Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
 • Kesin gelmez diye bir şey hiç demedim ancak ihtimali çok düşük olduğunu söylüyorum gelirse sevindirir.

  Neden düşük olduğunu açiklarmısınız? Bu yorumunuz tamamen duygusal olarak görüyorum yaşadığımız kötü süreç yüzünden bu yorumu yapıyorsunuz. Şu vadeden çıkan çıktılsr yüzünden gelmez demek bence şok absürt 13-14 ocak içinde gelmiyo demişti ler


  Bu veriler her 6 saat içinde değişken veriler kesin konuşmanızı doğru bulmuyorum.

 • Kesin gelmez diye bir şey hiç demedim ancak ihtimali çok düşük olduğunu söylüyorum gelirse sevindirir.

  Hemen ihtimallede de bir göz atalım.Yüzde 40 lara varan ihtimal de varmış:)Şaka şaka Takılıyoruz kardeşim alınma.Bizde samanlıkta iğne arıyoruz işte.Hepimizin ortak noktası gelmesidir:))

 • Biraz diyagram biraz duygusal  Ben diyagrama baktıkça çok güzel şeyler görüyorum soğuk senaryolar artmış ana çıktı yanlız kalsada senaryolar bu vadeden artması iyiye işaret Bu vadeden vermesin sistemi hiç sorun değil bi gösterip bir göstermemesi lazım zTennbüyük bir sistem gelmesi için.


 • Ben diyagrama baktıkça çok güzel şeyler görüyorum soğuk senaryolar artmış ana çıktı yanlız kalsada senaryolar bu vadeden artması iyiye işaret Bu vadeden vermesin sistemi hiç sorun değil bi gösterip bir göstermemesi lazım zTennbüyük bir sistem gelmesi için.

  Şu attığım diyagram uzun vadede şu tarihlerde hiç bir şey göstermiyordu +4,+5 ler dolanıyordu ama ne oldu bir anda çark etti vade yaklaştı modeller bir şeyler görmeye başladı biz takibi yaparız olur olmaz Rabbime bağlı.

 • Bravo orçun.Dün ana senaryo ve GEFS sistem vermesine rağmen senaryolar cılız kalıyordu.Bugün daha net senaryolar var.İzlanda ve iskandinavyayı hala çözmüş değiller.Kafaları karışık

  o korkutuyordu beni abi bana göre şimdi daha iyi oldu doğru düzgün senaryo yoktu,inşAllah her şey istediğimiz gibi olur son bir şarkı istiyoruzz

 • Bir konuya herkes dikkat etmiştir sanırım. Aralık ayı sonundan beri, cılız da olsa her cumartesi sistem girişi oluyor ;)

  Hayatımda özel 2 sistem vardır.1.si 2017 sistemi.Herşeyi ile mükemmel bir sistemdi.Bir diğeri de 2015 yılbaşı sistemi idi.Onun da zamanı harkaydı.Tam yılbaşı gecesi.Bu bağlamda gün olarak da cumartesi sistemleri de candır😂

 • Umutlu ya da umutsuz olmak icin değil ama:

  Modeller bu sene gerçekten çok cok vasat.. Bu vasatlığı genelde Mart aylarında bir yönünün bahar olması sebebiyle görürdük ama bu sene Aralık da dahil çok kötüler..

  Dikkatimi çeken birsey de GFS ile ilgili.. GFS bazen 300 lü saatlerde sistemi gösteriyor süre azaldıkça bozuyor ama yine de kuvveti hariç tutturuyor..

  Su an benim acemi gözlemim 7-13 Şubat arası büyük bir balık var.. Ya pide oluyoruz ya da karabatak.. Potansiyel bence Ocak dan fazla zaten kuzeydeki soğuklar bu sefer daha kuvvetli..

  Son olarak Samsun olarak aldığımız her yağışa şükredelim tarım arazilerimizin buna çok ihtiyacı var..

 • Artık sadece modelleri ve sizi izleyeceğim.Diyagram,index falan da bakmayacağım.Bi rahat bırakalım bakalım.Hem yoruldum hem Totem yapacağım.Biz ne kadar istersek o da naz yapıyor.Koyverdim.Gelme la gelme😂

 • çok güzel denemeler var -10lara yapışan ama şu olay benim içimi rahatlatmıyor geçmişten dolayı genelde bu vadede -8 deki kümelenme -6 -7 ye düşüyor mevcut kümelenme beni rahatlatmıyor sadece o kadar. -10 civarındakiler artarsa o zaman rahatlarım tek farkı dikkat ederseniz ayın 12sinde 500hPa da -38 deneyen pembe bi senaryo var yani senaryoların cesur denemelerinin sayısı arttı. Bana göre olumlu olan diğer husus ise soğuk deneyen senaryolar bile tarih farklı olsa bile minimum 2 3 günlük yani uzun denebilecek bir soğuk öngörüyor bu hoş yani doğrudan sistem alacağız gibi öyle yada böyle ama bu kuvvetli olur mu onu zaman gösterir.inşallah yanılmayız :saint:

  Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.