'da yaşayan amcaoğlum daha dün gece bale gösterisine gitti. savaş olması imkansız.

-yatın uyuyun lan, koskoca almanya hesabını kitabını yapmadan savaşa mı girecek?

-almanya'da şu anda gündem bile olmayan şey. bu konuyu almanlar sizin kadar konuşmuyor lan. zorla savaş çıkartacaksınız.

• Dünya savaşı olmaz ama bugün Putin'in dedikleri çok ciddi ve önemli şeyler . Özellikle Özerk bölgeleri tanıması çok çok büyük bir hareket.