­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• ─░┼čimiz ├žok zor bu laftan anlamayan insanlarla

Sokma ak─▒l para etmez Kadir hocam... Laftan anlamayanlara y├╝kl├╝ para kesilmesi laz─▒m bence. Polislerin ve zab─▒talar─▒nda s─▒k─▒ y├Ânetim yapmas─▒ laz─▒m. Bu ┼čekil olursa vir├╝s kol gezer her yerlerde. Allah sonumuzu hay─▒r etsin...

• Screenshot_20200404_165840.jpg

├ľnlemler s├╝recine katk─▒da bulunmak isteyen Posb─▒y─▒k, tan─▒t─▒m program─▒nda ve paketlerin da─č─▒l─▒m─▒nda en ├Ânemli uyar─▒ olan sosyal mesafeye dikkat edilmedi. Yo─čun kalabal─▒kta vatanda┼člar adeta iti┼čerek ve kak─▒┼čarak ├žanta almaya ├žal─▒┼čt─▒lar. Corona Vir├╝s├╝n sevdi─či temas─▒ ger├žekle┼čtiren ve sosyal mesafeyi koruyamayan bu g├Âr├╝nt├╝ler g├Ârenleri ┼ča┼č─▒rtt─▒.

Ba┼čkan Posb─▒y─▒kÔÇÖa tepkiler gelirken ÔÇťKa┼č yaparken g├Âz ├ž─▒kartt─▒ÔÇŁ diye ele┼čtiriler geldi. Daha ├Ânce yetkililer Ere─čliÔÇÖde yapt─▒klar─▒ a├ž─▒klamalarda ZonguldakÔÇÖta di─čer il├želerden daha fazla risk ta┼č─▒yan il├ženin Ere─čli oldu─čunu s├Âylemi┼člerdi

• ─░stanbullular ├Âzellikle ve ├Âzellikle dikkat etmeli. Bu foto─čraflar maalesef tam bir hayal k─▒r─▒kl─▒─č─▒. ├çevrenizi l├╝tfen uyar─▒n.

• Yakinda pazaryerleri kapat─▒l─▒r pazarlarin kurulmas─▒ yasaklan─▒r ha birde maskesiz d─▒┼čar─▒ ├ž─▒kmak da yasaklanmali!

• ─░┼čin k├Ât├╝s├╝ ┼ču= 14 g├╝nl├╝k kulu├žka s├╝resi. Ben olsam en az─▒ndan ─░stanbul genelinde 14-15 g├╝n soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ getirirdim. 14 g├╝n sonra duruma bak─▒p kontroll├╝ ve kademeli yasak kald─▒rmaya giderdim.

Bu ┼čekilde ta┼č─▒y─▒c─▒ olanlar ├žok h─▒zl─▒ tespit edilip yay─▒l─▒m h─▒z─▒n─▒ d├╝┼č├╝r├╝rd├╝m.├ç├╝nk├╝ ┼ču an ta┼č─▒y─▒c─▒ olup hi├žbir belirti g├Âstermeyenler var.

• polis cok yumusak davraniyor..bey efendi hanim efendi li konusmalar.rica ile yaptirim olmaz.her gun yapilan kararnagmeler sadece nagme olarak kalir.devlet cok daha sert olmali

• Frans─▒z ─░├ži┼čleri Bakan─▒ gibi illa birisinin ├ž─▒k─▒p halk─▒ a┼ča─č─▒lamas─▒ m─▒ laz─▒m. Devlet g├╝zelce insan─▒n─▒ uyar─▒yor,soka─ča ├ž─▒kmay─▒n diyor.Sonrada niye soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ geliyor? Tabi ki bu embesiller y├╝z├╝nden.