Veri Paylaşım ve Değerlendirme Merkezi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ah şu Kafkas dağları keşke olmasaydı diyor insan :) Morların önüne nasıl set olmuş gördüğünüz gibi yukarıdaki veride

bafralı senin bizi dondurmaya niyetin var galiba 😀 kafkas dağları olmasaydı halimiz nasıl olurdu kışın düşünemiyorum.tabi buişin şakası.

• berbat bir güncelleme.neye göz kırpmış ben anlayamadım ama umarım değişir....

Beklentiye göre değişir. Sana göre bana göre yani. Bana göre ay sonu yağış varsa soğuk sadece detay. Mevsim normali soğuğu yakalarsa sahiller hariç epey bir nokta, karla buluşur. Size göre yeterli olmayabilir, saygı duyarım.

• Beklentiye göre değişir. Sana göre bana göre yani. Bana göre ay sonu yağış varsa soğuk sadece detay. Mevsim normali soğuğu yakalarsa sahiller hariç epey bir nokta, karla buluşur. Size göre yeterli olmayabilir, saygı duyarım.

dostum zaten bunu yazan benim.bu durumda bana gore olmus oluyor.saygilar...

• Ecmwf nin aylık tahminine iyi diyebilen bu işten zerre anlamıyordur.Rezalet kelimesi bile çok az kalır.Yasak olmasa okkalı bir küfürü ağzımı doldura doldura yazardım.Kısacası bu kış 1978 2007. 2014 kışlarına kardeş olucağı çok belli etti artık.Yağmura odaklansak fena olmayacak.

• son hafta biraz durum değişecek gibi bugune kadar ecm(MGM) az cok tutturdu.ve modellerde ecm yi destklemiyor.rusya üzerindeki y.b 3 hafta ancak cekilmeye başlıyor. akdeniz o kadar hareketli olduğu halde yağışı alamıyoruz.isyan etmeye gelince kime isyan ediyoruz ecm ye mi Allah ın takdirine mi.ayrıca unutkan bi milletiz bu coğrafya neleri atlattı 2008 i 2016 kasımı da bundan farklı değildi.

• Ecmwf nin aylık tahminine iyi diyebilen bu işten zerre anlamıyordur.Rezalet kelimesi bile çok az kalır.Yasak olmasa okkalı bir küfürü ağzımı doldura doldura yazardım.Kısacası bu kış 1978 2007. 2014 kışlarına kardeş olucağı çok belli etti artık.Yağmura odaklansak fena olmayacak.

Ayın sonunda kimin neden anladığı çıkar ortaya. O zaman buraya doluşur ateş etmeye başlarsınız. Bende bu mesajı saklar iade ederim. Konuyu meşgul etmemek adına susuyorum. Lütfen görüşlerinizi dikkatli yazınız.

• Ayın sonunda kimin neden anladığı çıkar ortaya. O zaman buraya doluşur ateş etmeye başlarsınız. Bende bu mesajı saklar iade ederim. Konuyu meşgul etmemek adına susuyorum. Lütfen görüşlerinizi dikkatli yazınız.

hocam dikkate almayın. büyük ihtimalle troll, birilerinin yan hesabı. dün üye olmuş ilk mesajı ise yasak olmasa küfürler olacakmış. enteresan insanlar var burada.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• Ayın sonunda kimin neden anladığı çıkar ortaya. O zaman buraya doluşur ateş etmeye başlarsınız. Bende bu mesajı saklar iade ederim. Konuyu meşgul etmemek adına susuyorum.

hocam dikkate almayın. büyük ihtimalle troll, birilerinin yan hesabı. dün üye olmuş ilk mesajı ise yasak olmasa küfürler olacakmış. enteresan insanlar var burada.

• Ecm haftalık tahminlerinin tutarlılığı 10-15 gün civar felan sonrası zaten her hafta değişiyor ama şuanlık 2 hafta daha kayıp olduğundan 20sine kadarki olan period kısmen böyle olacak gibi. Son hafta gösterdiği yağışda önümüzdeki haftaki güncellemesinde uçup gidebilir o ihtimalde var bakalım. Özet olarak çöp.

Einmal editiert, zuletzt von ExcuseMe ()