İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Doğulu trend ve uzanmış Azor yükseğinden gına gelebilir 19 ve 23 sistemleri ile İstanbul'un sabrı taşabilir.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Ecmwf'ye göre İstanbula kuru soğuk var gene özellikle avrupa yakasına. Tuzla ve doğusunda yağış artıyor.

19'unda izobarlar makul, bu sistemden daha güzel DEK'ler yaratır o görüntü. Tabii hafif karayel olan rüzgar yönü Anadolu Yakası'nı daha iyi etkileyecektir.

• Biz Böyle Neyin takibi yapalım abi anlamıyorum ki ya. Tüm sistem ihtimallerinde süreç aynı

Giriş: Batı Karadeniz Marmara’ya doğru iniş yaptığı görülen soğuklar

Gelişme: Hoooop ucunu gösterip Orta ve Doğu Karadeniz tarafına

Sonuç: Gürcistan’a kumara ve batı kabak gibi kuru soğuk

İstisnasız hepsinde aynı

• 19'unda izobarlar makul, bu sistemden daha güzel DEK'ler yaratır o görüntü. Tabii hafif karayel olan rüzgar yönü Anadolu Yakası'nı daha iyi etkileyecektir.

İşte sorun o zaten millet artık kırıntı dek istemiyor kimse tatmin olmaz 3-5 cm ile. Atıyorum Sakarya 25-35cm alırken Avrupa yakası 2-5 cm anadolu 5-10cm civarı. Bumudur şimdi bu sistemin akıbeti :S Bu doğulama devam ettiği sürece o verdiğininde kuş olması an meselesi.

Kim neyapsın ağırlıklı kuru soğuğu değişmesini bekleyeceğiz ama ben pek ümitli değilim açıkcası.

• Biz nasıl bir günah işledik vallahi anlamıyorum. Öyle bir patern yakaladık ki yıllar yıllar sonra. Soğuklar oluk oluk akıyor.Ancak kuru soğuk hemen hemen hiçbir yere faydası yok. Böyle bir paternden doğru düzgün bir sistem alamayıp ılık tarafa geçersek vay halimize..

• Sıktı artık bu İstanbul'un havası sabırlar taşıyor burada ki kar sever herkesin toplanıp bi uludağ turu yapması lazım yoksa git gide kaos ortamı hakim olacak ,😀 bi kar yağsa şöyle güzel insanların sinirleri boşalacak neredeyse

• İşte sorun o zaten millet artık kırıntı dek istemiyor kimse tatmin olmaz 3-5 cm ile. Atıyorum Sakarya 25-35cm alırken Avrupa yakası 2-5 cm anadolu 5-10cm civarı. Bumudur şimdi bu sistemin akıbeti :S Bu doğulama devam ettiği sürece o verdiğininde kuş olması an meselesi.

Kim neyapsın ağırlıklı kuru soğuğu değişmesini bekleyeceğiz ama ben pek ümitli değilim açıkcası.

Bu sabahki görüntü 19'unda kuru soğuğa bırakmaz bizi. Daha iyi olabilir tabii ama yapacak bir şey yok.

• adamı deli eden de bu zaten.sürecin hep aynı olması.yanıbasımıza kadar gelen güçlü soğuklarrdan hc bır sekılde kar olarak karsılıgını alamamamız.soguk sektördeyiz dıye sevınenlerı hıc anlamıyorum.alın bakn dısarıya şimdi o sevınenler.hava buz gıbı ama kupkuru.onumuzdekı surec de bundan cok farksız degıl.kar yoksa bol yagıslı ve ılık olmasını tercıh ederım.

• Her zaman diyorum kuru soğuk ve ayaz sevenin kendine saygısı yoktur sadece kar yağdıysa katur kutur onun üzerinde yürümek için zevk verebilir

• adamı deli eden de bu zaten.sürecin hep aynı olması.yanıbasımıza kadar gelen güçlü soğuklarrdan hc bır sekılde kar olarak karsılıgını alamamamız.soguk sektördeyiz dıye sevınenlerı hıc anlamıyorum.alın bakn dısarıya şimdi o sevınenler.hava buz gıbı ama kupkuru.onumuzdekı surec de bundan cok farksız degıl.kar yoksa bol yagıslı ve ılık olmasını tercıh ederım.

Katılıyorum. Kuru soğuk olacağına şahsen İngilteredeki 1035lik yüksek basıncı tercih ederim. Bir gelsin ama sağlam birşey gelsin yağış getirecek şekilde yoksa hiç zevk vermiyor. Bu pattern devam ettiği sürece bi cacık olmaz gibi ama ay sonuna kadar hala ümidimi koruyarak o gelenlerden 1 tanesinin orta şeker birşey yapacağını düşünmek istiyorum nede olsa vakit var.

• Allah aşkına bir forumdaş sade bir dille anlatıversin, sıcaklık bu seviyelere düştügünde yagış neden kırılıyor, bu durumu tesadüfle acıklamak normal mi

Basınç dizilimiyle alakalı.

Yüksek basınç eğer çok yaklaşmışsa yağışı keser. En basit hali bu

• Basınç dizilimiyle alakalı.

Yüksek basınç eğer çok yaklaşmışsa yağışı keser. En basit hali bu

Yüksek basınçla çok alakası yok. Yağış yok çünkü 1. rüzgar zayıf 2. çok batılı.

Fakat şu doğrudur ki YB alanı ayazlı gecede enverizyon yapabilir, ama bu enverizyon çok aşağı seviyede değilse zaten genellikle sığ olan DEK kütlelerini pek etkilemez.