Edebiyat Köşesi ve Kitap Önerileri

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Börü...

Kesinlikle okunması gereken bir kitap

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• kitap adı: olasılıksız

Yazar: adam fawer.

Tavsiye ederim çok güzel bir kitap

Bu kitabı kardeşime öyle ya da böyle bitirttim. Şu an kendisi 8. Sınıfa gidiyor ve olasılık konusunu gördüler :) Onlar konuya başlamadan bizimki kitabı okudu. Şimdi okulda çok kolay geliyormuş ve pek çok bilgiyi halihazırda bilerek konuyu öğrendiği için hızlıca anlamış, öyle diyor bana ^^

• Dostoyevski'nin okuyabildiğiniz bütün kitaplarını okumanızı tavsiye ederim, edebi dili biraz ağır fakat mutlaka okunmalı. En ünlü kitapları dışında Ezilenler ve Ölü Evinden Anılar adlı kitaplarını mutlaka öneririm.

• Bu kitabı kardeşime öyle ya da böyle bitirttim. Şu an kendisi 8. Sınıfa gidiyor ve olasılık konusunu gördüler :) Onlar konuya başlamadan bizimki kitabı okudu. Şimdi okulda çok kolay geliyormuş ve pek çok bilgiyi halihazırda bilerek konuyu öğrendiği için hızlıca anlamış, öyle diyor bana ^^

gerçekten iyi kitap. Yazarın empati diye bir kitabı var oda güzel son kitabı oz onu bemde okumadım daha 😀

Einmal editiert, zuletzt von Hakan_y ()

• Dostoyevski'nin okuyabildiğiniz bütün kitaplarını okumanızı tavsiye ederim, edebi dili biraz ağır fakat mutlaka okunmalı. En ünlü kitapları dışında Ezilenler ve Ölü Evinden Anılar adlı kitaplarını mutlaka öneririm.

Gerçekten müthiş bir yazar ama dediğiniz gibi biraz ağır gelebilir insanlara. Ben heveslenip başlayıp 20. Sayfada bırakanı gördüm. Bende frans kafkayı öneririm dava, şato, dönüşüm gerçekten iyi kitaplardır.

• Bugün(6 mart) Çağdaş Türk edebiyatının öncülerinden öykücü Ömer Seyfettinin 99.ölüm yıldönünü

tekrardan edebiyatımıza kazandirdığı onca yenilik ve eserlerden dolayıbteşekkür ederiz...

omer_seyfettin_hayatini_kaybetti123-tarihtebugun.jpg

• kitap adı: olasılıksız

Yazar: adam fawer.

Tavsiye ederim çok güzel bir kitap

Katılıyorum ve arttırıyorum, Olasılıksız ve Empati'yi okuyun. İkiside Adam Fawer'ın kitabı ve aynı tarz kitaplar. İki kitabıda okurken aklımda birer sinema filmi gibi canlanıyorlardı.

Bugün film çekecek olsam Olasılıksız'ı çekerdim ve tutardı yani :hfyeni (29):

• Çok bilinen kitaplar olabilir, yinede yazacağım.

Kitap: Satranç

Yazar :Stefan Zweig

Kitap: Bir İdam Mahkumunun Son Günü

Yazar: Victor Hugo

Kitap: Palto

Yazar: Gogol

Kitap: 1984 ve Hayvan Çiftliği

Yazar: George Orwell (İkiside politik kitaplar, belki sıkılabilirsiniz.)

Kitap: Erken Kaybedenler, Hikayem Paramparça

Yazar: Emrah Serbes(Biraz melankolik kitaplardır, ona göre karar verin)

Kitap: Olasılıksız, Empati

Yazar : Adam Fawer

Einmal editiert, zuletzt von Queen ()

• Okumakta olduğum ve okuyacağım kitaplarda var. Bunlarıda yazayım madem.

Kitap: Dava

Yazar: Kafka

Kitap: Yeraltından Notlar, Karamazov Kardeşler

Yazar: Dostoyevski

Kitap: Yeraltı Demiryolu

Yazar: Colson Whitehead

Kitap: Otomatik Portakal

Yazar: Anthony Burgess

Kitap: Zaman Makinesi

Yazar: H.G.Wells

Kitap: Doğu Ekspresinde Cinayet, On İki Küçük Zenci

Yazar: Agatha Christie

Kitap: Fareler Ve İnsanlar

Yazar: John Steinbeck

Einmal editiert, zuletzt von Queen ()

• Şiddetle tavsiye edeceğiniz bir kitap var mı? Aşk konusu hariç her konuya kabulüm.Ama bilimsel bilgi veya bana bir şeyler katacak bir kitap olursa daha iyi olur.Şimdiden teşekkürler :)

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Eski Türk Tarihini merak edenler için...
    İslamiyet Öncesi Türk Tarihi..
    İlk Türkler ve Ön Türkler...
    İslam sonrası Türk Tarihi

Benim kitaplığımda bulunan bir set. Okumanızı şiddetle tavsiye ederim eğer Tarih meraklısı iseniz..

tanrinin-askerleri-4-kitap-set-hunlar-gokturkler-uygurlar-hazar__0779299770477404.jpg

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Suç ve Ceza romaninı 1 hafta icinde bitirmem gerekiyo ve bende saatlerce kitabı okuyom bunun icin sıkıldım ve sesli kitaplara bakim derken bu harika videoyu buldum.kalite ve emek kokuyor.:hfyeni (25):

Artik burdan devam edeceğim :)

• Korku cezadan daha beterdir, çünkü ceza bellidir, ağır da olsa, hafif de, hiçbir zaman belirsizliğin dehşeti kadar, o sonsuz gerilimin ürkünçlüğü kadar kötü değildir.

Stefan Zweig - satranç

Okumanızı tavsiye ederim.