Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bende de aynı sorun var 2 haftadır her şeyi denedim ama hala mgm e giremiyorum.

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

• entariyi bilmem ama ABD den Heval güzellemesi yapıldığı aşikar, adamlar film bile çekiyorlar Heval diye:) bizde adamlara filmlik malzeme yaratıyoruz işte, entariyle kamuflaj, kanatsız uçuş imkanı vs :)

filme gerek yok bizim siha görüntülerini kullansınlar gişe rekorları kırarlar

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Dolar 9,85 oldu tarihi rekor yine kırıldı maalesef

Biz de alım gücünde tarihe karışıyoruz.Allah sonumuzu hayır etsin milletimizin yardımcısı olsun.Evde ki buzdolabını cepte ki telefonu kapı önünde ki arabayı lüks görenleri ayırıyorum esnafın, vatandaşın öğrencinin ,çocuğunun bez parasını hesap edenin başına gelenin bin katı buna sebep olanların başlarına gelsin.Daha da diyecek bir şey yok.

• Biz de alım gücünde tarihe karışıyoruz.Allah sonumuzu hayır etsin milletimizin yardımcısı olsun.Evde ki buzdolabını cepte ki telefonu kapı önünde ki arabayı lüks görenleri ayırıyorum esnafın, vatandaşın öğrencinin ,çocuğunun bez parasını hesap edenin başına gelenin bin katı buna sebep olanların başlarına gelsin.Daha da diyecek bir şey yok.

sakin ol yiğidim. ekonomist değilim ama konuştuğum bir kaç arkadaşım var. öğretim üyeliği yapan BM de çalışan çocuklar. Kısa vade de yüksek kur sıkıntı evet ama diğer açıdan bakarsak Turizm ve İhracat da ülkeye sağlam döviz girdisi sağlanır diyorlar. Evet alım gücümüz düşüyor ama uzun vade de belki de lehimize dönecek şeyler oluyor. Yüksek kur yatırımcı çeker ama önce ekonomik anlamda güven vermemiz lazım . Burada ki sıkıntı şu Merkez Bankasının yönetimini değiştirerek bu işler çözülmez. Yabancı yatırımcıya sağlam teşvik vermek lazım . Sonumuz hayır olsun inşallah. Bu buhrandan tüm dünya etkileniyor. Bizim gibi gelişmekte olan ülkeler ise iki kat etkileniyor . Benim asıl merak ettiğim asgari ücret. 4 bin liranın altında olan her fiyat hükumet hanesine eksi yazar ...

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• sakin ol yiğidim. ekonomist değilim ama konuştuğum bir kaç arkadaşım var. öğretim üyeliği yapan BM de çalışan çocuklar. Kısa vade de yüksek kur sıkıntı evet ama diğer açıdan bakarsak Turizm ve İhracat da ülkeye sağlam döviz girdisi sağlanır diyorlar. Evet alım gücümüz düşüyor ama uzun vade de belki de lehimize dönecek şeyler oluyor. Yüksek kur yatırımcı çeker ama önce ekonomik anlamda güven vermemiz lazım . Burada ki sıkıntı şu Merkez Bankasının yönetimini değiştirerek bu işler çözülmez. Yabancı yatırımcıya sağlam teşvik vermek lazım . Sonumuz hayır olsun inşallah. Bu buhrandan tüm dünya etkileniyor. Bizim gibi gelişmekte olan ülkeler ise iki kat etkileniyor . Benim asıl merak ettiğim asgari ücret. 4 bin liranın altında olan her fiyat hükumet hanesine eksi yazar ...

Çıngar çıkardığımız yok Yusuf abi ben isim vermedim şu bu demedim.2020'de 1,8 yüzdeyle Çin'in ardından en çok büyüyen ülke Türkiye bunu göze alaraktan yapıyorum yorumumu.Bir de şu tarafı var hangimizin cebi büyüdü gübrenin çuvalı 185 lira buğday 2 lira ilaçları onu bunu saymıyorum :). Her şeye eyvallah uzun vade diyorsun da kimin uzun vadeye dayanacak gücü kaldı önümüz kış deveden hörgücü alsak yeter mi :P

• Çıngar çıkardığımız yok Yusuf abi ben isim vermedim şu bu demedim.2020'de 1,8 yüzdeyle Çin'in ardından en çok büyüyen ülke Türkiye bunu göze alaraktan yapıyorum yorumumu.Bir de şu tarafı var hangimizin cebi büyüdü gübrenin çuvalı 185 lira buğday 2 lira ilaçları onu bunu saymıyorum :). Her şeye eyvallah uzun vade diyorsun da kimin uzun vadeye dayanacak gücü kaldı önümüz kış deveden hörgücü alsak yeter mi :P

ulan sana cıngar çıkardın diyen mi oldu :D kaldı ki çıkarsan nolur forum kiralık ama sayfa bizim ... al komple deveyi senin olsun :D zam dedin de benim soba borusu da olmuş 19,5 ... nasıl yapsak . mısır püskülü yakacam en son

• 2017'den beri hep aynı laflar duyuyoruz yok kur düşecek,yok alım gücü artacak,yok yüksek kur avantaj falan derken halkın cebinde para kalmadı. Yani şu son 2 senede maddi bunalımdan dolayı bir sürü intihar edenler oldu. Yüksek kurun avantajı falan yok. Sen piyasaya, yatırımcıya bir gram güven vermiyorsun. Ekonomiyi düzeltmek adına bir tane adım atmıyorsun. Kur, enflasyon hepsi alıyor başını gidiyor. 2017'den beri aynı lafları dinliyoruz varsa doları bozun 2 TL inme durumu var hesabı. Düzelmez bu kur düzelmez. En az 5 sene sağlam bir yapılanma lazım onu da ne kadar yapacağın meçhul.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• 2017'den beri hep aynı laflar duyuyoruz yok kur düşecek,yok alım gücü artacak,yok yüksek kur avantaj falan derken halkın cebinde para kalmadı. Yani şu son 2 senede maddi bunalımdan dolayı bir sürü intihar edenler oldu. Yüksek kurun avantajı falan yok. Sen piyasaya, yatırımcıya bir gram güven vermiyorsun. Ekonomiyi düzeltmek adına bir tane adım atmıyorsun. Kur, enflasyon hepsi alıyor başını gidiyor. 2017'den beri aynı lafları dinliyoruz varsa doları bozun 2 TL inme durumu var hesabı. Düzelmez bu kur düzelmez. En az 5 sene sağlam bir yapılanma lazım onu da ne kadar yapacağın meçhul.

Her sene aynı şeyleri söylüyorlar. Değişen tek şey her gün daha kötüye gidiyoruz. Bu ülkenin düzelmesi artık zor ama imkansız değil. Ama bana göre şu an düzelmesi imkansız. Eğitim iyi olursa adalet iyi olursa torpil olmazsa düzeliriz