Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Emir verilse 15-20 dakikada hatta belki o kadar bile sürmeyecek Suriye'de taş üstünde taş bırakmayız fakat hala ne bekleniyor merak ediyorum..

Keşke ama uçak kaldıramıyoruz şerefsizler uçaklarla vuruyo.Zaten bu saatten sonra mülteci kapılarını açsan ne olur yerleşen yerleşti kolay kolay gitmezler

• Saçmalığa bak. Orada bulunma amacımız ne? Neden oradayız? Ya boğazım düğümleniyor, içim yanıyor. Bu adamlar neden şehit oldu? Ne uğruna. Ya cidden insan hayatı bu kadar ucuz mu, bu kadar değersiz mi? Cidden içim yanıyor. Kelime bulamıyorum yazmaya.

Not: alıntılama nedenim saldırmak değil, bir şehit daha verebileceğimiz herhangi bir durumu desteklemenin yanlışlığını vurgulamak istedim.

Yok hocam estağfurullah ne demek istediğinizi anladım fakat bu iş artık ciddiye bindi.Suriye'ye girip gereken neyse yapılması gerekiyor..

• Neden mi oradayız. Sınırımıza 1.5 milyon idlibli dayanmış. Biz bunları alacağız. Adamlar ellerini kollarını sallaya sallaya idlibi alacaklar. Sonrası. Senin sınırın bu. Sınırında düşman olacak. İyi birşey mi. İşte bu yüzden biz oradayız. Ha bundan sonra hele hiç dönmeden esedin kellesi alınana kadar devam etmeli. 22 nedir ya. Her birinin saç teli için taş üstünde taş baş üstünde baş bırakmadan gelmemeliyiz. Allah yar ve yardımcıları olsun.

• Neden mi oradayız. Sınırımıza 1.5 milyon idlibli dayanmış. Biz bunları alacağız. Adamlar ellerini kollarını sallaya sallaya idlibi alacaklar. Sonrası. Senin sınırın bu. Sınırında düşman olacak. İyi birşey mi. İşte bu yüzden biz oradayız. Ha bundan sonra hele hiç dönmeden esedin kellesi alınana kadar devam etmeli. 22 nedir ya. Her birinin saç teli için taş üstünde taş baş üstünde baş bırakmadan gelmemeliyiz. Allah yar ve yardımcıları olsun.

Devam edip daha çok askerimiz şehit olursa ne olacak? bu şekilde devam edemeyiz

2 Mal editiert, zuletzt von Soykan T. ()

• Biz Suriye ye Suriyeliler için girmedik. Eğer gitmezsek senin sınırının dibinde pkk ya devlet kurduracaklar. Ha buradaki göçmenlerinde oraya gitmesinin tek yolu esadın gitmesi. Biz orada kalmayıp geri çekilirsek Suriye gibi oluruz bu işin şakası yok .

• Bu kadar kan döküldükten sonra İdlib'den Afrin'den El Bab'dan ve diğerlerinden çıkan namerttir kan dökülen her yer vatan toprağıdır!

Karınca yuvasına çubuk sokarsan dağılır, kaçışırlar. Kendi toprağında tek bir subay şehit edildi diye taş üstünde taş bırakmayan komutanın yaptığını, elin toprağında yapamazsın. Uluslararasi hukuk var, anlaşmalar var. Uymak zorundasın. İdlib bizim toprağımız değil. Nato bile sırf bu detay yüzünden yanımızda değil. Tepkilerimizi kontrol etmekte zorlansak bile aklı selim hareket etmek zorundayız. Amacım gerçekten laf dalaşı değil ama milleti gaza getirecek yorumlardan kaçınalım.

• Maalesef herkes sinirli ve nereye saldıracağını bilemiyor. Rusya, Esed ve İran yaptığımız anlaşmaya uymuyor. İdlib'in içine girmeye çalışıyorlar ve oradaki en az 1.5 milyon kişi bizim sınırlarımıza yığılacak ve içeri girecek. 1.5 milyon kişiyi sınırda tutamazsınız. E 1.5 milyonun içinde teröristi, ajanı da cirit atıyor. Bunun olmaması için TSK anlaşmaya göre idlibteki gözlem noktalarını korumaya çalışıyor. Mesele bundan ibaret. Ne işimiz var diyenlere duyurulur. Komutanlarımız sizden çok daha iyi biliyor meseleleri siz merak etmeyin. Ordunuza güvenin ve arkasında olun. Allah askerimizin yardımcısı olsun.

• Karınca yuvasına çubuk sokarsan dağılır, kaçışırlar. Kendi toprağında tek bir subay şehit edildi diye taş üstünde taş bırakmayan komutanın yaptığını, elin toprağında yapamazsın. Uluslararasi hukuk var, anlaşmalar var. Uymak zorundasın. İdlib bizim toprağımız değil. Nato bile sırf bu detay yüzünden yanımızda değil. Tepkilerimizi kontrol etmekte zorlansak bile aklı selim hareket etmek zorundayız. Amacım gerçekten laf dalaşı değil ama milleti gaza getirecek yorumlardan kaçınalım.

Sonuna kadar katılıyorum yazdığınıza. :thumbup:

• Yarın çıkıcaklar şu kadar rejim unsuru imha ettik...

Kardeşim benim şehidim geri geliyor mu!!!

Ey türk milleti askerlerimiz ne uğuruna şehit oluyor????

Rusya ve ABD'den dost mu olacak bize??

Nato'dan destek istiyoruz!! neden suriye topraklarında bizi bombaladılar....

Yumruğunu masaya vuramayacak kadar kuvvetli değilsen bu politakayı yapmayacaksın arkadaş...

Suriyedeki rus birliklerini, sahalarını şuana kadar bombardıman altına tutmamız gerekiyordu

Hiç bu kadar aciz bırakılarak şehitlerimiz olmadı kabul edemiyorum böyle bir şeyi

• Maalesef öyle. Yazık, çok yazık oldu.

• Madem hava sahası kapalı, boğazları rus gemilerine kapatsınlar o vakit. Laftan başka icraat göremiyorum ben.

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.