Konu Dışı [Genel Sohbet]

• Bu ülke laik bir ülke. Ülke laik olabilir. Halkı Müslüman. Mayası Müslüman. Hamuru Müslüman. Özü Müslüman. Artist artist konuşmasın kimse bu ülke laik diye. Çanakkale yatanlar laiklik uğruna yatmadılar toprak altına. Haydi seyid onbaşıya git anlat laikliği. İslamız aslanım biz İslam. Tepeden tırnağa. Yerim sizin laikliğinizi. Madem laik bir ülkeyiz kaldırın ulan fener Rum patrikjanesini kaldırın ulan ermeni patrikliğini. Kaldırın ulan hahambaşılığını. Konuşturmayın beni şimdi. Laikliğin babası Fransa sahip çıkmadı bu Allahın cezası sisteme bizim laiklerin çıktığı kadar.

• huseinskas hocam sakin ne bu sinir ? Ortam gergin daha da germeye gerek yok.Herkes fikirlerinde özgür.Zorlayarak kimsenin fikrini değiştiremeyiz.Ben allaha şükür müslümanım ama kimseye sen niye hristiyansın sen niye müslüman değilsin demem diyemem.Dinde zorlama yoktur.Allah bile bizi bu konuda serbest bırakmıştır.Bizim en büyük sorunumuz başkalarının fikirlerine saygı duyamıyoruz.Bu saldırıya destek veren kim varsa insan değildir zaten.Ama velakin Nothern Lights ve Queen hocanın bence anlatmak istedikleri olay farklı sakin kafayla okursanız tekrar anlarsınız.

• Bu arada Avrupa'daki Türk ve İslam düşmanlığı hiçbir zaman bitmeyecek.Zamanında Fatih Sultan Mehmet,İstanbul'u feth edince kuyruk acıları dinmedi.Hala İstanbul demezler Konstantinopolis derler.Allaha şükürler olsun Fatih Sultan Mehmet bu güzel şehri feth etmiş,Mustafa Kemal ATATÜRK,silah arkadaşları ve halkımız bu güzel vatanımıza sahip çıkmış.Ayasofya Cami'ye çevirilmeli kesinlikle.Yarası olan gocunur.

• inanmayan kişiler genelde camileri bombalamıyormuş ve o tarz işleri genelde bir dine inananlar yapıyormuş

Bu cümle aşağılık bir cümle

Ve burada paylaşılma küstahlığı yapılıyor

Yazıklar olsun

Bağdat’ı kim yok etti

Filistin’i kim kana boğdu

Binlerce cami yok edildi

Bosna Myanmar Azerbaycan Çeçenya

buralardakiler katliamları belli bir din mi yaptı ( yani İslam )

Allah sizin demokratlığınızın belasını versin

Zavallı batı uşakları her yerde

• METEHAN ,FATİH SULTAN MEHMET İki farklı zaman iki farklı inanç aynı amaç bu ulusu var etme .İnançlar üzerinden yok hristiyanlar yok dinsizler şeklinde insanları ayrıştırmaktan vazgeçin artık .

Tarihte gidip Çin inançlarına inanan Türk devletleri olduğu gibi keza Musevi Türklerde olmuştur ,Hristiyan Türk devletleri olduğu gibi Müslüman Türk devletleride olmuştur bazı insanların at gözlüklerini çıkarması gerek acilen .

• Queen İstiklal caddesine de yürüyüş yaparken o esnada okunan Ezan'ı ıslıklayanlar dan bahsediyorum. 15 Temmuz gecesi darbe zamanı yapılan sela dan hangi hasta rahatsız oluyor. Bunun neresinde bir anlayış aramalıyım, 7/24 müzik sesleri yüklesen bir yerde Ezan sesinden rahatsız olmak. Kusuruma bakmayın hocam tartışmaya dahil girmem bu konuda bunların ne yapmak istedikleri gayet aşikardır... Hayırlı Akşamlarınız olsun...

Kimse ezanı yuhlamadı orada. Açıp araştırmıyorsunuz ki. Kim neden ezanı yuhlasın azıcık mantıklı olun lütfen ya. Orada kadınların yaptığı bir yürüyüş var, başörtülü olanından tut her türlü profilden kadın emekçi var ve polis müdahale ediyor. Tepki polise, siz gelmiş diyorsunuz ki ezanı yuhladılar. Pes diyorum, başka birşey demiyorum!

• Kimse ezanı yuhlamadı orada. Açıp araştırmıyorsunuz ki. Kim neden ezanı yuhlasın azıcık mantıklı olun lütfen ya. Orada kadınların yaptığı bir yürüyüş var, başörtülü olanından tut her türlü profilden kadın emekçi var ve polis müdahale ediyor. Tepki polise, siz gelmiş diyorsunuz ki ezanı yuhladılar. Pes diyorum, başka birşey demiyorum!

Orada görev alan polis arkadaşlarım var. Bak arkadaşım değil arkadaşlarım var. En az 5 tanesi ile görüştüm. Hiç birisi de birbirini tanımaz. Adamlara çoluk çocukları üzerine yemin ettirdim. Hepsi aynı şeyi söyledi.

Abi kesinlikle polis müdahale etmesi. Ezan okunmaya başladı bir grup sesini yükseltti. Aradan aklı selim bir grup bağırdı ezan onunuyor susun dedi. Bu sefer daha yüksek sesle bağırdılar. Bir tanesi yemin etti çocuk abi kulaklarımla duydum iki tane kadın aynen şöyle konuştular dedi

İstanbul da cami kıtlığı var gibi geldi bu camiyi de taksimin göbeğine dikti.

Bak bunlara şahit olan adamlar bunlar. Yemin ettirdim adamlara

• Bugünkü katliam bile bazı körlerin gözünü açmadıysa geçmiş olsun

Küresel çete emellerine baya yaklaşmış demektir

Hala müslümanı ve kendi milletini suçlayan zavallı ezikler var

Yazık çok yazık

Burada o terörist ouç ve felsefesinin temelleri nedenleri amaçları konuşulması gerekirken müslümanları suçlayan çapsız yaklaşımlar var

Allah ıslah etsin

• Queen sizinle tartışmaya dahi girmem bu konuda demiştim. Size şu söz dizeleri ile cevap veriyorum.

''Biz kimsenin düşmanı değiliz, yalnız insanların düşmanı olanların düşmanıyız.”

“Bizim intikamımız, zalimlerin zulmüne karşıdır.”

“Onlarda zulüm hissi yaşadıkça bizde de intikam hissi devam edecektir.”

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK :thumbup:

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler. hava-kars323uzays3271653126

• Queen orda herkesin olmasa da belli bir kısmın ezanı ıslıkladığı aşikar aslında. Bu da saygısızlık işte, ki açtıkları pankartları görüyoruz, bazıları ironidir espridir anlarım ama birkaç tane vardı ki, kadın hakları savunuculuğundan çok kadını cinsel obje olarak gösteren pankartlardı. Dediğim gibi bu ülkenin feministi de anca bu kadar oluyor. En aydın geçinen de görgüsüz, köylü adam da görgüsüz. Tabii bunu yazdığım için yine birileri üzerine alınacak muhtemelen.

• Cehalet insanoğlunun en büyük düşmanıdır bunuda burda görüyoruz yazık çok yazık...

Siz cehalet içindesiniz bunu milli mücadelenin sahada verileceği senelerde daha iyi anlayacaksınız. Belki biz göreceğiz belki çocuklarımız ama büyük ihtimalle buyük tufan çok yakındır.

• Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan hiçbir insanın ezanı ıslıklama gibi bir hadsizliğe hakkı yoktur. Bu ayıp değil İslamiyette küfre girer ki Allah'ın yoluna daveti susturmaya çalışıyorsunuz. Ama bunu seçim meydanlarında ağzına meze yapanlar ise alenen din istismarcılarıdır bu da net. Bunun cevabını Diyanet çıkar o insanları da geri kazanabilecek şekilde vermeliydi. İslamiyete uygun bir üslupla yaptıklarının yanlış olduğu söylenmeliydi. Bizim dinimiz iman, hoşgörü ve güzellikler üzerine inşa edilmiş bir din. Ama bunları yapacak Diyanet bile yok bu ülkede. Burada bile konu nerelere taşınmış. Bir kardeşiniz olarak herkesi sağduyulu olmaya çağırıyorum. A partilisi, B partilisi, inançlısı, inançsızı hepimiz bu vatanın çocuklarıyız ve birbirimizi kazanarak bir yerlere geleceğiz. Ayrışarak, kutuplaşarak değil bir olduğumuzda güzel günler görecek bu ülke.

• Bir ülkede başka bir dinin ibadethanesinin taranmasını katliam yapılmasını geçtim , önünde bir çocuk oyuncak patlatsa Ohal ilan ederdi iki yüzlü batı , dünyanın gelmiş geçmiş en aşağılık provakatif planlı terör eylemi yapılmış , bırakın Batı’yı ülkemizde bile hafife alanlar var ( Yeni Zelandalı senatör suçlu müslümanlar dedi alçakça)

Bu mesaj tüm insanlığa ve özellikle müslümanlaraydı oysaki

Afrika , Latin Amerika ve bizler aynı kategorideyiz

Sonunuz böyle olacak diyorlar bu eylemle

Ya bizimlesiniz Yada yok olacaksınız

( 11 Eylül’de Busht başlatmıştı bu yaklaşımı )