Atmosferi Anlama Gayretleri ; Tele-bağlantı Sirkülasyon denklemleri

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şöyle yorumları da göz ardı etmeyelim.Ayaklar yere sağlam bassın.Sonra ne oldu demeyelim:)

• Twitterda yabancıların kendi lehlerine olan verileri paylaşıpta kendilerini mutlu hissetmesi beni delirtiyor. Bide judahı felan etiketliyolar. Alışmışlar sürekli sistem almaya , utanmazlar:)

• Hah işte o yanlı veri ve yorumları eccük inkilisçe bilen bazı sözde ustalar Türkçeye çevirip bize tahmin diye yutturuyorlar bir de lehimizeymiş gibi sunuyorlar oysaki onların olumlu dediği çoğu veri aslında teknik olarak aleyhimize 😆

Tercümanlık başka iş , atmosfer aşkı ve hava tahminciliği ise bambaşka bir sanat

Tahmin yürütmüş de tutmamış.Öngörü yapmış da gerçekleşmemiş.Adı üstünde tahmin ve öngörü.Gerçekleşmemiş,çok mu önemli.Doğrusuyla yanlışıyla özgün,kendine has düşüncenin hastasıyız usta:))

• Tahmin yürütmüş de tutmamış.Öngörü yapmış da gerçekleşmemiş.Adı üstünde tahmin ve öngörü.Gerçekleşmemiş,çok mu önemli.Doğrusuyla yanlışıyla özgün,kendine has düşüncenin hastasıyız usta:))

Bilmukabele hocam , sağol varol

İnşaallah yüzümüz güler şu ızdırapların üstüne

Fakat Gefs -16 meanın burnunu uzatmış

Bu ciddi önemde bir gelişme sistem için

-10/-11 iyice cebe girer şu ortamda

-12/-13 için az daha uzaması lazım burnun

Öğlen

Akşam

• Twitterda yabancıların kendi lehlerine olan verileri paylaşıpta kendilerini mutlu hissetmesi beni delirtiyor. Bide judahı felan etiketliyolar. Alışmışlar sürekli sistem almaya , utanmazlar:)

Türkiye'de de çok var bu tiplerden bütün verilere bakarken iyiye de kötüye de bakmak lazım. Tabii yabancılar bunu üst levellara taşımış. Bizdeki bazıları da sırf yabancı oldukları için onların dediklerini doğru sanıyor. Neyse ki HF diye bir ortam var.

• Twitter'daki yabancılar da bunu(-MT/-FT kaynaklı nötr AAM mevzusu) söylemeye başlamış. Bilgisine güvendiğim birkaç kişi bugün benim dediklerimi destekler nitelikte yorumlar yapmışlar. Hatta bu iş uzarsa Şubat ilk yarı Godzilla bile belirebilir. Tabii bunların hepsi birer olasılık, bizimkisi öngörü ve analizden öteye gidemiyor.

• Gfs kısa vadeyi bozmaya niyetli sanki. Ve ardından 2.atak veriyor ama model sonuna doğru :)

Konuşmak için erken gibi geliyor bana ama vade kısaldıkça cortlayacak gibi gelmeye başladı bana. Tabi sizlerin yorumları önemli çünkü sizin kadar yıllardır takip etmiyorum ve bilgim düşük yorum yapmak için.

• Gfs kısa vadeyi bozmaya niyetli sanki. Ve ardından 2.atak veriyor ama model sonuna doğru :)

Konuşmak için erken gibi geliyor bana ama vade kısaldıkça cortlayacak gibi gelmeye başladı bana. Tabi sizlerin yorumları önemli çünkü sizin kadar yıllardır takip etmiyorum ve bilgim düşük yorum yapmak için.

Mevzu atmosferse konuşmak iÇin her zaman erkendir

Bana laf sokacağım diye dün bu sistemi övmeye çalışan bir troll bak model yorumlamayı doğru yaparsan işte böyle harika sistem alırsın diyordu Gfs’ye güvenerek , hadi getirsene harika sistemini o eşsiz model yorumunla 😂

Atmosfer hiç bir ucuz şovmenin kahraman olmasına müsaade etmez , modellerin bile kahraman olmasına izin vermiyor ki, çünkü tek kahraman kendisi :))

Cold.EFso der ki , her şey gayet nizami

Babe sistemi alıp Baba sistem moduna hazırlanalım , elbette kesinlik yok ama bu altyapının üstüne oldukça güçlü bir balyoz ihtimali gördüğümü bir kaç kez yazdım , modellerde enfes görüntüler yok ama şu Gfs’nin yaptığını yaknda ECM Eps yapar diye düşünüyorum

O zaman Babür Şah Sistemi adını koyarsınız sisteme , İtalya ile çekişeceğiz gibi bu sefer Balkanlarla kırışacağız kısmetse

( OLASILIK yazdım son güncel globe verilere ve lokal gelişmelere göre ) değişim hep mümkün

• Yabancı tahminciler olası 10 hp bölünme ihtimâli ortadan kalktığını söyledi

Minör ısınma o girdap zayıfladığında ne alırsak kâr benim bu kış için beklentim düşük yağmur ve dağlarımız kar alsın

İsmini unuttum Hava turkada hep banlanıyordun resminden tanıdım seni Aynı yoldasın biraz kendini geliştirsene model okuma konusunda.