Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gece gfs de burda olalım. Mjo da 3 4 5 döngüsü endekslerde negatiften nötre doğru ilerleyiş ve bölgesel (zonal) rüzgarların gidişatına göre gfs nin 20 civarına verdiği sistemi tekrar verecek mi ona bakacağız. 10u sistemi için ufak iyileşmelere ve 13-14 ocak içinse batılama durumuna bakalım.

• Gece gfs de burda olalım. Mjo da 3 4 5 döngüsü endekslerde negatiften nötre doğru ilerleyiş ve bölgesel (zonal) rüzgarların gidişatına göre gfs nin 20 civarına verdiği sistemi tekrar verecek mi ona bakacağız. 10u sistemi için ufak iyileşmelere ve 13-14 ocak içinse batılama durumuna bakalım.

çorumu fethettin bitiremedin mi Üniversiteyi daha?

• Şu anlık hayır. Duruma göre bakacağım. Sizler lütfen hiçbir şey olmamış gibi devam edin.

Kerem, boşver kardeşim. Böyle biz bize takılalım . Ben 7-8 yıldır burdayım. çok şey gördüm artık tecrübelendim. Kendimizi paralamaya gerek yok. Kimin ne olduğunu biliyorum. Bir Allahın kuluda bana bi baskı yapamaz. O yüzden kafam rahat . Takma kafana.

• Şu anlık hayır. Duruma göre bakacağım. Sizler lütfen hiçbir şey olmamış gibi devam edin.

Siz nasıl derseniz hocam ama burada sizin gibi hocalarımıza ihtiyacımız var birilerinin öyle böyle demesine kafanızı takmayın biz arkanızdayız

• Kerem, boşver kardeşim. Böyle biz bize takılalım . Ben 7-8 yıldır burdayım. çok şey gördüm artık tecrübelendim. Kendimizi paralamaya gerek yok. Kimin ne olduğunu biliyorum. Bir Allahın kuluda bana bi baskı yapamaz. O yüzden kafam rahat . Takma kafana.

Merak etme hocam kimse bana da baskı yapamaz :) Halledeceğiz inşallah.

Siz nasıl derseniz hocam ama burada sizin gibi hocalarımıza ihtiyacımız var birilerinin öyle böyle demesine kafanızı takmayın biz arkanızdayız

Destek için teşekkür ederim. Merak etmeyin.

• Palanci bu sürece kadar ki tüm emeklerin için bölge halkı olarak çok teşekkür ederiz kardeşim.

Keşke böyle olmasaydı ama aldığın kararda sonuna kadar destekçinim kardeşim, Fatih abinin deyimi ile ADAMSIN SEN ADAM ^^

• sistem takip etmek modelleri yorumlamak yok basınç dizilimi yok kutup bölgesi bunlar ve bunun gibi konular her zaman yorumlanır anlatılır konuşulur ancak önemli olan burada yaratılmaya çalışılan aile ortamı dostluk arkadaşlıktır ama maalesef bu amayı kullanmak zorunda kalıyoruz birşeyler sürekli ters gidiyor olmayan olmaması gereken durumlar oluyor hakedilmeyen durumlar ortaya çıkıyor şimdilik daha fazla derine girmeden diyeceklerim bu kadar biraz yazmadan sadece okuyarak uzaktan takip ederek devam etmek en iyisi kalın sağlıcakla

• Kardeşim boşver takılma bunlara. Bu bölgenin insanları seni seviyor. Birkaç çatlak ses seni işinden etmesin

Mevzu üyelerle ilgili değil daha da yukarısıyla. Konuyu daha fazla meşgul etmeyelim hocam boşuna mesaj kirliliği oluşmasın.

• Kesin bir şey var,kuzeyimiz ne kadar soğuk olursa olsun ya da sıca olsun bize inmesi gereken mekanizma çalışmayınca gerisi boş,aha görüyoruz hemen tepemizde muhteşem ötesi soğuk var diyoruz ki illa kaçar bize ama yok hiç bir anlamı sıradan serinlik geçiyor,önemli olan iniş şekli olmadıktan sonra isterse-70 olsun bize hayri yok,