İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • X/:thumbdown: Bence vdeda etmeyiz

Hala umut varmi guzel kardesim,hayal etmek, basarmanin yarisi derler.Ama soz konusu istanbula kar yagmasi ise,sistemlerin bize goz kirpmasi lazim,yani bu konuda sirf umut etmek yeterli gelmez,sadece hayal kurmakla o kar yagsa sehrime,oyle hayellerim varki,saatlerce sana anlatabilirim.O gun o yaziyi yazarken,bir kac saglam insani dinleyerek yazdim.Uzgunum ama kardesim,sanirim ikimizde mecburen onumuzdeki seneyi bekliycez.Kal saglicaklauzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126

• Yavaştan kış bitiyor. Seneye 55 cmlik bir sistem almak Dileğiyle. Bu kışın efsanesi 23 24 şubattır. Bu kışın konumum adına değerlendirmesini yapacak olursam 12 Aralık / 19 Aralık ta güzel bir sistem vardı 1 günlük/ 5-8 Ocak hep kar yağmıştı ama örtü olmamıştı :D / 16 Ocak hafif kar yağışı / Ve bu senenin efsanesi 23-24 Şubat

Kismi bitiyo,hic sanmam8|:thumbdown:(Yorumunu yeni gordumde;))

• Hala umut varmi guzel kardesim,hayal etmek, basarmanin yarisi derler.Ama soz konusu istanbula kar yagmasi ise,sistemlerin bize goz kirpmasi lazim,yani bu konuda sirf umut etmek yeterli gelmez,sadece hayal kurmakla o kar yagsa sehrime,oyle hayellerim varki,saatlerce sana anlatabilirim.O gun o yaziyi yazarken,bir kac saglam insani dinleyerek yazdim.Uzgunum ama kardesim,sanirim ikimizde mecburen onumuzdeki seneyi bekliycez.Kal saglicaklauzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126

Bizde birkaç sağlam insanı dinleyerek size veda ediyoruz. Yolunuz açık olsun seneye yine bekleriz.

• Yılını tam hatırlamıyorum sanırım 2012 yılıydı. Öğleden sonra 3-4 gibi hava birden kararıp belki yarım saat kadar grapuel yağışından sonra diğer günün akşamına kadar kar fırtınası olmuştu. O sistem hangi sistemdi bilmiyorum ama Sarıyer'de mükemmel yaşamıştım onu. O zaman çektiğim resimler nerede hiç bilmiyorum ama bulmak için çaba sarfediyorum hala.

• Birkaç kez buradan ifade etmeye çalıştım. Kuzey enlemlerdeki 500 hpa ve 850 hpa soğukları kış ortasını aratmayacak nitelikte. Endklekslerin ayın 11 12 sinden sonra lehimize dönmesi sonucu bir polar atak siklon desteği ile alabilecegimizin ışığını görüyorum.

• hocalarımızın dedigi gibi ufukda gözüküyor olucak gibi biseyler ben hala kışı kapatmadım bu hava bile mutlu edebiliyor beni yazı sevmiyorummmm sevmicemde insalllah kişı guzel bir kar yağışıyla kapatırız.

• Yılını tam hatırlamıyorum sanırım 2012 yılıydı. Öğleden sonra 3-4 gibi hava birden kararıp belki yarım saat kadar grapuel yağışından sonra diğer günün akşamına kadar kar fırtınası olmuştu. O sistem hangi sistemdi bilmiyorum ama Sarıyer'de mükemmel yaşamıştım onu. O zaman çektiğim resimler nerede hiç bilmiyorum ama bulmak için çaba sarfediyorum hala.

o sistemi bende hatırlıyorum saat 4-5 suları okul çıkışı annem beni okuldan aldı okulda altuniüzade de sonra çıktık yola eve . bizim evde çamlıcada hava bir kapattı simsiyah oldu bildiğin bir gurepeal başladı muazam yağıyor sadece 2 dk da yerde örtü yaptı bi anda buzlanma oldu çamlıcada çok bayır var sende bilirsin araba çıkmıyor 10 dk uğraştık çıkmadı sonra babamı çağırdık zincir getirdi zor bela araba 2 -3 bayır çıktı ama nasıl gurepeal yağıyor efsane çıkana kadar yerde rahat 15-20 cm olmuştu sonra 1 saate kar fırtınasına çevirdi zevkle evden izledim saat gece 1 civarı babamla çıktık dışarıya 40cm kar sadece 4-5 saate muazamdı.unutulmaz bir hatıram oldu bende fotoğraflarını bulamıyorum.:)

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Dün umut ışığını gördüm ao nötre inmeye başlıyorum diyor eğer bu ısrarı önümüzdeki hafta da sürerse sağlam bir sistem alırız vesselam nao zaten gayet güzel ah şu ao mahvetti bizi o kadar pozitif olunur mu be. Ao eğer nao ya uymuş olsaydı kardan başımızı kaldıramazdık bu sene ama gel gör ki bahtsız bedeviyiz malesef.

• Ben burdayim,bir yere gittigim yok,dostum,benim veda ettigim kar,okumani anlaman dilegiyleuzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126

Forumdan ayrıldığınız anlamında yazmadım dostum. Biz kışa devam ediyoruz siz bizden ayrılıyorsunuz. Okuman anlaman dileğiyle.hava-kars323

• Forumdan ayrıldığınız anlamında yazmadım dostum. Biz kışa devam ediyoruz siz bizden ayrılıyorsunuz. Okuman anlaman dileğiyle.hava-kars323

Kis bitmesin tabiki bende isterim,ama kar yagmiycaksa elden bisi gelmez.Sonucta tahmin isi bu,tum hocalar yanilabilir,haftaya kar yagabilir,Su okumak anlamak isine donersek,yazdigin yaziya karsilik verdigim cevap hosuma gitmedi,hos durmamis,senden uzurdiliyorum kardesim,Gerek yokmus o kelimelere.Umarim senin adamlar hakli cikarda,son kez kar goruruz,allaha emanet ollluzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126

• Arkadaşlar malumunuz atmosfer Allah'ın emrinde süregelen bir şey ve biz de 2 yıldır neredeyse sağlam sistem almadık acaba diyorum ki ülkemin insanları olarak yüce Allah'a gereken önemi vermiyor olabilir miyiz? Arkadaşlar bu bir süredir kafamda ve artık bu kışı kaybetme olasılığımız çok yüksek her ne kadar Tarantula üstat marttan umutlu olsa da.Diyorum ki bu yaz forumdaki herkes namazını kılsın,orucunu tutsun,zekatını versin ve yüce rabbimize dualarımızı edelim.Seneye çok sağlam bir kış yaşayacağımızdan eminim.

• Arkadaşlar malumunuz atmosfer Allah'ın emrinde süregelen bir şey ve biz de 2 yıldır neredeyse sağlam sistem almadık acaba diyorum ki ülkemin insanları olarak yüce Allah'a gereken önemi vermiyor olabilir miyiz? Arkadaşlar bu bir süredir kafamda ve artık bu kışı kaybetme olasılığımız çok yüksek her ne kadar Tarantula üstat marttan umutlu olsa da.Diyorum ki bu yaz forumdaki herkes namazını kılsın,orucunu tutsun,zekatını versin ve yüce rabbimize dualarımızı edelim.Seneye çok sağlam bir kış yaşayacağımızdan eminim.

Sanırım kuzey doğu amerika halkı 5 vakit namaz kılıp, oruç falan tutuyor. Malum sistemler hep oraya indiğine göre... Tamamen alakasız konular. Ülkede adam kayırma, saygısızlık, hak yeme had safhada ama atmosfer bunlara bakmaz, baksaydı muhtemelen bir damla yağmura bile muhtaçtık şu an.