Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • su modelere guvenipte hala sistem gelecek diyenler varr..... hep ayni nakarat .

Yanlışın var arkadaşım. Biz sistemleri modellerin değil, Allah'ın verdiğine inanıyoruz.

Ha, modellerin gösterdiği gelir mi, gelmez mi, onuda bir kaç gün sonra öğrenebileceğiz.

Öğrendiğimiz vakit, kaldığın yerden devam edersin negatif cümlelerine,

Ama unutma, ne yazarsan yaz, ben aynı tas aynı hamam devam edeceğim. Burda varolma sebebim bu çünkü, insan gelmez, olmaz demek için bir meteoroloji forumunda bulunmaz, biraz komik olur

• Muhabbet var da muhattap yok diyorsun yani :D

Biz senin gibi güzel dostlarımız için buradayız yağmış yağmamış çokta önemli değil işin ciddi tarafı bir yana hiç verisiz yağmaz diyen adam yüzde 100 başarı sağladı bizim tayfun yüzde 20 anca🤣🤣 sanki biz bilmiyoruz kutuplarda yaşamadığımızı. Onun için ne yapıyoruz bildiğimizide kendimize saklıyoruz🤣🤣

• Biz senin gibi güzel dostlarımız için buradayız yağmış yağmamış çokta önemli değil işin ciddi tarafı bir yana hiç verisiz yağmaz diyen adam yüzde 100 başarı sağladı bizim tayfun yüzde 20 anca🤣🤣 sanki biz bilmiyoruz kutuplarda yaşamadığımızı. Onun için ne yapıyoruz bildiğimizide kendimize saklıyoruz🤣🤣

Bizde senin gibi değerli abilerimiz için buraya geldik, burda olmaya da devam ediyoruz, seviliyorsun abim, baş tacısın. Yüzde yirmim ile de gurur duyuyorum, çünkü;

Harekete geçmeyen kişiye kader yardım edemez

• Bizde senin gibi değerli abilerimiz için buraya geldik, burda olmaya da devam ediyoruz, seviliyorsun abim, baş tacısın. Yüzde yirmim ile de gurur duyuyorum, çünkü;

Harekete geçmeyen kişiye kader yardım edemez

Yanlış anlamadığını ironiyi anladığını düşünüyorum yoksa unutma milyon dolarlık modellerden senin yüzde 20 çok çok fazla söylediğin yaptığın her tahmine saygı duyuyorum

• Yanlış anlamadığını ironiyi anladığını düşünüyorum yoksa unutma milyon dolarlık modellerden senin yüzde 20 çok çok fazla söylediğin yaptığın her tahmine saygı duyuyorum

Nefes alsan niye aldığını anlıyorum abim.

Bu arada ecmwf öğlen kontrolü çok sevdim, inşallah akşam güncellemesi de aynı fikirde olur

• Yanlışın var arkadaşım. Biz sistemleri modellerin değil, Allah'ın verdiğine inanıyoruz.

Ha, modellerin gösterdiği gelir mi, gelmez mi, onuda bir kaç gün sonra öğrenebileceğiz.

Öğrendiğimiz vakit, kaldığın yerden devam edersin negatif cümlelerine,

Ama unutma, ne yazarsan yaz, ben aynı tas aynı hamam devam edeceğim. Burda varolma sebebim bu çünkü, insan gelmez, olmaz demek için bir meteoroloji forumunda bulunmaz, biraz komik olur

bende kar yagmasini tabiki istiyorum. tabiki taktir once alahtan onda supemiz yok. su modelere guvenipte tahmin yapmak biraz falcilik olur. demek istiyorum

• bende kar yagmasini tabiki istiyorum. tabiki taktir once alahtan onda supemiz yok. su modelere guvenipte tahmin yapmak biraz falcilik olur. demek istiyorum

Eyvallah. Ama sizin tabirinizle falcılık yapsam, Şubat'ın 15'inde Mart'ın 8'ine kadar pes etmeyeceğim demezdim. Çünkü ben olaya önce dönemsel bakıyorum, tarzımı da herkes biliyor, modern meteoroloji de umduğumu bulamazsam geleneksel çalışıyorum.

En nihayetinde de beklediğim dönemi modellerde aramaya başlarım.

Uzun lafın kısası, modelleri ne hafife alıyorum, ne de gereğinden fazla anlam yüklüyorum. Her şey kararımda güzel.

Bir kez daha, altını kalın kalın çizerek söylüyorum, modellerden bağımsız olarak, sahiller için 8 Mart günü gelmeden pes demeyeceğim.

Benim konumum gibi yerler ise (850 rakımda oturuyorum) 18 Nisan olmadan kış bitti denemez.

• DoquKaradeniz28 hocam, sizin bilginize, tecrübenize donanımınıza kimse laf edemez. Siz bu işin ilmi kısmını dokuya dokuya kendinizi geliştiriyorsunuz zaten. Adamışsınız kendinizi bu bilime. Ben sonsuz takdir ediyorum. Burada tahmininiz başarısız olduğu zaman bile siz kendinizi geliştirmiş oluyorsunuz.

Sadece katılmadığım tek nokta şu: Bizler için esas olan sizin konumunuz gibi ya da yüksek rakımlı yerlere değil de sahile kar yağması. O yüzden siz Nisan 18'e kadar kışı bitirmiyorsunuz ama bizim için şubat ortasından sonra her gecen gün şans azalıyor.

• DoquKaradeniz28 hocam, sizin bilginize, tecrübenize donanımınıza kimse laf edemez. Siz bu işin ilmi kısmını dokuya dokuya kendinizi geliştiriyorsunuz zaten. Adamışsınız kendinizi bu bilime. Ben sonsuz takdir ediyorum. Burada tahmininiz başarısız olduğu zaman bile siz kendinizi geliştirmiş oluyorsunuz.

Sadece katılmadığım tek nokta şu: Bizler için esas olan sizin konumunuz gibi ya da yüksek rakımlı yerlere değil de sahile kar yağması. O yüzden siz Nisan 18'e kadar kışı bitirmiyorsunuz ama bizim için şubat ortasından sonra her gecen gün şans azalıyor.

Elbette değerli kardeşim, benim konumum için zaten çok kasmaya gerek yok, bu sene kötü bitse bile seneye acısı çıkar. Ama sahil için durum çok vahim, bazen uzun yıllar sürüyor kar hasreti. İnan benim bütün uğraşım da sizler için. Sizlerin kar görmesi beni çok mutlu ediyor. Siz görmeyince bende eksik kalıyorum. Yoksa bu kış bile benim için fena değil.

• Üzülerek söylüyorum, gördüğümüz senaryolar sıklıkla görülebilen senaryolar.

Ama yine de ben öyle olmayacağını düşünüyorum. Doğumuzdan sistem kapmak çok zordur, batıya meyledenlerde her zaman masadayız

• Bıgün 1 mart ülkemize ilkbahar geldi bol yağişli bir döneme gireriz inşallah kışdan istediğimizi alamadık tarihin en kötü kışı olarak kayıtlara gecdi 2024

• Eyvallah. Ama sizin tabirinizle falcılık yapsam, Şubat'ın 15'inde Mart'ın 8'ine kadar pes etmeyeceğim demezdim. Çünkü ben olaya önce dönemsel bakıyorum, tarzımı da herkes biliyor, modern meteoroloji de umduğumu bulamazsam geleneksel çalışıyorum.

En nihayetinde de beklediğim dönemi modellerde aramaya başlarım.

Uzun lafın kısası, modelleri ne hafife alıyorum, ne de gereğinden fazla anlam yüklüyorum. Her şey kararımda güzel.

Bir kez daha, altını kalın kalın çizerek söylüyorum, modellerden bağımsız olarak, sahiller için 8 Mart günü gelmeden pes demeyeceğim.

Benim konumum gibi yerler ise (850 rakımda oturuyorum) 18 Nisan olmadan kış bitti denemez.

amacim kimseyi kotulemek degil sonucta tahmin bu tutar tutmaz eywalah . 2016 yilindan beri bu forumdayim .. sadece sitemim bu modelere endekslere hersey bizden yandayken sistem alamamak . takdiri ilahi..

• Ordu da gerçekleşen gecenin en düşük sıcaklıkları

Ordu, Mesudiye, MESUDİYE-5,1
    Ordu, Çatalpınar, ÇATALPINAR0,2
    Ordu, Mesudiye, MESUDİYE/TOPÇAM0,7
    Ordu, Perşembe, PERŞEMBE/KIRLI BELDESİ1,3
    Ordu, Altınordu, ORDU ÜNİVERSİTE KAMPÜSÜ2,3
    Ordu, Fatsa, FATSA3,7
    Ordu, Ünye, ÜNYE BALIKÇI BARINAĞI ANA MENDİREK FENER5,0
    Ordu, Altınordu, ORDU5,2
    Ordu, Aybastı, AYBASTI/TOYGAR KÖYÜ5,3
    Ordu, Kabataş, KABATAŞ5,6
    Ordu, Akkuş, AKKUŞ5,6