­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Narsil Hocam bakanl─▒─č─▒ kurdu─ču bilim kurulu ├╝yesi profes├Âr bile haftaya say─▒n─▒n 3 bin civar─▒nda olaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yoruz diyor. Say─▒n─▒n artmas─▒n─▒ yazmak buradaki insanlar─▒ korkutuyorsa ne mutlu ki belki ├Ânlemini al─▒r, olay─▒n ciddiyetini kavrar. Vaka say─▒s─▒ ├žok olabilir ama bence de ├Âl├╝m say─▒s─▒ vaka say─▒s─▒na oranla d├╝┼č├╝k olacak. Ama hastal─▒k ciddi. ├ľl├╝m olmasa bile ci─čerlerde kal─▒c─▒ hasar b─▒rakabiliyor. Baz─▒lar─▒nda diyabet yap─▒yor. Baz─▒lar─▒nda ci─čer s├Ânmesi oluyor. Kullan─▒lan ila├žlar─▒n yan etkisi olabiliyor. Sadece ├Âl├╝m olarakta bakmamak laz─▒m. Say─▒y─▒ artt─▒rmadan ├Ânlemleri s─▒kla┼čt─▒rmak laz─▒m. %100'l├╝k art─▒┼č oldu. Avrupa'da en az test yapan ├╝lkelerdeniz. Maliyeti fazla evet ama bir yolu bulunmal─▒. Burada kimsenin bilin├žli olarak k├Ât├╝,zarar verecek ┼čey yazd─▒─č─▒na inanm─▒yorum bu konu i├žinde.

• ├ľl├╝lerde zannediyor ki diriler herg├╝n helva yiyor.

Bu tip koronavir├╝s├╝ di─čer vir├╝sler gibi normal ama ├žok h─▒zl─▒ yay─▒lan bir vir├╝st├╝r. Di─čer vir├╝sler gibi ├Âl├╝m oran─▒ ya┼čl─▒ kesimlerde ve ba─č─▒┼č─▒kl─▒k sistemi iyi olmayanlarda oluyor. Tek fark ├žok h─▒zl─▒ yay─▒l─▒m─▒ var. Sars tipinden bin kat daha h─▒zl─▒ bir vir├╝s ├že┼čididir.

Bu vir├╝se yakalansan─▒z bile panik yapmaya gerek yok. ├ľncelikle bikere kendinizi pozitif tutun ve 1-0 ├Ânde ba┼člay─▒n, gerisi gelecektir.

• arkada┼člar bu g├╝n kartal k├Âpr├╝s├╝nden samand─▒ra istikametine do─čru yani otobana do─čru giderken yan─▒mdan bi cenaze arabas─▒ ge├žti araban─▒n i├žinde 4 ki┼či vard─▒ y├╝zleri maskeli ┼čof├Âr dahil ben kartal e─čitim ara┼čt─▒rmadan ┼č├╝phelendim

• arkada┼člar bu g├╝n kartal k├Âpr├╝s├╝nden samand─▒ra istikametine do─čru yani otobana do─čru giderken yan─▒mdan bi cenaze arabas─▒ ge├žti araban─▒n i├žinde 4 ki┼či vard─▒ y├╝zleri maskeli ┼čof├Âr dahil ben kartal e─čitim ara┼čt─▒rmadan ┼č├╝phelendim

1 ├Âl├╝ a├ž─▒kland─▒ gece yar─▒s─▒ hocam

• Pozitif olanlar─▒n durumu ┼čuan iyi diyor tedavi ediliyor!!! baz─▒lar─▒ var burda ohal pe┼činde onuda ben anlam─▒yorum panik atakm─▒s─▒n─▒z arkada┼č??

Hocam vakalarin karantinaya alinmadan onceki durumlari mâlum, ailesine ve ordan da cevreye bulastirma riski..

• Pozitif olanlar─▒n durumu ┼čuan iyi diyor tedavi ediliyor!!! baz─▒lar─▒ var burda ohal pe┼činde onuda ben anlam─▒yorum panik atakm─▒s─▒n─▒z arkada┼č??

D├╝nyan─▒n her yerinde tedavi olma oran─▒ daha fazla zaten.Bu binlerce ki┼čiyi hasta edip ├Âld├╝rebilece─či ger├že─čini de─či┼čtirmiyor,bir ├žok ├Ârnekte oldu─ču gibi.

• 1 ├Âl├╝ a├ž─▒kland─▒ gece yar─▒s─▒ hocam

arkada┼č─▒ arad─▒m zaten g├Âr├╝nce ├ž├╝nk├╝ kartal e─čitim ara┼čt─▒rmada ├žok gezenti sunucusu filan var orda hastalar─▒n oldu─čunu biliyoruz oras─▒ olabilir

• Pardon da "ekmek" s├Âzc├╝─č├╝n├╝n ben burada hakikat ekme─če at─▒fta bulundu─čunu d├╝┼č├╝nm├╝yorum. Burada ekmek yiyecek, erzak anlam─▒na geliyor. Bunun ├ž├Âz├╝m├╝ de ├Ânceden belirtilmi┼č.

• Zaten d─▒┼čar─▒s─▒ ohal gibi i┼čyerleri kapand─▒.
    Ac─▒k olan i┼čletmeler elaman say─▒lar─▒n─▒ d├╝┼č├╝rd├╝.

Bunlar─▒ hi├ž farkl─▒ ┼čeyler di─čil gibi konu┼čanlar var? Adam dolmu┼ča biniyor yan yana oturmuyor bile

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Oraj / Dolu Takip Konusu [2020] 1.4k

• Interstellar
    2. Replies
      1.4k
      Views
      166k
      1.4k
    3. So─čuk Cephe

1. Orta Karadeniz Raporlar-Yorumlar 1.2k

• Interstellar
    2. Replies
      1.2k
      Views
      41k
      1.2k
    3. Interstellar

1. Yabanc─▒ ├ťlkelerdeki Meteorolojik Hadiseler 4.6k

• Aytac
    2. Replies
      4.6k
      Views
      371k
      4.6k
    3. huseinskas

1. ┼×ahsi Tahminler ve Yorumlar (2020 Sonbahar─▒) 499

• Aytac
    2. Replies
      499
      Views
      43k
      499
    3. DoquKaradeniz28

1. Deprem Bildirim Konusu 10k

• Gray Cities
    2. Replies
      10k
      Views
      738k
      10k
    3. Efsane-Semih

1. Veri Payla┼č─▒m ve De─čerlendirme Merkezi 5.1k

• Interstellar
    2. Replies
      5.1k
      Views
      541k
      5.1k
    3. Efsane-Semih

En ├çok ─░fade G├Ânderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. ┼×ahsi Tahminler ve Yorumlar (2020/2021 K─▒┼č─▒) 7

• Aytac
    2. Replies
      7
      Views
      171
      7
    3. Dubax123

1. HF 2020 Yaz Ligi Yar─▒┼čmas─▒ 14 (26.09.2020) Genel Yorumlama 8

• Samet
    2. Replies
      8
      Views
      274
      8
    3. berkay_tuku

1. HF 2020 Yaz Ligi Yar─▒┼čmas─▒ 14 (26.09.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      253