Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bilim adamları, ekonomistler tarafından yanlış yapıyoruz dendi, bilimle inatlasmayın dendi.

Hepsine çirkin algılar yapıldı, Hain yaftalaması yapıldı.

Bu durum bilerek ve isteyerek yapılıyor.

Temel ekonomi kuralları yahu. Temel ya.

Neden sonuc ilişkisi icerisinde gitmesi gereken bir süreç.

Anlayamıyorum. Anlamlandiramiyorum yapılanları.

• Tamam da bu izlenilen politikanın sonucu nedir ben onu merak ediyorum.

Ne olmasını umuyorsunuz ?

Gidişat bizi nereye götürüyor belli değil mi ?

Bu günleri görmemizin sebebi meydan boşluğudur. Net.

Merkez bankası başta, avrupada devlet kurumunda alınacak karar herkesi ilgilendirir. Bir değişiklik oldumu herkes hesabını sorar. Bilerek özerk bırakılmıştır.

Bizde ? Yaptık oldu.

Bu kadar insana yazık değil mi ? Geleceğe dair umutları tüketmeye değer mi ?

Benim şahsi düşüncem şu dur;

Yerine kimi getirirseniz getirin, düzelmeyecek bir hale doğru gidiyoruz. Allah sonumuzu hayır ede.

Yazık.

• Ne demek istediniz yassıada zihniyetini ve darbe zihniyetini aklınızdan çıkarın. Çözüm yeri sandıktır. Sandıkla gelen sandıkla gider a veya b farketmez. Hesap verilecek yer sandıktır.

Bende sandık diyorum zaten lutfen dogru okuyun nerden çıkarim yaptiniz anlamadım?

• Artık siyasi görüşü kenara bırakıp geleceği düşünmemiz gerekiyor. Hadi biz yaşı başı aldık bizden geçti. Ama çocuklarımızın göreceği hatta bu şekilde göremiyeceği bi çok şey var malesef. Artık partilik bişi kalmadı iş çığrından çıkıyor. Esnaf olarak hergün etiket değişiyorum.Çok güçlü milletiz umarım bu zor günlerden milletçe çıkarız.

Tebrikler bu görüş için, hep dediğim gibi takım tutar gibi kimsenin parti tutmaması lazım. Kızıyordun bana 2 ay önce :)

Biri gider biri gelir ne babayiğitler vardır bu ülkeyi yönetebilecek olan.

Einmal editiert, zuletzt von icenow123 ()

• Tebrikler bu görüş için, hep dediğim gibi takım tutar gibi kimsenin parti tutmaması lazım. Kızıyordun bana 2 ay önce :)

Biri gider biri gelir ne babayiğitler vardır bu ülkeyi yönetebilecek olan.

Aykutuda yanimıza cektik sonunda oda bıktı gidişattan napsın. 😄

• Artık siyasi görüşü kenara bırakıp geleceği düşünmemiz gerekiyor. Hadi biz yaşı başı aldık bizden geçti. Ama çocuklarımızın göreceği hatta bu şekilde göremiyeceği bi çok şey var malesef. Artık partilik bişi kalmadı iş çığrından çıkıyor. Esnaf olarak hergün etiket değişiyorum.Çok güçlü milletiz umarım bu zor günlerden milletçe çıkarız.

Ah be aykutum. Canım kardeşim.

Bugünlere bir,iki ayda gelmedik. Buralarda defalarca yazdım. Yazdılar.

Bazen raporlandı, bazen silindi. Bazen de hayıflanmalar oldu, siyaset yapıyorsunuz diye.

Evet aynı gemideyiz.

Bu aynı gemideki insanların ,büyük çoğunluğu gidişatın hayırlı olmadığını gördü, yazdı. Evet belki bazıları gerçekten nefretle yazılmıştı. Ama çoğunluğu sağduyulu ve gelecek kaygısı ile yazıldı.

Evet aynı gemideyiz.

Ama bak ,bugünlere göz göre geldik.

Bazıları nefretle yazarken , bazıları da körü körüne destekledi.

Evet bugünleri kaybettik. Yarınlar bile sıkıntıda . Bu makus talihi değiştirmek yine bizim elimizde.

İnşaallah karar verirken ,değerlendirilen kriterler bugün itibari ile değişir.

Oylanan kriter , sadece gelecek olur.