🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bakan bey baskıyı attırmak için böyle konuşuyor.Ohal kararını Sağlık Bakanımızın veremeyeceni anlamamız lazım.Kendisinin karantina istediğini düşünüyorum ben şahsen.

Bende öyle düşünüyorum.Bakan sokağa çıkma yasağının gelmesi için hertürlü açıklamayı yapıyor.Daha öncedende söyledim bütün ülkeye gelemiyorsa İstanbul ve Ankara gibi illere gelecek o zaman sokağa çıkma yasağı.

• 1 kişi 30 kişiye bulaştırıyor 3 kişiyi öldürüyor.12 kişi pozitif hale geliyor.Rakamlar çok ürkütücü.Yani şu an 15.000 kişi pozitif belirlenmeden önce 450.000 kişiyi etkileyip 45.000 olası ölüm olabileceğini düşündürüyor.(Tek temenni bu 15.000 kişi içinde birbirini etkileyenlerin oranı yüksektir)

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Toplam Vakaların %60ı İstanbulda İBB belediye başkanı günlerdir en azından İstanbulun karantinaya alınmasını istiyordu!

Boşuna istemiyormuş.

• 1 kişi 30 kişiye bulaştırıyor 3 kişiyi öldürüyor.12 kişi pozitif hale geliyor.Rakamlar çok ürkütücü.Yani şu an 15.000 kişi pozitif belirlenmeden önce 450.000 kişiyi etkileyip 45.000 olası ölüm olabileceğini düşündürüyor.(Tek temenni bu 15.000 kişi içinde birbirini etkileyenlerin oranı yüksektir)

İyi de üstat ölüm oranı %10 değil ki

Herkeste bu kadar bulaştırıcılık yok süper yayıcı olan vakayı söylemiş bakan.

• İstanbulda vakanın bu kadar fazla olması çok normal. Nüfus 18 milyon resmi rakamlara göre. Orana vurduğumuzda anormal bir durum yok. Transit geçiş noktası ayrıca. Uçak trafiğinin en yoğun olduğu yer.

• 1 kişi 30 kişiye bulaştırıyor. Ama bakan, biz bunu BİLMİYORDUK diyor. Ama biz burdan gözlerimizi kör edip araştırıp yazıyorduk. Sonra birileri çıkıp çok biliyorsan çık Sağlık bakanlığının başına geç yönet diyor. Vallahi şu an şu Forum sayfasından herhangi birimizi alıp koysak oraya önümüzdeki günlerde BİLMİYORDUKLARI en aza indirecek kadar bilgili. Ben şoktayım. Gerçekten size normal mi geliyor?

• İstanbulda yaşayanların bu ili terk etmesi tamamen kaos olur. Balıkesir'e bağlı Marmara Adası'nda yazlık evimiz var, kendim 1 mart tarihinden beri evden çalışıyorum fakat yine de bu ilden çıkmadım. Bazı zeki insanlar oraya gitmişler bu yetmemiş üstüne orda nişan yapmışlar. Bazı köylerinde şu anda pozitif vaka var. Biz sanki bu şehri terk etmeyi düşünmüyoruz. Bu güzelim ülkemizin şu cahil ve sorumsuz insanları yüzünden senelerdir 1 adım bile öteye gidemedik. Uyarıları dikkate almak bu kadar mı zor, bu sorumsuzluk bizi ateşe atan.