Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ben şener hocanın görüşlerine saygı duymuyorum. Tahmini konuşuyor. Elinde hiçbir bilimsel kanıt yok. Fayların uzunlukları,kayma hızları ve geçmiş dönemde gerçekleşen,yinelenme tekrarlıkları biliniyor. Bilimsel olarak +7 büyüklüğünde deprem üretecek 3 fay var. Minimum 7 diyoruz. Neye göre 6.4'den büyük deprem olmaz diyebiliyor anlamıyorum. Birde hep İstanbul'da 2040'dan önce deprem olmaz diyip, duruyordu.

2045 diyen Prof. Dr. Ahmet Ercan'dı. 1999 depreminde kırılan faydaki bir önceki büyük deprem 1719'da gerçekleşmiş, kuzey koldaki sonraki büyük deprem 47 yıl sonra yani 1766 yılında olmuş. Dolayısıyla bu da 2046 yılına denk geliyor. Ahmet Ercan "2045'ten önce büyük deprem olursa şaşırırım." açıklamasını buna dayandırıyor. Örneğin Celal Şengör de 1754 depremini Körfez'de yaşandığını varsayarak 1766 Marmara depreminden yola çıktı ve en geç 2011'de deprem olacak dedi ve yanıldı.

aa5cdb92b7.jpg

2 Mal editiert, zuletzt von Fease ()

• 2045 diyen Prof. Dr. Ahmet Ercan'dı.

Ahmet Ercan dediğini biliyorum şener hocanın da öyle bir lafını duymuştum. Ahmet Ercan en azından 7'lik deprem olacağını kabul ediyor. Şener hoca 6.4'den büyük bir deprem olmaz diyor.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Olası bir istanbul depreminde adalar nasıl etkilenir ? PergamoN

Bu tür soruların cevaplarını verebilmek için karşındaki sorunu tamamıyla çözmüş olman gerekir.Karşındaki sorunun ne getireceğini bilmediğin için varsayımlarda havada kalıyor İBB raporuna bakabilirsin.

http://depremzemin.ibb.istanbu…ploads/2020/06/Adalar.pdf

Türkiyede 0.2-0.3G’den sonra ağır hasar ve yıkım başlıyor.

• Bu tür soruların cevaplarını verebilmek için karşındaki sorunu tamamıyla çözmüş olman gerekir.Karşındaki sorunun ne getireceğini bilmediğin için varsayımlarda havada kalıyor İBB raporuna bakabilirsin.

Hocam Bunun Diğer İlçe Listesini Nerden Buluruz

La Galibe İllallah

• Şener hoca çok bilgili bir insan lakin fazla alkol ve aşırı okumadan dolayı sanıyorum kafa gidik biraz. Kıyafetler falan çok değişik. Geçen beyaz TV ye çıkmıştı acayip bir giyim tarzı var. Hocamızın kafa gidik maalesef

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Bu tür soruların cevaplarını verebilmek için karşındaki sorunu tamamıyla çözmüş olman gerekir.Karşındaki sorunun ne getireceğini bilmediğin için varsayımlarda havada kalıyor İBB raporuna bakabilirsin.

Çok teşekkürler hocam 🙏🏻

Scientia potentia est

• 2 konuda fikrimi belirtecegim;

1.si su surekli gundemde kalan aciklamalar yapan prof unvanli hocalarimiz. Bu konuda takip ettigim ve guvendigim 2 isim var, Cenk hoca be Ramazan hoca,bunun sebebide calisma alanlari direkt sismoloji, diger adi gecen hocalarin alanlari farkli ancak neredeyse hepsi deprem konusunda uzman olarak goruluyor,ama bana gore degiller, fikirlerine saygi duyarim bazilari dogruda olabilir ama yukaridaki 2 kisi benim takip ettigim 2 kisi..

2.si ibb nin zemin calismasi icin, bu calisma mta nin fay haritasina gore yapilmis bir harita ve benim neznimde yok hukmu var cunku deprem haritasi Cenk hocanin ki gibi ise butun ivme degerleri degisecek ve dolayisiyla risk haritasida degisecektir..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bazı kaynaklarda depremin 2 dakika süreceği bile söyleniyor.. Gerçekten ürkütücü.

Depremin 2 dk surmesi muazzam bir rakam olur, ben dogrultu atimli fay olupta 2 dakika suren deprem bilmiyorum, bu tur faylarda olacagjnida sanmam. 7.4 luk izmit depremi 45 sn surdu, tahminen 7.5-7.6 civarindaki beklenen Marmara depremide 45sn-1 dk arasi surecektir diye dusunuyorum. 2 dakika diyenler bana gore felaket haberciligi yapiyorlar..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Depremin 2 dk surmesi muazzam bir rakam olur, ben dogrultu atimli fay olupta 2 dakika suren deprem bilmiyorum, bu tur faylarda olacagjnida sanmam. 7.4 luk izmit depremi 45 sn surdu, tahminen 7.5-7.6 civarindaki beklenen Marmara depremide 45sn-1 dk arasi surecektir diye dusunuyorum. 2 dakika diyenler bana gore felaket haberciligi yapiyorlar..

Arkadasin bahsettigi yuksek gokdelenler icin muhtemelen.

• Depremin 2 dk surmesi muazzam bir rakam olur, ben dogrultu atimli fay olupta 2 dakika suren deprem bilmiyorum, bu tur faylarda olacagjnida sanmam. 7.4 luk izmit depremi 45 sn surdu, tahminen 7.5-7.6 civarindaki beklenen Marmara depremide 45sn-1 dk arasi surecektir diye dusunuyorum. 2 dakika diyenler bana gore felaket haberciligi yapiyorlar..

O 45 saniyeyi yaşayan biri olarak bana 15 dakika gibi geldi pinpon topu gibi bi o duvara bi o duvara vurdu beni gün ağarınca farkettim her tarafım yara bere içindeydi.

• 99 depreminin süresine 1 dakika diyen de var. Hatta Şener Hoca geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında çoklu segment kırılması şeklinde olduğunu onun için depremin sallayıp durduğunu tekrar başladığını bu şekilde 70 saniye kadar sürdüğünü söyledi.

• Bu arada Kandillinin sayfasına baktıysanız Manisa Saruhanlı’da yine arka arkaya mikro depremler meydana gelmeye başlamış.

Aynı konumda 10 tane mikro deprem meydana gelmiş bugün. Dün oldu mu bilmiyorum hesaplamadım.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞