Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Burda klavye başında yazmak çok kolay bu nasıl bir söz bir sürü gönüllü zaten hava alanlarında bölgeye sevk ediliyor.Askerimiz sahada Dünya'nın bir çok yerinden yardıma geliyorlar.Bir tek ilde deprem olmadı beyler 10 tane il ilçe ve köylerde yıkım var hava şartları malum fay hattının geçtiği yollar çökmüş burada algı yaparak kendi Devletini eleştirmek kimsenin haddi değil bunu 1999 yılında bize zaten yaşattılar.O zaman Devlet vardı yönetim yoktu burda yazılanlar hakikaten nefret söylemleri ile dolu yok kimse böyle ölümü haketmiyor diye yazanlar var ya ölümün nerede nasıl olacağı için senetmi imzalandı kadere iman etmeyen bir toplum olduk gitti vallahi yazık billahi yazık biz bu kafalar ile toplum değil birlik olamayız

Türkiye bir deprem bölgesi , Kim dedi sana fay hattının üstüne havaalanı ve yol yap diye ? Elinde fay hatlarının verisi yok mu ? Alası var. Askerimiz sahada mı ? ? Nerede var ? Gölcükte donanma vardı donanma ! Burada nerede ? Hava şartları okey birşey diyemem fakat kusura bakma ama organizasyon koordine sıfır. Bilim adamları Profesorler,uzmanlar bas bas bagırdı orada deprem olacak diye.. Bir kişi bile aramamış burda ne olacak nasıl deprem olacak. Sinirlerim bozuk kusura bakmayın ama bana masal anlatmayın. Koy haritayı önüne bak koordine ol. TSK'nın termal kameralarla hareket eden helikopterleri var. Yollar çökmüş sen havadan destek gönder, Ya en kötü en kötü, yakın bölgeye hub kur. dağılımı ordan yap. denizin varya senin, iskenderun limanı kapalı okey mersinden yardım gönder, koca koca gemilerin var, iş makinelerini yukle gonder., dağıt deprem bölgelerine.. daha sayamadıgım birçok ekipmanın çözüm yolun var. Ama Planlama yapman lazım koordine olman lazım daha önceden belirlemen lazım .. Çok geriyiz hocam çok kötüyüz ..

• Ottoman Soul hocam, düşüncelerimiz farklı olabilir, aynı olacak diye birşey yok. Ortada yaşanan konuşmalardan, sahada yaşanan gelişmelerden, bölgede ekipman sıkıntısı olduğu bariz belli,Devlet her yere yetişemeyebilir. Ama organizasyon iyi olmak zorunda, çıkıp da her yere ulaştık deyip mantıkları zorlamanın manası yok. Ama az ama çok heryere yetişmek zorundayız. Türkiye Cumhuriyeti'nin elinde ,yeterli teçhizat, ekipman, personel olmadığını düşünmek istemiyorum.

Ben askere laf edilmesine kızıyorum. Gerisi zaten tartışılacaktir.

• japonya da 2011 yılında 20.000 kişi depremden ve tsunamiden vefat etti.Araştırmalarınızı iyi yapın arkadaşlar.Doğal afetleri fazla hafife almamak lazım.

O deprem 9.2 lik deprem ve hicbir bina yıkılmıyor. Ondan sonraki tsunamide can kaybı oluyor orda da yapacak bişey yok. 9.2 lik burda olsa neler olur kim bilir. tabi doğal afet hafife alinmaz,asıl hafife alanlar önlem almayanlardir

• Elimizden geldiğince para ve erzak yardımı yapalım. Buradan yapabileceğimiz en iyi yardım bu. Birde duamızı eksik etmeyelim. Gönüllü olarak gitmek isterdim ama bu konuda bir tecrübem yok. Bu konularda gönüllü eğitimlere katılmak lazım.

• Offizieller Beitrag

Arkadaşlar çoğunuzun yaşı yetişkin ben sürekli müdahale etmek istemiyorum ama konu dışına çok fazla çıkılıyor. Sonunda sakin yazılarımı bırakıp hakarete varır yazacağım, yeterince üzgünüz sizi bilmiyorum ama bir dakikam bile düşünmeden geçmiyor siz ise kaderden girip siyasetten çıkıyorsunuz. Tekrar tekrar ufak çocuklara anlatır gibi yazmaktan sıkıldım, acı paylaşın yardım düşünün birlik olalım. Hükümetide yapılanlarıda sonra eleştireceğiz benimde yazacağım tonla şey var ama hepsini yutuyorum. Benim insanım göçük altında soğukta inlerken aklımın ucuna bile gelmiyor başka birşey..

Diğer hususta yukarıda bir paylaşım var bunu sileceğim, beni geçtim ufak genç arkadaşlarımız var hepimizde deprem korkusu ve endişesi var, o görüntüleri izleyemiyorum kimsede izlememeli, psikolojimiz açısından önemli olduğunu düşünüyorum bu yüzden bu tarz iletileri lütfen rica ediyorum paylaşmayalım:/

• Hocam, tersi olması gerekmiyor mu? Anadolu'yu sıkıştıran Afrika plakası değil mi? PergamoN hocam, durumu siz de açıklayabilir misiniz?

Açıklamasına denk geldim ama ne derece bilmiyorum abi.Biribirine bağımlı bir şekilde hareket eden 2 ayrı fay hattının açıklamasını o şekil yaptı

• Arkadaşlar çoğunuzun yaşı yetişkin ben sürekli müdahale etmek istemiyorum ama konu dışına çok fazla çıkılıyor. Sonunda sakin yazılarımı bırakıp hakarete varır yazacağım, yeterince üzgünüz sizi bilmiyorum ama bir dakikam bile düşünmeden geçmiyor siz ise kaderden girip siyasetten çıkıyorsunuz. Tekrar tekrar ufak çocuklara anlatır gibi yazmaktan sıkıldım, acı paylaşın yardım düşünün birlik olalım. Hükümetide yapılanlarıda sonra eleştireceğiz benimde yazacağım tonla şey var ama hepsini yutuyorum. Benim insanım göçük altında soğukta inlerken aklımın ucuna bile gelmiyor başka birşey..

Diğer hususta yukarıda bir paylaşım var bunu sileceğim, beni geçtim ufak genç arkadaşlarımız var hepimizde deprem korkusu ve endişesi var, o görüntüleri izleyemiyorum kimsede izlememeli, psikolojimiz açısından önemli olduğunu düşünüyorum bu yüzden bu tarz iletileri lütfen rica ediyorum paylaşmayalım:/

hocam deprem hariç herşey yaşanıyor şuan konuda amaç nedir anlamadım açıkçası. Galiba insanlar birbirini yanlış anlıyor.

• Şöyle bir şey de var,asker orda bulunup kurtaramasa bile,en azından enkaz altındakilere buradayız mesajı verse psikolojik olarak çok güçlü tutar onları.

Enkaz dışında da birçok hususta yardımcı olabilirler. İnsanlara erzak dağıtımı çadır kentler kurulması. Bir sürü iş var. Asker muhakkak degerlendirilmeli.

• Offizieller Beitrag

1929efsanesi sadece onlarda değil, nizam ve düzen olur yağma vs olmaz, halkın ısrtını dayayacağı duvardır Türk askeri..

Bu arada birkaç iletide gördüm deprem büyüklüğü ve deprem şiddeti aynı şey değil arkadaşlar. Mesela bu depremin büyüklüğü 7.7 olarak güncellendi ama şiddeti 10-11 arasında açıklanacaktır. Şiddet depremin etrafta yaptığı yıkım ve etkileri göz önünde bulundurur. Büyüklük ise matematiksel hesaplar sonunda depremin enerjisiyle bağlantılıdır..

• Kader değil takdir diyelim Allah isterse taş üstünde taş bırakmaz sen diyor tedbirini al gerisini Allaha bırak dün akşam kuranda dikkatimi çektiği için paylaştım şu anda tedbir bizden takdir Allahtan değilmi arkadaşım..

Tabii ki de öyle ama açıkçası kimsenin kaderi enkaz altında 24 saat kalıp donarak vefat etmek olmamalı. Ben bu duruma kader diyip geçemiyorum. Deprem anında bu kadar can kaybı yaşansa yine sebep sonuç ilişkisi kurulabilir ama şu an yaşananların tek açıklaması sorumsuzluk. Atmış olduğunuz ayeti yaklaşık 30 saattir kurtarılmayı bekleyen enkaz altındaki vatandaşlar görürse ne hisseder çok merak ediyorum. Saygısızlık olarak algılamayın lütfen sadece gerçekten canım yanıyor ve empati kurmaya çalışıyorum.

• 1929efsanesi sadece onlarda değil, nizam ve düzen olur yağma vs olmaz, halkın ısrtını dayayacağı duvardır Türk askeri..

Bu arada birkaç iletide gördüm deprem büyüklüğü ve deprem şiddeti aynı şey değil arkadaşlar. Mesela bu depremin büyüklüğü 7.7 olarak güncellendi ama şiddeti 10-11 arasında açıklanacaktır. Şiddet depremin etrafta yaptığı yıkım ve etkileri göz önünde bulundurur. Büyüklük ise matematiksel hesaplar sonunda depremin enerjisiyle bağlantılıdır..

Derinliği de önemli galiba hocam.7 km derinlikte oldu.

• 1929efsanesi sadece onlarda değil, nizam ve düzen olur yağma vs olmaz, halkın ısrtını dayayacağı duvardır Türk askeri..

Asker güçtür, maneviyattır, duygudur!

Asker kötü günde halkının yanında olmak için kendini eğitir öğretir.

savaş, felaket vs.

Biz manevi duyguları kuvvetli ülkeyiz biz kuvveti gücü seven insanlarız.

Hepimiz arkamızda yanımızda üniformalı görmek ister.

Bunu sadece içinde manevi duyguları yüksek insanlar anlar hocam.