Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 17 aguatos depremine dair ses kaydi bir kenara,deprem anina dair arsiv bile yok sayilir..inanilmaz ama maalesef gercek.depremin ilk basladigi p dalgalarinin hissedildigi,ntv kanalinda kaydedilen kisa bir kayit ile gebzede bir fabrikada kadedilen 3 4 saniyelik bir kayit var internette.aslinda hic bir arsiv yok da diyebiliriz.yuzlerce fabrikanin oldugu yerde nasil olurda tek bir kayit bile olmaz inanilir gibi degil.Ben yalovada depremi yasadigim icin o sesi ve caresizligi size izah edemem..

gece saat 3:02 de o sesi kaydetmek kaydedilmiş halini bulmak zor bende rastlamadım, ama sanki suyu apartmanın dibinde kaynatıyorlarmış gibi onun çok daha güçlüsünü düşünün

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• gece saat 3:02 de o sesi kaydetmek kaydedilmiş halini bulmak zor bende rastlamadım, ama sanki suyu apartmanın dibinde kaynatıyorlarmış gibi onun çok daha güçlüsünü düşünün

Bir de deprem esnasın da denizde olduğu söylenen bir alev topu efsanesi vardı . Bunun hakkında bir bilginiz var mı ?

• Bir de deprem esnasın da denizde olduğu söylenen bir alev topu efsanesi vardı . Bunun hakkında bir bilginiz var mı ?

onunla ilgilide bir fabrikanın kamerasından görüntü var o alev topu değilde yerin altında denizden gelen bir ışıktı, bunlar olur doğrudur yani.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Doğrultu atımlı fay davranışının merkez üssüne en yakın görüntüsü 2018 Endonezya depreminde çekildi o depremin büyüklüğü ilk 7.7Mw verilsede daha sonradan 7.5Mw'ye revize edildi bu video ana kesme zonu içinde olmasada doğrultu atımlı bir fayın nasıl davranış sergilediği belli oluyor; Sulawesi depremindede ,Gölcük depremi gibi birden fazla segment süper kırılma olayıyla (S'dalgalarının normal hızından çok daha hızlı hareket etmesi) gerçekleşti.

Supershear rupture ( süper kırılma olayının doğrudan gerçekleştiği depremler)

1999 İzmit depremi, Kuzey Anadolu Fay Zonu üzerindeki doğrultu atımlı hareket ile ilişkili Mw 7.6 büyüklüğünde
    1999 Düzce depremi, Mw 7.2 büyüklüğünde Kuzey Anadolu Fay Zonu'nda doğrultu atımlı hareketle ilişkili
    2001 Kunlun depremi, Kunlun fayı üzerindeki doğrultu atımlı hareketle ilişkili 7,8 büyüklüğü Mw
    2002 Denali depremi, büyüklüğü Mw 7.9, Denali Fayı
    2010 Yushu depremi, büyüklüğü Mw 6,9, Yushu Fayı'ndaki doğrultu atımlı hareketle ilişkili
    2012 Hint Okyanusu depremleri, birkaç fay segmentindeki doğrultu atımıyla ilişkili Mw 8.6 büyüklüğünde depremler - okyanus litosferinde tanınan ilk süper kırılma olayı.
    2013 Craig depremleri, büyüklüğü Mw 7.6 olan Kraliçe Charlotte Fayı'ndaki doğrultu kayması ile ilişkili - okyanus levhası sınırında tanınan ilk süper kırılma olayı.
    2014 Ege Denizi depremi, Mw 6.9 büyüklüğünde, süper kırılma ikinci alt etkinlik sırasında tanındı.
    2015 Tacikistan depremi, büyüklük Mw 7.2, iki segmentte süper kesme kayması, bunları birbirine bağlayan sınırlama virajında normal kayma. [20]
    2016 Romanche kırılma bölgesi depremi, büyüklük 7.1, ekvator Atlantik'teki Romanche okyanusu dönüşüm fayı üzerindeki ilk doğuya doğru seyreden fazı takiben batıya yönelik süper kırılma kırılması
    2017 Komandorsky Adaları depremi, büyüklük Mw 7.7, süper kesme geçişi, bir fay yan geçişinde bir kırılma sıçramasını takip etti.
    Palu-Koro Fayı üzerindeki doğrultu atımlı hareketle ilişkili 2018 Sulawesi depremi, Mw 7,5 büyüklüğünde

Einmal editiert, zuletzt von PergamoN ()

• Acaba internette bu sesin kaydı var mı ? Araştırmıştım ama bulamadım . Bildiğiniz bir kaynak varsa atabilir misiniz ?

Depremden kilometrelerce uzakta olmamıza rağmen çıkan sesi unutmak mümkün değil, o kadar deprem videosu izledim hiçbiri buna benzemiyordu. İzmir'de olan depremde eşya kapı sesleri geliyor mesela, ama izmit depreminde dandandan aynı aralıklarla davula vurur gibi ses geliyordu, tam bir manevi cehennem diyebiliriz o ana

• 17 aguatos depremine dair ses kaydi bir kenara,deprem anina dair arsiv bile yok sayilir..inanilmaz ama maalesef gercek.depremin ilk basladigi p dalgalarinin hissedildigi,ntv kanalinda kaydedilen kisa bir kayit ile gebzede bir fabrikada kadedilen 3 4 saniyelik bir kayit var internette.aslinda hic bir arsiv yok da diyebiliriz.yuzlerce fabrikanin oldugu yerde nasil olurda tek bir kayit bile olmaz inanilir gibi degil.Ben yalovada depremi yasadigim icin o sesi ve caresizligi size izah edemem..

Birde radyo yayini var. Canli yayinda yakalanan.17 agustos diyorlar ama bilemiyorum.

Herseyi gectim bogaz koprusunun orada illaki kameralar vardir ancak yayinlamiyorlar yada internete yukleniyodur ama siliyolarlardir. Art niyet seziyorum bu iste.

• valla semıh hocam,bır sacmalık var ama yanı 21 yıldır aynı sacmalık devam edıyor..yanı sankı 1899 senesınde oldu deprem..bır cok ısletmenın kamera sıstemı vardı..yanı 1 tanede mı olmaz deprem anını bastan sona kaydetmıs olan..mutlaka ama mutlaka vardır...

radyoda canlı yayın sırasındakı goruntuden haberım yok ve buyuk ıhtımalle yanlıs bılgıdır hocam..olsa mutlaka ben bulurdum.

• Depremin hemen sonrasına ait yüzlerce video var ama deprem anına ait 1 tane video var diye biliyorum

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Depremin hemen sonrasına ait yüzlerce video var ama deprem anına ait 1 tane video var diye biliyorum

yok sayılır hocam..depremın s dalgaları sırasında yasanana her hanı bır vıdeo yok.tamam ben zaten bızzat yasadım her sanıyesını ama yınede merak edıyorum o anlar nasıldı dıye..yok yok yok...

• iste yukarıdakı ntv bınasında cekılen bır vıdeo ama depremin ilk p dalgası sırasında cekılmıs.yıkıcı s dalgasında kayıt yok.zaten depremin ılk 8 10 sanıyesı tıtretme seklındeydı,sonrasında kıyamet basladı..ıste o kıyamet sırasındakı kayıtlı hıc bır vıdeo yok..

• iste yukarıdakı ntv bınasında cekılen bır vıdeo ama depremin ilk p dalgası sırasında cekılmıs.yıkıcı s dalgasında kayıt yok.zaten depremin ılk 8 10 sanıyesı tıtretme seklındeydı,sonrasında kıyamet basladı..ıste o kıyamet sırasındakı kayıtlı hıc bır vıdeo yok..

Video neden kesilir ki onu anlamadım. Güvenlik kamerası çekiyor sonuçta video kesilmiş resmen

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• ana sok baslayınca butun her sey kesılmıs..gebzedekı fabrıka kayıdı da boyle..ana sok basladıgı an kayıt da bıtıyor.koskoca marmara depremne dair bır tane vıdeomuz yok..

• Haydi onu kaudetmedin onu anladım da güvenlik kamerası görüntülerinin niye kestin ki