29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • "Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır."

Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak uzere tum silah arkadaslari ve aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

• Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyeti kurulmasına yardım eden katkı sağlayan herkesi saygı ile anıyorum...

Cumhuriyetimizin 96. Yılı kutlu olsun, ne mutlu Türküm diyene !

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Cumhuriyetimizin 96. yılı kutlu olsun!

Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile gelmiş geçmiş tüm şehit ve gazilerimize rahmet diliyorum.

Vatan onlara minnettardır.

Ne mutlu TÜRK'üm diyene...

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Cumhuriyet nedir?

9f9cdad63cb0b4400c1897b.jpg

Zitat von Kurultay'ın Küşat Merasimi

Dolmabahçe sarayı dün tarihi bir gün yaşadı. Hayır, Dolmabahçe sarayı değil, bütün memleket tarihi bir gün yaşadı.

İlk Dil Kurultayı Dolmabahçe Sarayı'nın büyük salonunda toplandı, müzakerelerine başladı.

Bu salonda vaktiyle sırmalı ve sarıklı kul oğulları birikirler, mütereddi bir hanedanın tahtından uzanmış solgun perde saçaklarını öpmek için sıra bekleşirlerdi. Şimdi onların yerini alimler, mütefekkirler, şairler, edipler, yüksek alınlarında millî hakimiyetin mukaddes gururunu taşıyan en güzide memleket evlâtları almışlardır. Bu inkılâbı yaratan Büyük Adam, yirminci asrın en kıymetli çocuğu da aralarında bulunuyordu.

İşte Cumhuriyet budur. Cumhuriyet aydınlık, bilgi, irfan, özgürlük demektir. Bir kez daha kutlu olsun!

• ebedi başkomutanımız gazi mustafa kemal atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve şükranla anıyoruz. nice 96 yaşlara..

2 Mal editiert, zuletzt von scofield ()

• 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Başta Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını saygı ile anıyorum.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!

• Saltanatın ve emperyalizmin boyunduruğunu kırarak, halkımıza laik ve demokratik bir ülkede eşit, özgür ve çağdaş yurttaşlar olarak yaşama olanağını sağlayan Cumhuriyetimizin 96. Kuruluş yılı kutlu olsun.

Başta Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bu devrimi gerçekleştirenleri saygıyla yâd ediyorum.

Onlara çok şey borçluyuz...

• Cumhuriyetimizin ilanının yeni yılında Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk”ü, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.

https://www.facebook.com/havaforum/videos/157229735231551

• 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun.

Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyorum.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!.

benim naçiz vücudum ile ilgili görsel sonucu