🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Fikir üretmeyin Tedbir alın !

burada da yurtdışından gelen veya yurtdışı teması olan kişiler hergün aile hekimlerince veya ilçe sağlık müdürlüklerince aranıyor ve genel durum sorgulanıyor .

Çevrenizde böyle vakalar varsa ve kendilerini gizliyorsa lütfen 184'e bildirin .

(sağlık personeliyim ve 24 saat nöbetindeyim - sabah nöbetten çıkıcam ve cuma 15 saat - cumartesi 24 saat - pazartesi 24 saat nöbetçiyim. engelli arkadaşlarımız ve küçük çocuğu olan - eşiyle sağlık bakanlığında çalışan arkadaşlarımız izin aldı .

Biz sizler için görev başındaysak

Lütfen sizlerde bizim için evinizde kalın , gerekmedikçe dışarı çıkmayın )

Allah devletimizi milletimizi korusun , yar ve yardımcısı olsun 🇹🇷🇹🇷🇹🇷 Rabbim bu virüs illetini millet-devlet olarak en az hasarla tez zamanda atlatmamızı nasip eylesin 🤲

• şaka gibi oksijen konsantratörü bile çoğu alışverş sitesinde tükendi yazıyor ınsanların makarna vs stoklamasi normalde bu ne arkadaş pes vallahi

savaş çıksa ne yapacaklar meraklardayım, tedbiri ve önlemi başka boyutlara taşıyan bir güruh var maalesef..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• savaş çıksa ne yapacaklar meraklardayım, tedbiri ve önlemi başka boyutlara taşıyan bir güruh var maalesef..

Hocam bence bu bencillik ve birazda küstahlık parası olan kendince uyanıklık yapmış alamayanlar ne yapacak çok üzdü bu durum beni içimizde bu tarz ınsanların olduğunu bilmek acıtıyor insanı

• Estagfirullah üstad,dediğin doğru maskesi bulunmayanlara devletin dağıtması lazım ya da makul bir fiyattan satılabilir.Ancak acilen ekstra bir şeyler yapılmalı yoksa bu artış hızıyla hiç iyi yerlere varamayız.Ayrıca bence en baştan kendimzi Italya ile kıyaslamak yerine Güney Kore,Çin gibi hastalığa direnmede ciddi başarılar göstermiş devletlerle kıyaslamalı ve bu devletleri örnek almalıyız..

Hocam bu olaylar öncesi kutusu 15 liraydı, 30 liraya versinler ona bile razıyım. Aslında olmaması lazım ama razıyım.

Dediğiniz çok doğru örnek almamız gereken ülkeler Güney Kore, Singapur gibi ülkeler. Vikipedi'de ulaşılabilir şekilde duran tüm ülkelerin günlük artış sayıları mevcut. Henüz yandık-bittiklik bir durum yok, kendim için bazı kritik eşikler belirledim onları gözlemleyeceğim. Önümüzdeki 7 gün süreç hakkında fazlaca bilgi verecek. Hakkımızda hayırlısı olsun.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• tamam hukumetın aldıgı tedbırler fena degıl ama bana gore buyuk celıskılerde var.mesela hem 1 metre mesafe koyun ve kalabalık ortamlara gırmeyın uyarısı yapılıyor hemde tum ş yerlerı acık.nasıl olacak pekı bu?is yerlerı kalabalık yerler ve 1 metre mesafe koymak neredeyse ımkansız.hem ınsanlar ıse gıdebılmek ıcın toplu arac kullanmak zorunda.herkesın arabası yok tabıkı.mesela metrobus ve metroda ya da tramwayda nasıl uygulanacak bu tedbırler?

• Koreyi örnek almamız gerekirken İtalya yoluna gidiyoruz başlarda iyi idare ediyoruz ama özellikle ilk vaka çıktığından beri hem devletin hem de vatandaşların aldığı önlemler yetersizdir günde 50000 test yapabiliyor olmamız ve her tespit edilen vakayı izole etmemiz lazım mesela umreye karşı alınan önlemler çok baştan savmaydı umreden gelenlerin de bilinçsiz ve önlem almayış oluşu daha da körükledi olayı sadece umre de değil Amerika ve Avrupa'dan gelenleri koşulsuz karantinaya alıp izole etmemiz de başımız yaktı geç değil ama az vaktimiz var halen Kore olma şansımız var ama ipin ucu kaçtı kaçacak acilen test test test ve sokağa çıkma yasağı

• Hocam bence bu bencillik ve birazda küstahlık parası olan kendince uyanıklık yapmış alamayanlar ne yapacak çok üzdü bu durum beni içimizde bu tarz ınsanların olduğunu bilmek acıtıyor insanı

Maalesef hocam aynı görüşteyim ama yapacak birşey yok bu insanlar yarın kendisi ekmeği varken sen açlıktan ölsen dönüpte sana bakmaz bile, bizim atalarımızın yetişme tarzına karakterine uymayan toplumun bozuk yapıları bu güruh.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bu hastalığa yakalanıp atlatanlar eskisi gibi hayatına normal şekilde devam edebiliyorlar mı yoksa ne oluyor? Bunu söyleyen pek görmedim. Akciğerlere tahribatı falan var diye duydum.

• Bu hastalığa yakalanıp atlatanlar eskisi gibi hayatına normal şekilde devam edebiliyorlar mı yoksa ne oluyor? Bunu söyleyen pek görmedim. Akciğerlere tahribatı falan var diye duydum.

Çin sağlık örgütü Akciğer de kalıcı hasar bıraktığını kanıtladı ve WHO da bu duruma onay verdi gibi tam açıklama olmasa da konuşmalarından verdiği anlaşılmıştı geçen hafta yani birde akciğer için ek tedavi süresi oluyor sıkıntılı her türlü

• Benimde 10-15 gun sonra çocuğum dunyaya gelecek Allah kismet ederse ama korkuyorum nasil bir zamana denk geldi boyle kader kismet cok kotu zaten stres vardi ustumde ilk defa baba olcaz sonucta bide bu olay patlak verince insan korkmuyor değil

Hiçbir problemi olmayan insanlar çoğunlukta, nadirde olsa sıkıntı oluşan insanlarda var.Twitterda bir algı var "hastalanıp iyileşen herkes sakat kalıyor bir yerinden" diye.Tamamen yanlış bir algı.