12 Ocak'ta Hasret Bitiyor!..

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Merhabalar,
    İzlanda'sı, Azor'u, Sibirya'sı falanı fişmekanı derken bu birkaç senede bir ortadoğudan kuzey Afrika ve Doğu Akdeniz çanağına doğru genişleyen YB 10 Aralık sisteminden başımızın belası oldu!, Orta Akdeniz kökenli sistemleri yurda yaklaştırmadığı gibi bu sistemlerin siklonik hareketleri ile ardındaki soğuk havayı bize yaklaştırmasını engelliyor. Bu durum zincirleme olarak Ukrayna- Romanya-Kırım üçgeninde bizi etkileyebilecek bir jet stream oluşmasını engelliyor. Sizlerin de rahatca hatırlayacağı gibi bu sene Jet stream anlamında çok verimli ve hareketli başlamıştı.
    Takibe devam, sabıra devam...
    Sevgiler

• Sistem küçük ve büyük aşamalı olacak.1. aşamada 6 ocak sistemi yani küçük sistem olucak ve ege,akdeniz ve marmaranın güney illerinde birazcık daha fazla etki edecek.2. aşamada 12 ocak sistemi büyük sistem olacak ilk olarak marmara ve batı karadeniz etkilencek en çok ise marmara,karadeniz ve iç anadolu.3. aşamada 12 ocak sonrası belki 20 ocak olabilir buna benzer bir sistem daha gelebilir.

• ayın 29 unda iskenderun ve memleketim ulukışlayı yağışlı gösteriyor sorduğumda birkaç kişi yok demişti ama yağış geliyor gibi hemde kuvvetli tahminlerinizi türkiye geneli için yaparsanız başka yerlerdeki yağışlarıda söylerseniz çok sevinirim

• Suanda cfs bile zor gösteriyor kuvvetsiz gösteriyor sistem ve sistemleri yani ya biraz daha bekleyin yada beklemeyin kisi bitirin derim son sözüm bu...

Einmal editiert, zuletzt von Gréy ()

• Şimdi şöyle söyliyim: Yüksek basınçta yağış, alçak basınçta ise soğuk olmaz. Yağmur normali 1030 hPa iken kar ise 1036 hPa basınçta görülür. Kar için ne alçak ne yüksek tam ortada olmalıdır.

• bu yıl 10 ocaktan sonra kar şov var.asıl şov şubatta ve mart başında.sıcaklık istediğimiz gibi ama yağış yok.gfs cfs wetter3 ecmfs yi inceledim belki ben yanlış baktım bilmiyorum ama 20 ocaktan sonra kuvvetli soğuk ve kar gelebilir.bu sadece bir tahmin 4-5 gün içinde netleşir.allah bu yb yi başımızdan alsın

• Beyler şu an sistem uzakta gelme ihtimali yüksek değil.Üstadlar ufukta sistem var diyor ama net bir şeyler demiyorlar temkinliler.Ve buna dayanarak tüm kış soğuk yağışlı diye rehabiliteye kapılıyorsunuz.Dev hayaller kurup sistem gelmeyince dev hayal kırıklığına uğruyorsunuz.Hemen heyecan yapmayın derim İlk 7 gün içine alırsak sistemi bir şeyler söyleyebiliriz.;)

Saygılar;
    Moderator-(((Oğuz03)))

• Prince'in açıklaması gercekten tutacak gibi yine yaklaşık 4 gun once açıklamayı yapmıştı . Yaptığı açıklamada ayın 20 sinden sonrasını isabet almıştı :D Bence yine tutturacak gibime geliyor çünkü bu üstadın tahminlerinide en az burdaki üstadlar kadar beğeniyorum . Bize de sadece beklemek kalıyor arkadaşlar bu sessizliğin arkasında fırtına var unutmayın ! :D

Neden mi kar ? Çünkü üzerimde ki bütün negatif enerjiyi tek seferde pozitif enerjiye çevirebilme özelliğine sahip.