İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Rüzgar profili,dewpoint ve kütleler kar yağışı şartları için yeterli olursa 850 hpamız hiç yoktan iyi

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif

• Rüzgar profili,dewpoint ve kütleler kar yağışı şartları için yeterli olursa 850 hpamız hiç yoktan iyi

Hocam öyle bir haritaki 850 sıcaklığı pamuk ipliğine bağlı. Havada kar görmek, sokak ışıklarından kar izlemek isteyenler için birebir diye düşünmekteyim. Hocalar gerekli yorumu yaparlar. Ek olarak Bünyamin Sürmeli'nin kullandığı uzun vadeli modele göre de kendisi adam akıllı kar görebilme ihtimalinin ocak ayi içinde olabileceğini ve Mart ayının geçen yıllar gibi olmayacağını erken bir bahar göründüğünü söyledi diye hatırlıyorum. Kendisinin kullandığı modelde benim şahsi fikrim tutarlı gidiyor.

• Hocam öyle bir haritaki 850 sıcaklığı pamuk ipliğine bağlı. Havada kar görmek, sokak ışıklarından kar izlemek isteyenler için birebir diye düşünmekteyim. Hocalar gerekli yorumu yaparlar. Ek olarak Bünyamin Sürmeli'nin kullandığı uzun vadeli modele göre de kendisi adam akıllı kar görebilme ihtimalinin ocak ayi içinde olabileceğini ve Mart ayının geçen yıllar gibi olmayacağını erken bir bahar göründüğünü söyledi diye hatırlıyorum. Kendisinin kullandığı modelde benim şahsi fikrim tutarlı gidiyor.

Erken bahara girmemiz için bahardan çıkmamız gerekiyor.

• Hocam öyle bir haritaki 850 sıcaklığı pamuk ipliğine bağlı. Havada kar görmek, sokak ışıklarından kar izlemek isteyenler için birebir diye düşünmekteyim. Hocalar gerekli yorumu yaparlar. Ek olarak Bünyamin Sürmeli'nin kullandığı uzun vadeli modele göre de kendisi adam akıllı kar görebilme ihtimalinin ocak ayi içinde olabileceğini ve Mart ayının geçen yıllar gibi olmayacağını erken bir bahar göründüğünü söyledi diye hatırlıyorum. Kendisinin kullandığı modelde benim şahsi fikrim tutarlı gidiyor.

Katılıyorum hocam zaten kimsenin 10 ocak için bir örtü beklentisi olduğunu düşünmüyorum. Tam Aydosluk bir sistem olacak gibi duruyor

• Yarınki yağış olimpiyat stadı civarında kaça kadar sürer? Yağmurluk alıp almamak konusunda kararsız kaldım o sebeple sormak istedim

• Yarınki yağış olimpiyat stadı civarında kaça kadar sürer? Yağmurluk alıp almamak konusunda kararsız kaldım o sebeple sormak istedim

Hocam stada çok yakın yerde oturuyorum yağmur durumunu bilmiyorum ama kalın giyin hava burada çok soğuk oluyor

• aynen. geçen çarşamba uludağa soğukpınar köyüne çıktım. hiç bir yerde kar yoktu. milli parkın girişinde bile kar yoktu.

Abi sorma. Hiçbir yerde kar yok sadece Uludağ değil. Dağlarda bile kar yok. Geçen kışın kopyası gibi ilerliyoruz. Sıcaklıklar da normallerin epey üstünde. Geçen sezonki gibi öteleye öteleye marta kadar gitmeyiz umarım :hfyeni (18):

• Abi sorma. Hiçbir yerde kar yok sadece Uludağ değil. Dağlarda bile kar yok. Geçen kışın kopyası gibi ilerliyoruz. Sıcaklıklar da normallerin epey üstünde. Geçen sezonki gibi öteleye öteleye marta kadar gitmeyiz umarım :hfyeni (18):

Aynen. Doğu hariç kar yok. 20 günde neredeyse ülkenin yarısını gezdim. Giresunda yayalaya bile çıktım. uludağa çıktım. Geredede kaldım.Görüp görebildiğim Ankara cankurtaran da önceden yağmış 1 cm kar. Fasofiso culara göre her hafta kar yağıyor.kutup soğukları geliyor.ama gerçekler öyle değil mağlesef. Neyse yapacak bir şey yok. Yeni başlıklarla takip edeceğiz. Elbet birgün yağar. su konusunda durum hiç açıcı değil

• aynen. geçen çarşamba uludağa soğukpınar köyüne çıktım. hiç bir yerde kar yoktu. milli parkın girişinde bile kar yoktu.

Bu sene gerçekten çok tuhaf bir yıl doğuya bile kar yeni yeni yağdı. Ocak ortasından sonrası için umudum var

• Bu sene gerçekten çok tuhaf bir yıl doğuya bile kar yeni yeni yağdı. Ocak ortasından sonrası için umudum var

Bbu sefer gidişat çok farklı. Ben ocaktan ümidi kestim.Bi tek şubat var elimizde. Yoksa işimiz zor. Yağış olarak süreklilik lazım. Çoğu yerde 400 metreden sondaj yapmaya başladılar. Mesela Muğla köyceğizde 2000mt rakımda bile suyun debisi düştü. Giresunda 1000 metrenin üzerinde bile suda büyük düşüş var. fasofiso ecek acak diyoruz ama durum gerçekten kötü.