Beiträge von sistemci

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Karar asamasindayim. birkac gune aldigim karari aciklarim. Biraz ara.

Efsane ustad ben sizi zor durumda bıraktım sizden ricam istenilmediğim yerde duramam yönetim aytaç beye söyleyin ipimi çeksinler çünkü tenkitlere tahammülleri yok benimde sürekli pembe tablolar çizmemi istiyorlar varda bizmi yok dedik her şey ortada hakkınızı helal edin çok kişiyi sevindirdim şu an

Heehe eskiden çok ateşliydik dostumda artık o eski günler kalmadı forumlarda kalamamım sebebi ve istenilmemem sebebi burdaki klasik söylemlerimdir ama ben acı gerçekciyim hayal kurmak serbest ama hayallere inanmak benim ligaratörümde yok :D

@sistemci hocam tahminlerinize her usta gibi saygım var.Zaten aralık ayında istanbul açısından kimsenin metre kar beklentisi yok.Kar gelecek beklentesi bu ay için görselliktir.Reklam geliri konusunda yönetimle keşke konuşsaydınız da bunun eğrisini doğrusunu gfs sayfasında afişe etmeseydiniz.Mesajı okuyan da sanacak ki iyi para var bu işte.Bırakalım işi gücü iyi tahmincileri de bir araya getirelim.Sonra bas bas paraları leylaya :) Bunun tutku olduğunu siz de iyi biliyorsunuz ve bu sitenin öyle para için manupüle tahminler yapmadığını ama canınız mı sıkkın Palandöken de yeteri kar mı yok :)

Yoo kardeşim canım sıkkın değil ama banada bel altından vuranlara biraz üzüldüm burda 35 cm kar var yeterli ayrıca soğuk çok fazla gfsdeki sıcaklık yanılmasın gündüz -2/3 gece -7-8 den aşağı değil zaten forumdaki geleceğimin uzun süreli olmayacağını düşünüyorum saygıla ^^ r

Aralıktaki kıyılardaki güçlü sistem beklememe sebeb olan temel dayanağım bu üstteki strotosfer ısınması bize soğukların tam destekli gelebilmesi içm resmin sağındaki kırmızya çalan turuncu renklerin en aşağıya kadar inmesi gerekir inmezse soğuk havalar yukarlarda ve sınırımızda kalır umarım anlatmışımdır

Ab alanlarının peş peşe gelmesi istanbul ve sahiller için dezavantaj çünkü ısınmayı beraberinde getirir bu tür sinoptikler sahiller için kötüdür sıcaklık kar için elverişli olmaz ab tek bir yb alanı ile desteklenirse soğuk hava kar şansını artırır istanbulun bol bol yağmur ve sulukarla barajları sevinir

Modellerin bana göre son yıllarda güvenirliği kalmamıştır acı ama son 3-4 güne girmedikçe nerdeyse tutarlılık oranı iyice düşmüştür sistemler genelde sisteme gelmesine 5. Gün kala değişime uğruyor o saatten sonrada malesef geri dönüşümü olmuyor || büyük hayal kurıklıklarına uğruyoruz

İki güncellemede yine önümüzdeki 1 ayı çöpe atmışsınız Hocam , bundan önceki çok güzel güncellemelerde aslında yorumunuzu merak ediyorduk
    Hiç birşey bitmedi ama tabi durum çok iyi de değil
    Diyagramlara ve ECM ye bakacağız
    23-25 sistemi hala iyileşebilir
    Ve yılbaşı haftasına da kesin YB demenin bir iki zayıf veri dışında bir kesinliği yok

Yoo ilk güncelleme değil 1 hafta 10 gündür benim savunduğum tezim gerçekleşiyor şimdi hep aynı şeyi söyledim istanbulda Aralıkta iz bırakacak sistem zor yılbaşında yb etkisi olabilir sizler o günlerde istanbulda kar fırtınaları beklerken ben sessizce bekledim ve durumun herkesce anlaşacak şekle gelmesini bekledim kanımca bu saatten sonra istanbul istediği özlediği iz bırakacak sistemi göremez Aralık ayı kıyılar için zor ocak 10 ve sonrasuna bakalım derim

çocuklar ben sizlerin moralini bozuyorum biliyorum ama kasıtlı olarak kimseye karşı bir kötü niyetim yok ben böyle biriyim içimden geldiğini söylerim bazen tutar bazen tutmaz o yüzden pek sevilmem ama değişemem bu saatten sonra ha zaten benim sözlerim kanun değilki defalarca yanıldık ve güzel kışlar geçirdik umarım Aralık içinde yanılırım ama bence Aralıkta enerjiyi boşaltmaya gerek yok diyorum kış kış gibi ocakta olsun şubat 15e kadar bizim olsun yeter Aralıkta bol yağmurlu günler sizlerin ocakta,şubatta karlı günler benim olsun olsun :P

gelmezsede canuımız sağ olsun..ne yapalım yani..Hava olaylarına hobi olarak hayatımızda yer tutarsak,insan sağlığı için çok önemlidir..saplantıya dönüşürse mantıksız zaten..bu arada sedat abi 2012 senesinde 15 ocaga kadar havada tık yoktu..sonrası çok iyiydi..umutsuzluk kötü bir şey..:)

Ocaktan umutluyum zaten Aralıktan umut herkesde niye var biliyormusum son senelerde millet alıştı 13-15 Aralıkta yada Aralık sonu efsane gelmesine bu sene farklı Aralıkta bol yağış alalım Aralık Avrupanın olsun Ocak şubat bizlerin olsun