Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • öğrenciler için KYK kredileri veriliyor faiz ile. Devlete ait sonuçta. Kaldır faizleri o zaman dinen günah. Kur'an'da israf da günah. Dinin her yükümlülüğünü keşke yerine getirebilsek.

Bu açıklamalarda bana en garip gelen şey şu :Bu devlet laik bir devlet .insanlar kendi hayatını istediği gibi yaşar orası ayrı.Fakat devletin en başındaki kişinin böyle dine göre açıklamalar yapması vahim.Yani zaten yasa belli değil mi .Neye göre yönetiliyoruz biz ? Bir Allahın kulu sormuyor mu bu soruları .Geri sorsa din düşmanı olur orası da ayrı..

• karasah hocam dertleri din falan değil. İşlerine gelince nas var, işlerine gelmeyince yok. Böyle konuşuyor ki itiraz halinde siz dinsiz misiniz denilsin. Yine insanların dini duygularını kullanıp algı yapıyorlar. Ben elhamdülillah bir müslüman olarak bu durumdan oldukça rahatsızım ve bu durumun bir bela sebebi olduğuna inanıyorum.

• Deniz yolu ulaşımı hizmeti veren TURYOL, Türk Lirası’nın değer kaybı sonrası artan maliyetler nedeniyle

• İstanbul kalkışlı Çınarcık ve Esenköy,

• Kadıköy(Metro İskele)-Karaköy/Eminönü

seferlerini durdurduğunu açıkladı.

Kullanan arkadaşların dikkatine!

• Görüntüler var her şey var nasıl serbest bırakılabiliyor ya aklım almıyor her gün ülkede o kadar şeye şaşırıyoruz ki… karasah ağzına sağlık üstad gerçekten bu gelen zamlar öyle basit ya da az değil.Geçinmek artık çok zor bu devirde orta halli insanlar ay sonunu düşünüyor artık.Birçok kurum öneri yayınlıyor ama karşıdan gelen bu üslup..

• Üretim diyoruz, ihracat diyoruz. Sonrasında TÜSIAD ve yavruları diyoruz, tehtid edercesine konuşuyoruz. Cibiliyetini biliyoruz diyoruz.

Bu grup, finansal istikrarsizlik sebebiyle yatırımları durdurduk dese ne yapacaksın ?

Dış ticaretin %80'ini sağlıyorlar. Milyonlarca istihdamları var.

Neye güveniyoruz? 5 tane inşaat şirketine mi hani vergi vermeyen ?

• İşin ağırlıklı olarak inada bindiğini ortada plan felan olmadığını düşünüyorum. Nas felan ortaya atıyorlar ozaman vergileride büyün oranda azaltsınlar ötvyi kaldırsınlar madem dini siyasete katıyoruz.

• Bu arada istanbuldan izmire tümden paralı Yoldan gidilirse 1200 lira mı ne olmuş sanırım, yakın zamanda kullanan var mı nedir bunun doğruluğu?

Bu arada devletin ödediğiyle toplam rakam mı telaffuz ediliyor?

• Bu arada istanbuldan izmire tümden paralı Yoldan gidilirse 1200 lira mı ne olmuş sanırım, yakın zamanda kullanan var mı nedir bunun doğruluğu?

Daha zam gelmedi. Yılbaşından sonra. Sonuçta bütün geçiş ücretleri dolar la

Ceyüpler, Ulus - Vikipedi
    tr.wikipedia.org

Buradan öğrenebilirsiniz 1.sınıf araçlar için 367tl görünüyor.

Bahsettiğiniz ücret 5.sınıf araçlar(tırlar diye biliyorum) için geçerli olabilir

He bu arada twitter’da görmüştüm siteyi yoksa yolları kullandığımdan değil :)

• https://isletme.otoyolas.com.tr/gecis-ucreti-hesapla/

Buradan öğrenebilirsiniz 1.sınıf araçlar için 367tl görünüyor.

Bahsettiğiniz ücret 5.sınıf araçlar(tırlar diye biliyorum) için geçerli olabilir

He bu arada twitter’da görmüştüm siteyi yoksa yolları kullandığımdan değil :)

Bende kullanmıyorum da öyle internette rastalayınca nedir acaba doğruluğu diye sorayım dedim. İstanbul tarafına işimiz düşse dikkatli olmak lazım :)

• Ben ve şahsım dediler ki;

Benim başbakanlığım döneminde mb nin rezervini 135 milyar dolara çıkardık. Bunu biz yaptık.

Sonra bir düşüş yaşandı. Ben yoktum.

Cumhurbaşkanıydım.

Yorumu size bırakıyorum.

Osmangazi köprüsü için günde 40000 geçiş garantisi var. Her geçişin anlaşmadaki karşılığı en son incelediğimde 35 USD+KDV

USD enflasyonu kadar artıyor. Belki de şuan 40 USD olmuştur. Eğer geçiş ve fiyat tamamlamadıysa hazineden ödüyoruz.

• Osmangazi köprüsü için günde 40000 geçiş garantisi var. Her geçişin anlaşmadaki karşılığı en son incelediğimde 35 USD+KDV

USD enflasyonu kadar artıyor. Belki de şuan 40 USD olmuştur. Eğer geçiş ve fiyat tamamlamadıysa hazineden ödüyoruz.

O zaman düz mantıkla hesap yapalım: 35 usd*1,18=41,3 usd abd enflasyonu %6 gibi kur da 16 dan hesaplarsak yaklaşık 700 tl eder. bir köprü geçiş ücreti bu fiyat olursa a dan z ye herşeye yılbaşından sonra dehşet zam var

Einmal editiert, zuletzt von hakan3434 ()

• Güncel kur ile günlük yaklaşık KDV dahil olmadan 26.4 milyon TL garanti ücret anlaşması var Osmangazinin Tabi çeyrek bazlı guncelleniyordur belki de bilmiyorum.

Yani günlük 26.4 milyon TL garanti etmişiz. Bu ücreti köprüyü kullananlardan elde edilen gelir ve yetmezse hazineden ödüyoruz.

Kur artışı malesef tüm YİD'leri etkiliyor.

• Der,niye şaşırıyorsunuz ki yarın başkanlık sistemini ben istememiştim bütün suç muhalefetin deme olasılığı bile varken bu arada davutogluna konduruyor :)

• O zaman düz mantıkla hesap yapalım: 35 usd*1,15=40,25 usd abd enflasyonu %6 gibi kur da 16 dan hesaplarsak yaklaşık 700 tl eder. bir köprü geçiş ücreti bu fiyat olursa a dan z ye herşeye yılbaşından sonra dehşet zam var

Hocam 700 lira yapmak zorunda değiller sanırım. O anlaşma yapan firmaya garanti ettigimiz hesaplama için. Anlaşma fiyatı*garanti geçişi ödemek zorundayız bunu nasıl elde edildiği firmayı bağlıyor mu bilmiyorum anlaşma detaylarını.

Farklı fiyat politikaları uygulayabilirler belki.