­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Ailem Dat├ža da ya┼č─▒yor.

B├╝t├╝n ─░stanbul Ankara dat├ža ve tatil beldelerinde akm─▒┼č esnaf halinden ├žok memnunmu┼č!

Bizimkilere s├Âyledim kesinlikle evden ├ž─▒kmay─▒n Allah bu t├╝r insanlara ak─▒l fikir versin i┼čimiz ger├žekten ├žok zor!

• Narsil Hocam bakanl─▒─č─▒ kurdu─ču bilim kurulu ├╝yesi profes├Âr bile haftaya say─▒n─▒n 3 bin civar─▒nda olaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yoruz diyor. Say─▒n─▒n artmas─▒n─▒ yazmak buradaki insanlar─▒ korkutuyorsa ne mutlu ki belki ├Ânlemini al─▒r, olay─▒n ciddiyetini kavrar. Vaka say─▒s─▒ ├žok olabilir ama bence de ├Âl├╝m say─▒s─▒ vaka say─▒s─▒na oranla d├╝┼č├╝k olacak. Ama hastal─▒k ciddi. ├ľl├╝m olmasa bile ci─čerlerde kal─▒c─▒ hasar b─▒rakabiliyor. Baz─▒lar─▒nda diyabet yap─▒yor. Baz─▒lar─▒nda ci─čer s├Ânmesi oluyor. Kullan─▒lan ila├žlar─▒n yan etkisi olabiliyor. Sadece ├Âl├╝m olarakta bakmamak laz─▒m. Say─▒y─▒ artt─▒rmadan ├Ânlemleri s─▒kla┼čt─▒rmak laz─▒m. %100'l├╝k art─▒┼č oldu. Avrupa'da en az test yapan ├╝lkelerdeniz. Maliyeti fazla evet ama bir yolu bulunmal─▒. Burada kimsenin bilin├žli olarak k├Ât├╝,zarar verecek ┼čey yazd─▒─č─▒na inanm─▒yorum bu konu i├žinde.

┼×imdi korkutur k─▒sm─▒na gelince oras─▒ zaten ├Âyle ancak panik yaratmakta benzer ├žer├ževede de─čerlendirilebilir o y├╝zden iletiler konusunda hassas davranmaya devam edece─čiz. ├ľl├╝m olmasa bile ci─čerlerde kal─▒c─▒ hasar b─▒rak─▒yor,diyabet yap─▒yor vs ama bununla ilgili hen├╝z bilimsel bir kan─▒t var m─▒? velev ki var ka├ž hastada? bu t├╝r bilgiler i├žin vir├╝s├╝n pik yapt─▒─č─▒ bug├╝nleri ge├žmemiz gerekli, daha sonra zaten gerek t─▒p doktorlar─▒ gerekse konuyla ilgili bilim insanlar─▒ a├ž─▒klama yapar. ┼×uanda s├Âylemek at─▒p tutmak oluyor bana g├Âre.. ├ľnlemler konusunda benzer ┼čeyleri yazd─▒─č─▒m─▒ da san─▒r─▒m g├Ârebilirsin, bilin├žli k├Ât├╝ yaz─▒l─▒yor demedim ancak yaz─▒lanlara dikkat edilmeli, insano─člu do─čas─▒ gere─či sakin kalmayabilir gere─činden fazla panik yapabilir, bu konuda ciddi anlamda dikkat etmek gerekli diye d├╝┼č├╝n├╝yorum..

• Devlet demir yumru─čunu balyoz gibi vuracak masaya. ├ç─▒kart kanunu uymayan ver 5 y─▒l hapis cezas─▒ bak insanlar nas─▒l t─▒p─▒┼č t─▒p─▒┼č yola geliyor ama s─▒radan bir genel m├╝d├╝r bile torpille otob├╝sten adam ald─▒r─▒yor maalesef.

• matuidi belirti vermmemesine ragmen pozitof cikmis yani sinirlardan gecen veya ulke icinde normal gorunen borcok insan da olabilir.

Ayrica hukumet olarak ciddi onlemler subat basina kadar al─▒nmad─▒ subat basina kadar.ulkeye hic mi bu sure zarf─▒nda hasta girmedi.ve su var ki bircoo kisi hastaneye gitmeden bu hastalogi atlatacak bunlarda kayda girmeyecek

• Burada insanlar semt pazarlar─▒ ve market al─▒┼čveri┼či i├žin d─▒┼čar─▒ ├ž─▒k─▒yor sadece. Ama Ku┼čadas─▒ ve Didim'de durum ├Âyle de─čil ben evden ├ž─▒kmad─▒─č─▒m i├žin bilmiyorum ama duydu─čum kadar─▒yla insanlar ak─▒n etmi┼č.

• ─░talya ile T├╝rkiye'nin 7. g├╝ne kadar vaka say─▒lar─▒. Maalesef ─░talya dan daha h─▒zl─▒ vaka say─▒s─▒nda art─▒┼č var halen OHAL gerekmiyor diyenlere gelsin bu tablo!

Resim

• Bug├╝n Cumhurba┼čkan─▒ a├ž─▒klama m─▒ yapacak acaba sanki bir yerde duymu┼čtum durum nedir acaba ?

Bug├╝n a├ž─▒klama yapmas─▒ bekleniyor.

Not: E┼čg├╝d├╝m toplant─▒s─▒ var saatini bilmiyorum. Toplant─▒ya kendisi ba┼čkanl─▒k edecek. Buna istinaden kendisinden a├ž─▒klama yapmas─▒ bekleniyor. Yok elimde somut bir bilgi yok.

• matuidi belirti vermmemesine ragmen pozitof cikmis yani sinirlardan gecen veya ulke icinde normal gorunen borcok insan da olabilir.

hocam ayn─▒ a├ž─▒klamay─▒ Utah Jazzl─▒ basketbolcu Donovan Mitchell yapm─▒┼čt─▒ . Vir├╝s testi pozitif ├ž─▒kt─▒ktan sonra kendisini basketbol ma├žlar─▒na ├ž─▒kacak kadar iyi hissetti─čini . Sadece bo─čaz─▒nda bir gariplik oldu─čunu belirtmi┼čti .

• Bug├╝n bilim kurulu Cumhurba┼čkanl─▒─č─▒nda toplant─▒ ger├žekle┼čtirecek.14:00 de ba┼člayacak en az 4 5 saat s├╝rebilir toplant─▒ devaminda bas─▒n toplant─▒s─▒ olacak yeni ├Ânlemler konusunda Cumhurba┼čkan─▒m─▒z taraf─▒ndan.

• ─░talya ile T├╝rkiye'nin 7. g├╝ne kadar vaka say─▒lar─▒. Maalesef ─░talya dan daha h─▒zl─▒ vaka say─▒s─▒nda art─▒┼č var halen OHAL gerekmiyor diyenlere gelsin bu tablo!

Resim

ben italyan─▒n ├žok ├Ânlemsiz gitti─čini ve ├Âzellikle ilk 10 g├╝n verilerinde do─čruluk pay─▒n─▒n olmad─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. Bence ─░talyada da art─▒┼č herg├╝n vard─▒ ama yans─▒mad─▒. O y├╝zden ─░talya k─▒yaslamalar─▒n─▒ ├Âzellikle 15.g├╝nden sonra yaparsak daha do─čru olur kan─▒s─▒nday─▒m.

Bide bu veride hata var gibi geldi do─črusunu daha ├Ânceki sayfalarda payla┼čan olmu┼čtu san─▒r─▒m

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Konu D─▒┼č─▒ [Genel Sohbet] 1.4k

• Interstellar
    2. Replies
      1.4k
      Views
      44k
      1.4k
    3. Northern Lights

1. Do─ču-G├╝neydo─ču Anadolu ile Do─ču Akdeniz Raporlar-Yorumlar 13k

• Samet
    2. Replies
      13k
      Views
      671k
      13k
    3. Yusuf63

1. ­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu 23k

• Fease
    2. Replies
      23k
      Views
      1.7M
      23k
    3. Al1han

1. GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamalar─▒ (Nisan-May─▒s-Haziran-Temmuz-A─čustos-Eyl├╝l-Ekim-Kas─▒m 2020) 409

• Samet
    2. Replies
      409
      Views
      45k
      409
    3. ExcuseMe

1. T├╝rkiye Foto─čraf Galerisi 2.4k

• Gray Cities
    2. Replies
      2.4k
      Views
      304k
      2.4k
    3. manasbalasy

1. ─░stanbul ├ľzel Raporlar-Yorumlar 3.5k

• Vintersaga
    2. Replies
      3.5k
      Views
      280k
      3.5k
    3. Aykut53

En ├çok ─░fade G├Ânderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yar─▒┼čmas─▒ 14 (26.09.2020) Genel Yorumlama 6

• Samet
    2. Replies
      6
      Views
      215
      6
    3. Berkay34

1. HF 2020 Yaz Ligi Yar─▒┼čmas─▒ 14 (26.09.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      239
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yar─▒┼čmas─▒ 13 (19.09.2020) Genel Yorumlama 187

• UmuTCaN
    2. Replies
      187
      Views
      3k
      187