🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Anlaşılan çok fazla test kitimiz var

Çin`den Türkiye`ye 2 milyon test kiti gelecek diye söylentiler ve haber sitelerinde yazılar var ne kadar doğru bilmiyorum.( Çin 16 dolarlık test kitini Türkiye`ye 4 dolara verecekmiş)

https://www.haberler.com/cin-d…est-kiti-13036505-haberi/

• Al1han Şu görüntüler geldikçe boşa kürek çektiğimizi düşünmeye başladım artık.Laftan anlamayan umursamayan bir toplum olmuşuz.Kimsenin kimseye saygısı kalmamış şu ortamda birisi hasta ise ve öksürse olacarı düşünün.EN kötüsü de önlem alan insanlarda bu önlem almayan tipler yüzünden tehlikede.

• Al1han Şu görüntüler geldikçe boşa kürek çektiğimizi düşünmeye başladım artık.Laftan anlamayan umursamayan bir toplum olmuşuz.Kimsenin kimseye saygısı kalmamış şu ortamda birisi hasta ise ve öksürse olacarı düşünün.EN kötüsü de önlem alan insanlarda bu önlem almayan tipler yüzünden tehlikede.

Aynen öyle hocam herkes ortalıkta bir salgın yokmuşçasına normal bir şekilde davranıyor

Askere gidenlere bulaşırsa ve onlarda gittikleri yerdeki askerleri enfekte ederlerse?

Belki de bu celp dönemi ertelenmeliydi.

• Ankara'da anlık asker uğurlaması, söyleyecek söz yok valla...

Biz burada herşey nasıl daha iyi olabilir diye fikir yürütmeye çalışıyoruz ama millet bu görüntüleri vermekten çekinmiyor. Hepimiz bilirdik gezip tozmayı ama sorumluluklarımız var. Üzücü sadece...

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Bu konuda bundan sonra tek yorumum olmayacak arkadaşlar nacizhane, rabbim bir an önce bu illetten ülke olarak kurtulmamızı nasip etsin..

İyi forumlar

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Amerika da yüksek ihtimalle ulusal bir sokağa çıkma yasağı ilan edecek gibi.

Yok hocam bu videodaki tanklar tatbikat için sevkiyat.

ABD ordusu Almanya'ya, iptal ettiği NATO tatbikatı için sevkiyat yapıyor.

• Bu virüsün bize öğrettiği başka bir şeyde İtalyanın halkının gezmeyi seven ve eğlencesinden ödün vermeyen yapısı ve turistik oluşuyla ölümcüllüğü yüksek bir pandemiyi önleyememe için ideal ülkelerden biri olduğunu gösterdi. Muhakkak biyolojik silah güvenliği konusunda pandemi bitince bunlar çokça tartışılacaktır. Spanish Fluya yakın çapta olası bir gribe hazır olmamızda bu sayede daha kolay olacak.

• Biz burada herşey nasıl daha iyi olabilir diye fikir yürütmeye çalışıyoruz ama millet bu görüntüleri vermekten çekinmiyor. Hepimiz bilirdik gezip tozmayı ama sorumluluklarımız var. Üzücü sadece...

Bu insanlar net beyinsiz net ölmek istiyorlar işin ciddiyetinin farkına varamayan dengesizler kendilerine degil bulastirdiklari insanlara aciyorum para cezasi filan kesilmeli

• Bu konuda bundan sonra tek yorumum olmayacak arkadaşlar nacizhane, rabbim bir an önce bu illetten ülke olarak kurtulmamızı nasip etsin..

İyi forumlar

Hocam yapmayın değerli yorumlariniz bizim için önemli pireye kızıp yorgani yakmayın yıllarca bu forumda olup kimin ne olduğunu biliyoruz biz seni biliyoruz sende bizi hayırlı geceler

• Bunu yazarken bu gruptakilerin cevap vermediği bir ortamda monolog bir yapı oluşuyor. Sürekli bir cahil yaftası var tabiki evinde kalanların oranı daha yüksek olduğundan bunu kabul etmiyorum. Ortağımın annesi 89 yaşında kimseyi eve almıyor çocuklarıyla yüzyüze görüşmüyor. İhtiyaçlarını kapıya bırakıp gidiyorlar. Bırakılanları da dezenfekte edip kullanıyor. Böyle örnekler de var bilin isterim...

benim babanem de aynı şekilde hareket ediyor. 71 yaşında.

• Yok gayet ciddiler. Adamlar Wuhan dışında vaka kalmadı diye kutlamalar yaptı :) .

Valla tuaf yani bu nasil olir bur virus 3400 olu birakir binlerce insana bulasir ama iki 3 gun icinde bulasmamaya baslar millette normal hayata doner.ne ala memleket bari hizini yavaslattik deseler tamam derim.butun hastalari hastaneye aldular disarda hic viruslu kalmadi mi.

Turkiyeye gelince genc yasli nufus orani hemen hemen iran la ayni kendimizi onlarla kiyaslamak lazim.

Ve unutmayalim test hizi arrtikca tespit artiyir BU BULASMA HIZINI BIZE GOSTERMEZZZZ var olani tespit ediyir adamlar ne kadar hiz o kadar vaka.simdi soru almanya gibi vefat edrn saysi azmi olacak iran Mi olacagiz soru bu

• Bu toplu halde sokaklarda bulunanlara sorsanız hepsi kadere teslim olmuş müslüman, Allah'tan ne gelirse kabul ederiz diyenlerdir. Ama aslında yaptıklarının kul hakkına girdiğini, kendisini düşünmese bile başkalarının hayatını riske attığını ve büyük sorumsuzluk örneği sergilediklerini bilmez, kabul etmezler.