Beiträge von Ozimbasak

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Selamlar,burdaki çoğunluk,özellikle uzun vadeli yapılan tahminlerin,gerçekleşme ihtimalinin gün sayısı artikca sapma göstermesini doğal karsiliyacak insanlardan olusuyo,mantıklı olanda budur,bu işi profesyonel olarak yapan insanlarında,sabah istanbulda parçalı bulutlu bir hava beklediğini söyledikten sonra,öğlen fatihde 3 e kadar aynı gün fena olmayan bir yağmura şahit olduktan sonra,ilk söylediğim,uzun süreli tahmin konusu pekde mantıksız gelmiyo.Yalniz neden anlasilamiyoruz acaba.Bir filmde geçen söz derki,şampiyon olmak , bir gün kaybedeceğini bile bile yinede koşmaktır.Bizde böyle konu başlığını görünce,ister istemez bir hayal kuruyoruz,tüm şehir beyazlar içinde,belki yagmiycani bile bile,yinede bir umut yağarsa diye .Belki işte bu yüzden aramızdaki fark.Burdaki her amatör tahmin yapan arkadaşlar benim için birer sampiyondur.

Annemler bize gelicek yarın,babamı aradım bugün gelin yarın kar olucak yerde ,düşersiniz dedim,oğlum dedi 44 yaşındasın,hala atiyosun dedi,dalga gecti^^^^sabaha görüşürüz dedim:cursing::cursing:uzays3271653126uzays3271653126rk23_kgigf-123

Zaman zaman günlük tahminlerde bile,her kesimde sapma olurken,10 gün ötesi yapılan tahminlerle ilgili olumsuz yorum yapmak çok mantıklı değil,tahmin tutarsa iyi tahmin,tutmazsa kötü tahmindir,bu kadar basittir,mesele bu konuda kafa yoran herkese saygı duymaktır,herkese selamlar

Forumdan ayrıldığınız anlamında yazmadım dostum. Biz kışa devam ediyoruz siz bizden ayrılıyorsunuz. Okuman anlaman dileğiyle.hava-kars323

Kis bitmesin tabiki bende isterim,ama kar yagmiycaksa elden bisi gelmez.Sonucta tahmin isi bu,tum hocalar yanilabilir,haftaya kar yagabilir,Su okumak anlamak isine donersek,yazdigin yaziya karsilik verdigim cevap hosuma gitmedi,hos durmamis,senden uzurdiliyorum kardesim,Gerek yokmus o kelimelere.Umarim senin adamlar hakli cikarda,son kez kar goruruz,allaha emanet ollluzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126

Yavaştan kış bitiyor. Seneye 55 cmlik bir sistem almak Dileğiyle. Bu kışın efsanesi 23 24 şubattır. Bu kışın konumum adına değerlendirmesini yapacak olursam 12 Aralık / 19 Aralık ta güzel bir sistem vardı 1 günlük/ 5-8 Ocak hep kar yağmıştı ama örtü olmamıştı :D / 16 Ocak hafif kar yağışı / Ve bu senenin efsanesi 23-24 Şubat

Kismi bitiyo,hic sanmam8|:thumbdown:(Yorumunu yeni gordumde;))

X/:thumbdown: Bence vdeda etmeyiz

Hala umut varmi guzel kardesim,hayal etmek, basarmanin yarisi derler.Ama soz konusu istanbula kar yagmasi ise,sistemlerin bize goz kirpmasi lazim,yani bu konuda sirf umut etmek yeterli gelmez,sadece hayal kurmakla o kar yagsa sehrime,oyle hayellerim varki,saatlerce sana anlatabilirim.O gun o yaziyi yazarken,bir kac saglam insani dinleyerek yazdim.Uzgunum ama kardesim,sanirim ikimizde mecburen onumuzdeki seneyi bekliycez.Kal saglicaklauzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126

Kisa veda eder gibiyiz sanirim, 10 ay sonra doganin en guzel seyine kavusmak icin,dort gozle hocalarimiz sistem takip edicekler,tabiki bizde onlari.Semih hocanin actigi konu basliginda soyledigi gibi,bu son sistem onumuzdeki senenin fragmani olsun,seneye muhtesem bir film olsun.Tum hocalarin emeklerine,benim gibi amatorce takip eden dostlarin sinerjisine saglik.Artik biliyorumki bu sehirde,kar yaginca en az benim mutlu oldugum kadar,mutlu olan ,binlerce dostum var.Herkese iyi aksamlaruzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126

Bağcılar kar a devam özellikle bir arabanın üzerinde çok oynadım oda hafif tutuyor tekrardan 😁 Deliler gibi seviniyorum.😂😂🤣🤣

Guzel kardesim,biraz deliyiz zaten hepimiz,esimde gecenin 3 unde,10 dk dir gokyuzune bakiyon,delimisin dedi.O sirada bulutlari kesiyodum,gokyuzu kirmizi renge burununce kar super yagiyo.Benim 44 yillik kar tahmin sistemim🤣🤣🤣🤣Kisaca cok ta normal degiliz yani8)

Gunaydin karli guzel bir pazardan.Saniyorum,daha hic sorulmamis,acilisi yapiyim,yarin okullar tatil olurmu?Hocalarin yukunu azaltiyim dedim.Cogu yerde ortu yok,ozellikle sahil kesiminde.İstanbulda okullar icin kar tatili ,kismi semt olarak yapilmadigi icin(Kucuk sehirler,ilce bazinda yapiliyo,İstanbulda su anda hatirladigim boyle bisi olmadi yakin zamanda)ogrenci arkadaslara gecmis olsun dileyip,yarinki tatili akillarindan silip,bugun sokaklarda kar topuna bekliyoruz😉