­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Fikir ├╝retmeyin Tedbir al─▒n !

burada da yurtd─▒┼č─▒ndan gelen veya yurtd─▒┼č─▒ temas─▒ olan ki┼čiler herg├╝n aile hekimlerince veya il├že sa─čl─▒k m├╝d├╝rl├╝klerince aran─▒yor ve genel durum sorgulan─▒yor .

├çevrenizde b├Âyle vakalar varsa ve kendilerini gizliyorsa l├╝tfen 184'e bildirin .

(sa─čl─▒k personeliyim ve 24 saat n├Âbetindeyim - sabah n├Âbetten ├ž─▒k─▒cam ve cuma 15 saat - cumartesi 24 saat - pazartesi 24 saat n├Âbet├žiyim. engelli arkada┼člar─▒m─▒z ve k├╝├ž├╝k ├žocu─ču olan - e┼čiyle sa─čl─▒k bakanl─▒─č─▒nda ├žal─▒┼čan arkada┼člar─▒m─▒z izin ald─▒ .

Biz sizler i├žin g├Ârev ba┼č─▒ndaysak

L├╝tfen sizlerde bizim i├žin evinizde kal─▒n , gerekmedik├že d─▒┼čar─▒ ├ž─▒kmay─▒n )

Allah devletimizi milletimizi korusun , yar ve yard─▒mc─▒s─▒ olsun ­čç╣­čçĚ­čç╣­čçĚ­čç╣­čçĚ Rabbim bu vir├╝s illetini millet-devlet olarak en az hasarla tez zamanda atlatmam─▒z─▒ nasip eylesin ­čĄ▓

• ┼čaka gibi oksijen konsantrat├Âr├╝ bile ├žo─ču al─▒┼čver┼č sitesinde t├╝kendi yaz─▒yor ─▒nsanlar─▒n makarna vs stoklamasi normalde bu ne arkada┼č pes vallahi

• ┼čaka gibi oksijen konsantrat├Âr├╝ bile ├žo─ču al─▒┼čver┼č sitesinde t├╝kendi yaz─▒yor ─▒nsanlar─▒n makarna vs stoklamasi normalde bu ne arkada┼č pes vallahi

sava┼č ├ž─▒ksa ne yapacaklar meraklarday─▒m, tedbiri ve ├Ânlemi ba┼čka boyutlara ta┼č─▒yan bir g├╝ruh var maalesef..

• ├çin 2.dalga gelebilir rehavete kap─▒lmay─▒n diye uyar─▒larda bulunan uzmanlara dava a├žm─▒┼č.

├çin'e uzmanlar dava a├žm─▒┼č.

• Akyuvarlar─▒n vir├╝se sald─▒r─▒ an─▒ :)

hocam yaln─▒z bu vir├╝s de─čil san─▒r─▒m vir├╝sler ├žok daha k├╝├ž├╝kt├╝r bu videodaki bakteri olabilir veya ba┼čka bir mikroorganizma

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• sava┼č ├ž─▒ksa ne yapacaklar meraklarday─▒m, tedbiri ve ├Ânlemi ba┼čka boyutlara ta┼č─▒yan bir g├╝ruh var maalesef..

Hocam bence bu bencillik ve birazda k├╝stahl─▒k paras─▒ olan kendince uyan─▒kl─▒k yapm─▒┼č alamayanlar ne yapacak ├žok ├╝zd├╝ bu durum beni i├žimizde bu tarz ─▒nsanlar─▒n oldu─čunu bilmek ac─▒t─▒yor insan─▒

• Estagfirullah ├╝stad,dedi─čin do─čru maskesi bulunmayanlara devletin da─č─▒tmas─▒ laz─▒m ya da makul bir fiyattan sat─▒labilir.Ancak acilen ekstra bir ┼čeyler yap─▒lmal─▒ yoksa bu art─▒┼č h─▒z─▒yla hi├ž iyi yerlere varamay─▒z.Ayr─▒ca bence en ba┼čtan kendimzi Italya ile k─▒yaslamak yerine G├╝ney Kore,├çin gibi hastal─▒─ča direnmede ciddi ba┼čar─▒lar g├Âstermi┼č devletlerle k─▒yaslamal─▒ ve bu devletleri ├Ârnek almal─▒y─▒z..

Hocam bu olaylar ├Âncesi kutusu 15 lirayd─▒, 30 liraya versinler ona bile raz─▒y─▒m. Asl─▒nda olmamas─▒ laz─▒m ama raz─▒y─▒m.

Dedi─činiz ├žok do─čru ├Ârnek almam─▒z gereken ├╝lkeler G├╝ney Kore, Singapur gibi ├╝lkeler. Vikipedi'de ula┼č─▒labilir ┼čekilde duran t├╝m ├╝lkelerin g├╝nl├╝k art─▒┼č say─▒lar─▒ mevcut. Hen├╝z yand─▒k-bittiklik bir durum yok, kendim i├žin baz─▒ kritik e┼čikler belirledim onlar─▒ g├Âzlemleyece─čim. ├ľn├╝m├╝zdeki 7 g├╝n s├╝re├ž hakk─▒nda fazlaca bilgi verecek. Hakk─▒m─▒zda hay─▒rl─▒s─▒ olsun.

There was a time when more meant better. When everything meant everything. Times change...

• tamam hukumet─▒n ald─▒g─▒ tedb─▒rler fena deg─▒l ama bana gore buyuk cel─▒sk─▒lerde var.mesela hem 1 metre mesafe koyun ve kalabal─▒k ortamlara g─▒rmey─▒n uyar─▒s─▒ yap─▒l─▒yor hemde tum ┼č yerler─▒ ac─▒k.nas─▒l olacak pek─▒ bu?is yerler─▒ kalabal─▒k yerler ve 1 metre mesafe koymak neredeyse ─▒mkans─▒z.hem ─▒nsanlar ─▒se g─▒deb─▒lmek ─▒c─▒n toplu arac kullanmak zorunda.herkes─▒n arabas─▒ yok tab─▒k─▒.mesela metrobus ve metroda ya da tramwayda nas─▒l uygulanacak bu tedb─▒rler?

• Koreyi ├Ârnek almam─▒z gerekirken ─░talya yoluna gidiyoruz ba┼člarda iyi idare ediyoruz ama ├Âzellikle ilk vaka ├ž─▒kt─▒─č─▒ndan beri hem devletin hem de vatanda┼člar─▒n ald─▒─č─▒ ├Ânlemler yetersizdir g├╝nde 50000 test yapabiliyor olmam─▒z ve her tespit edilen vakay─▒ izole etmemiz laz─▒m mesela umreye kar┼č─▒ al─▒nan ├Ânlemler ├žok ba┼čtan savmayd─▒ umreden gelenlerin de bilin├žsiz ve ├Ânlem almay─▒┼č olu┼ču daha da k├Âr├╝kledi olay─▒ sadece umre de de─čil Amerika ve Avrupa'dan gelenleri ko┼čulsuz karantinaya al─▒p izole etmemiz de ba┼č─▒m─▒z yakt─▒ ge├ž de─čil ama az vaktimiz var halen Kore olma ┼čans─▒m─▒z var ama ipin ucu ka├žt─▒ ka├žacak acilen test test test ve soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• Hocam bence bu bencillik ve birazda k├╝stahl─▒k paras─▒ olan kendince uyan─▒kl─▒k yapm─▒┼č alamayanlar ne yapacak ├žok ├╝zd├╝ bu durum beni i├žimizde bu tarz ─▒nsanlar─▒n oldu─čunu bilmek ac─▒t─▒yor insan─▒

Maalesef hocam ayn─▒ g├Âr├╝┼čteyim ama yapacak bir┼čey yok bu insanlar yar─▒n kendisi ekme─či varken sen a├žl─▒ktan ├Âlsen d├Ân├╝pte sana bakmaz bile, bizim atalar─▒m─▒z─▒n yeti┼čme tarz─▒na karakterine uymayan toplumun bozuk yap─▒lar─▒ bu g├╝ruh.

• Bu hastal─▒─ča yakalan─▒p atlatanlar eskisi gibi hayat─▒na normal ┼čekilde devam edebiliyorlar m─▒ yoksa ne oluyor? Bunu s├Âyleyen pek g├Ârmedim. Akci─čerlere tahribat─▒ falan var diye duydum.