2018-2019 Kış Tahmini

 • Gectigimiz kis yasanan talihsiz basinc yerlesimlerinden sonra bu kis mevsiminde biz kar severleri heyecanlandiracak goruntuler gorecegiz.


  Ulke genelinde yagislar cogunlukla mevsim normallerinin uzerinde olacak.


  Aralik ayi bol sicaklik dalgalanmalari ile gececek.


  Ozellikle 17 Aralik civarinda İstanbul'da dahi havada da olsa kar gorulme ihtimali var.


  Aysonu ise muhtemelen 27-31 Aralik arasi cok daha sert bir sistem alabiliriz. Yerde örtü yapacak bir sistem ihtimali var.


  Ocak ayindan itibaren Sibirya devreye girecek ve kita Avrupasina dondurucu soguklar gelecek.


  Subat ayi son birkac yildir yasadigimiz ilik donemin ardindan sert gecen şubat aylarina bir yenisini daha ekleyecek.


  Ocak ve Şubat ayina ekstrem hava olaylari,asiri soguklar,kar firtinalari damga vuracak. Arsivlerden baktigimiz 29 54 87 gibi efsanevi kislari yasama ihtimalimiz bir hayli yuksek.


  İstanbul'da 2 tane buyuk kar firtinasi ihtimali oldukca yuksek.


  Ocak 2017'de yasadigimiz fragmanın filmini bu kış izleyecegiz.


  Olaki yasayamazsak bende yonetmenlige son verecegim. Bu kadar da iddialiyim.


  Tarihinin en karli kislarindan birine hazirlan Türkiyem..

 • Aman hocam birakacagim felan .. tahmin tutmasa bile sikinti yok. Siz gordugunuzu soyluyorsunuz. Atmosfer herkesi yaniltabiliyor.. konunuz hayirli olsun. Bu seneyi lehimize milad olarak yasatacagiz insallah. Gecen sene aleyhimize miladdi cografyaciburak hocamizin dedigi gibi..


  Aralikta havada dahi kar görme yada yerde tutma şansı felan bu yine iyi bir haber hocam. Tam mevsimine göre.d

 • Biz hazırız tabi ama dediğiniz gibi oldu ya atmosfer bildiğini okudu ve gelmedi olabilir siz yine de bir yere gitmeyin olur mu. Allah utandırmasın .😊

 • Hocam parmaklarında bal damlamış:):) hayırlısı olsun, bu sene farklı bir sene, sonbaharda kasırga takip ettik, kasımda kuzeydoğumuzda zamanının dışında soğukları gördük ve şimdi kış inşallah efsanelere imza atar..


  Özellikle Şubat tahmininizin tutmasını canı gönülden istiyorum çünkü son yıllarda şubat ayını çok kötü geçiriyoruz. Tekrar hayırlısı olsun hocam..

 • Vay be Semih hoca 6 ocak sistemine bile bu kış yaşayacaklarımızın yanında fragman olarak görüyor. Inşallah başarılı olursunuz.