2018-2019 Kış Tahmini

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hava_Forum hocam öncelikle verilerin iyi olduğunu söylüyorsunuz çok güzel fakat 2+2=4 değil her zaman. Hava olaylarında kesinlik olmuyor malumunuz. Bence havaya girebiliriz ama bu kadar büyük hayal kurmak ne kadar iyi bilemedim. Diyelim tüm herşey ters gitti, hem insanların hayalleri çok kırılacak hem kendiniz baskı altında kalacaksınız. Hayal ne kadar büyük olursa hayal kırıklığı o kadar büyük oluyor...

Derede bogulacagima okyanusta bogulurum daha iyi.

dediklerim olmazsa gereginide yapacagim.

• Hava_Forum ustam bu efsane sistem mutlaka gelecektir. 3 - 5 gün önce veya sonra önemli değil. Benim kafama takılan sizlerin tahminleriniz, yorumlarınız ve analizleriniz için bu foruma üye olanlar hicbir veri analiz sunmadan sizleri eleştirmeleri. Siz de Ariftarif ten sonra bizleri bırakmayın. Hep bizimle kalın.

• Hava_Forum hocam öncelikle verilerin iyi olduğunu söylüyorsunuz çok güzel fakat 2+2=4 değil her zaman. Hava olaylarında kesinlik olmuyor malumunuz. Bence havaya girebiliriz ama bu kadar büyük hayal kurmak ne kadar iyi bilemedim. Diyelim tüm herşey ters gitti, hem insanların hayalleri çok kırılacak hem kendiniz baskı altında kalacaksınız. Hayal ne kadar büyük olursa hayal kırıklığı o kadar büyük oluyor...

Sonunu düşünen,kahraman olamaz.

• Semih hoca,öngörü ve tahminleriniz değerli.Tecrubeniz ve gönülden uğraşımınız da çok değerli. Tutsun,tutmasin gereğini yapacaginiz, tek sey burada tecrübeniz ve bilgilerinizi

bizimle paylaşmaya dvm etmeniz olur,nacizane fikrim.Yaşim 41 ve sizi tanimasamda,gönül adami oldugunuzu görüyorum.Zor zamanlarda bile,burda bulunmaya calistiniz ve sizi seven bir toplulukla yola dvm ettiniz.Dedigim gibi,tecrubenizi ve bilgilerinizi paylaşmaya dvm.Bana gore,gereği budur,nacizane.Herzaman, tahmin ve tecrübenize,burada ihtiyacımız var. Efsane semih,kolay olunmaz ve kolayda birakilmaz.🙏

• Hava olaylarında kesinlik olmuyor malumunuz. Bence havaya girebiliriz ama bu kadar büyük hayal kurmak ne kadar iyi bilemedim. Diyelim tüm herşey ters gitti, hem insanların hayalleri çok kırılacak hem kendiniz baskı altında kalacaksınız. Hayal ne kadar büyük olursa hayal kırıklığı o kadar büyük oluyor...

buradaki yaklaşımlar , bilimsel veri ve tecrübeler ışığında , sinerji ve beklenti ifadesidir , Allah ne dilerse elbet o olur

Kimseye de yüzde yüz inanın kesindir denmemiştir, inanmak kişiye kalmıştır , en azından ben öyle kesin bir ifade görmedim , süreç şu anda beklentilere uygun gidiyor , yoksa dediklerinizin olması da mümkün ama bizler için hiç birşey değişmez , sinerjiye devam ederiz

• Hocam biraz argo olacak ama saçmalamayın tahmininiz tutmadı diye forum mu bırakılır. Bazıları dalga geçer gibi kinayeli yorumlar yazıyorlar dertleri ne anlamadım herkes iyi niyetle bir şeyler öğretme peşindeyken buradaki kişilere küçümseyici, alaya alır şekilde yazan kişiler bence kendilerini küçük düşürüyorlar. Ne yazık.