İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kadıköy bu sabah da inatla eksi değer görmedi

Zar zor Ümraniye -1 Sancaktepe-2 Kağıttepe -1 gördü , yani soğuma zaafiyetini zar zor kırdık karasal ilçelerde ( Silivri Çatalca başka iklim o ayrı )

Ayaz olmadan kolay kolay saf kar alamaz kıyılar, alsa da tutması zor olur , tutsa da illa erkenden erir , napıp edip ayaz almak direnci kırmak şarttı

Meşhur ilçeler maalesef stres yaşar -12 olmadıkça o yüzden GGS peşindeyim

Bu akşam bile kafadan 7-8 derece bir çok kıyı istasyon , soğuma zaafiyeti o kadar açık ki

Hocam Büyükçekmece istasyonu -4.9 dereceyi ölçmüş dün gece istasyon gölün yanında ve rakımı düşük bu kadar sıcaklığın düşmesi enverziyon mu yoksa Silivri Çatalca’ya yakın olduğu için ordan Trakya ayazının da katkısı var mı

• Kadıköy bu sabah da inatla eksi değer görmedi

Zar zor Ümraniye -1 Sancaktepe-2 Kağıttepe -1 gördü , yani soğuma zaafiyetini zar zor kırdık karasal ilçelerde ( Silivri Çatalca başka iklim o ayrı )

Ayaz olmadan kolay kolay saf kar alamaz kıyılar, alsa da tutması zor olur , tutsa da illa erkenden erir , napıp edip ayaz almak direnci kırmak şarttı

Meşhur ilçeler maalesef stres yaşar -12 olmadıkça o yüzden GGS peşindeyim

Bu akşam bile kafadan 7-8 derece bir çok kıyı istasyon , soğuma zaafiyeti o kadar açık ki

Hocam Ocak 2017 sisteminden önce de bulunduğum konumda hiçbir zaman don yaşanmamıştı ama maşallah efsane bir kış yaşamıştım ben o sistemde her zaman öyle olacak diye bir şart da yok. Tabii ki olsa çok daha iyi olur tabii ki haklısınız

• Bizim ora 70-100 arası kalıyor. Düşük rakım sayılmaz dimi ortalama sanırım. Cm hesabı bitti şimdi rakım hesabı yapıyoruz. :hfyeni (18):

• Bünyamin Sürmeli canlı yayında.20-21'i gibi kayda değer bir kar İstanbul'da beklemiyor.

Kar yok demek daha kolay. Değiştirir kar göründü der kimseden eleştiri almaz. Zaten ortada şu an herşey. Çok harika bir sistemde olabilir, yağmurda yağabilir, rakım sistemi de olabilir.

• Hocam Büyükçekmece istasyonu -4.9 dereceyi ölçmüş dün gece istasyon gölün yanında ve rakımı düşük bu kadar sıcaklığın düşmesi enverziyon mu yoksa Silivri Çatalca’ya yakın olduğu için ordan Trakya ayazının da katkısı var mı

İkisi de etken olmuş , güzel soğumuşsunuz

• Kar yok demek daha kolay. Değiştirir kar göründü der kimseden eleştiri almaz. Zaten ortada şu an herşey. Çok harika bir sistemde olabilir, yağmurda yağabilir, rakım sistemi de olabilir.

Bünyamin bey bu sene çok başarılı gidiyor. Ekim ayında hep sınırda olacak sistem var demişti şimdiye kadar hep böyle oldu gerçekten de

• Hocam Ocak 2017 sisteminden önce de bulunduğum konumda hiçbir zaman don yaşanmamıştı ama maşallah efsane bir kış yaşamıştım ben o sistemde her zaman öyle olacak diye bir şart da yok. Tabii ki olsa çok daha iyi olur tabii ki haklısınız

Hocam şunlardan ayazsız donsuz çıkmış olma ihtimalimiz çok düşük bana göre ama öyle olduysa da olmuştur yani

Ama ben Godzilla öncesi baya baya enverziyon ayaz don buz sis pus yaşadığımızı iyi biliyorum

• Konumum da olmadı cold efso hocam olmadı dün gece bile Yalova merkez 0 derece zor düştü lakin 6 Ocak sabahı 48 santimlik bir kar yağdı yalova'ya. Yani şanssız bir konumdayım kabul ediyorum sizin dedikleriniz doğru ama ya %100 öyle olacak diye bir şart yok demeye çalıştım

• 1 hafta sonra gelecek olan sisteme rakım sistemi vs diyorsunuz sonra ortalık karışıyor 😄 Daha önümüzü dahi göremiyoruz ama heyecanımız yüksek gençliğimiz var tabi 😛

• 1 hafta sonra gelecek olan sisteme rakım sistemi vs diyorsunuz sonra ortalık karışıyor 😄 Daha önümüzü dahi göremiyoruz ama heyecanımız yüksek gençliğimiz var tabi 😛

Yolumuz uzun, heyecanımız yüksek, üyelerimiz var, üyelerimiz var! Biz kara susamış ecmwf ye inancı tam hava forum üyeleriyiz!

• Sürmeli 2017 sisteminden 1 hafta önce İstanbul için kky demişti ben o zaman faceden hoca arkadaşlarıma aklı olan cuma günü trafiğe çıkmaz demiştim sonrası malum sistem kara gömmüştü İstanbulu. Tarih tekerrürden ibarettir.