­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• D├╝ne g├Âre girilen ├╝lkeleri k─▒yaslay─▒nca dedim ├žo─ču ├╝lke d├╝n bu saatte a├ž─▒klad─▒─č─▒ndan az a├ž─▒klad─▒

─░ran d├╝n ki vakalar─▒ erken a├ž─▒klam─▒┼čt─▒ o y├╝zden ┼ču an d├╝┼č├╝k.

• ─░ran d├╝n ki vakalar─▒ erken a├ž─▒klam─▒┼čt─▒ o y├╝zden ┼ču an d├╝┼č├╝k.

Avusturya d├╝n 350 vaka a├ž─▒klarken bug├╝n 180lerde ─░svi├žre 100lerde danimarka ile Norve├ž 100├╝n alt─▒nda keza ha ak┼čam belki artar ama genelde bu ├╝lkeler bir kere a├ž─▒kl─▒yor art─▒k yava┼č yava┼č kontrol alt─▒na al─▒nmaya ba┼člad─▒ Orta Avrupa'da ve ─░skandinavyada gibi ama Amerika ile Fransa Almanya italya ─░spanya ve ─░ran'a daha var

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• IMG-20200319-WA0004.jpg

Bulancak meydan gen├žler evlerde ya┼čl─▒lar yanyana hepsi meydanda

Bu insanlara ne denir ki ┼čimdi.. Atsan at─▒lmaz satsan sat─▒lmaz dicem bir suru ki┼či k─▒zacak.

Bizim milletimiz neden b├Âyle ben anlam─▒yorum anlayam─▒yorum...

• Bu insanlara ne denir ki ┼čimdi.. Atsan at─▒lmaz satsan sat─▒lmaz dicem bir suru ki┼či k─▒zacak.

Bizim milletimiz neden b├Âyle ben anlam─▒yorum anlayam─▒yorum...

dedik hocam kimse umursqmqz etraf─▒ tum olse umursamaz.normal hayat devam eder.koyleri mezaralari nasil durdurcaksin.

• Avusturya d├╝n 350 vaka a├ž─▒klarken bug├╝n 180lerde ─░svi├žre 100lerde danimarka ile Norve├ž 100├╝n alt─▒nda keza ha ak┼čam belki artar ama genelde bu ├╝lkeler bir kere a├ž─▒kl─▒yor art─▒k yava┼č yava┼č kontrol alt─▒na al─▒nmaya ba┼člad─▒ Orta Avrupa'da ve ─░skandinavyada gibi ama Amerika ile Fransa Almanya italya ─░spanya ve ─░ran'a daha var

Baz─▒ G├╝nler Azal─▒p Patlad─▒─č─▒ G├╝nler Olabiliyor!!!!

• Dedem (75) laf dinletemiyoruz inatla her g├╝n d─▒┼čar─▒ ├ž─▒k─▒yor devaml─▒ gitti─či caminin oraya gidip arkada┼člar─▒yla oradaki bankta oturuyorlar. Maalesef ya┼čl─▒l─▒k k├Ât├╝ bir ┼čey san─▒r─▒m alg─▒lar bi ya┼čtan sonra kapan─▒yor..

• Avrupa da hen├╝z kontrol alt─▒na al─▒nabildi─čini d├╝┼č├╝nm├╝yorum. Test say─▒s─▒ artt─▒k├ža vaka say─▒s─▒ da artacakt─▒r. ┼×uana kadar ├çin( rakamlara ├žok g├╝venmemek kayd─▒yla), G├╝ney Kore, Japonya kontrol alt─▒nda tutabilmi┼č durumda, benimde babaannem(91 ya┼č─▒nda) tutturmu┼č evde mevl├╝t verecekmi┼č ger├žekten ┼ču 60 ya┼č ├╝st├╝ne laf anlatmak ├žok zor

• Zorunlu al─▒┼čveri┼č i├žin markete ├ž─▒kt─▒m demin

Maske eldiven kolonya kamuflaj tedbirlerimi alm─▒┼čt─▒m ama nafile ├ž─▒rp─▒n─▒┼č.

Market a─čz─▒na kadar doluydu

Kimse takip mesafesine uymuyor

Nefes nefese muhabbetler devam ediyor

Sokakta da ┼čahsen bir tenhal─▒k g├Ârmedim

Bu i┼č iktidar yada devlet meselesi boyutunda ├ž├Âz├╝lecek gibi durmuyor

├ç├╝nk├╝ vatanda┼č─▒n umurunda de─čil

Uyar─▒lar─▒ gram takan yok

Adam i┼če gitmeyince sorun bitti san─▒yor

Bir anl─▒k gev┼čeklikte girecek zaten vir├╝s

Belki de ├Âlmek istiyor insanlar, bilemedim

CB Erdo─čan ÔÇť├Âlen ├Âls├╝n kalan sa─člar bizimdirÔÇŁ dese belki daha etkili olabilirdi

Bu kafayla ─░talyaÔÇÖy─▒ ge├žmesek bari

• Kar┼č─▒ binam─▒zdaki kahve al─▒nan kararla kapat─▒ld─▒ ama day─▒lar kahvenin kar┼č─▒s─▒ndaki kald─▒r─▒ma masa-tabure atarak yine bir araya geliyor. Termos getirmi┼čler ├žay─▒n─▒ kahvelerini de i├žiyorlar. En az 7-8 amcay─▒ orada bir arada g├Âr├╝yorum hava g├╝zel olunca. Kendilerini tutmasalar okey-batak da atacaklar soka─ča ta┼č─▒yacaklar kahveyi. Ne diyebilirsiniz, ne anlatabilirsiniz ki ┼čimdi bunlara. Bizi bu bilin├žsizlik, a┼č─▒r─▒ kadercilik veya bize bir ┼čey olmazc─▒l─▒k ├Âld├╝rmeye devam edecek.