Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şahsen ben çok karamsar değilim hatta tam tersi bu ayda yağan kar en fazla örtü yapacak potansiyelde olur.. Şu an yüksekler kar alsın yeter modundayım..

Ocak ve Şubatta fön yiyip ardından 40-50 cm ler devirdiğimiz zamanlar oldu.. O yüzden sabırla beklemek lazım şu an havada kar veya en fazla ince örtü peşinde olmalıyız sahil adına.. O da olmasa büyük balığı beklemeye devam

• He diyince bir şey olmuyor arkadaşlar biraz sabır Sabrın sonu selamettir anlıyorum eski kışları özlüyorsunuz biliyorum ancak insan oğlu kendi yaşam alanının dengesinini bozmuş ne beklicez( küresel ısınma ) orta ve Doğu Karadeniz'in sert kış geçirdiği aylar Ocak ve Şubat ayıdır geçmiş yıllarda örnekleri vardır. Sakın olup model takibi yapmaya devam edelim yüzümüz çok yakında gülecektir Şu içinde bulunduğumuz saçma patent aralık 20 sinden itibaren Dağılmaya başlayacak özellikle 24-25 aralık tarihlerini takibe alalım güçlenebilir o sistem. Kırım civarına -10 oturmuş her şey basınç dizilimine bağlı. Hayırlı Forumlar. Kazasız belasız bir kış olması dileğiyle. 2 Gün sonra Kuzey yarım kürede resmi olarak kış ayının başlangıcıdır. ( 21 Aralık )

• Çocukluğumdan beri hasretimdir yılbaşını kar yağarak geçirmek. Hiç yaşayamadığım bir zaman dilimi malesef. İnşallah bu sene olur :)

Olmuyorsa artık Ladik Akdağ gideceğim bu sene o sene olması için :D

• 23-24-25 sistemi daha da güzelleşmeye benzedi. Sıcaklıktan yağıştan ziyade başka bir sorunumuz var gibi. Rüzgarın durumu zaten sistem geliş şekliyle itibariyle kuzeybatılı ve batılı olacak gibi. karadeniz kıyıları boyunca bir kaç noktaya iyi yağış bırakması haricinde diğer yerlerde hafif orta yağışlar alacam gibi. En azından soğuğu yaşayalım:)

• Etkileyeceği rakım olarak geçtiğimiz sistemin bir benzeri daha geliyor gibi.

Fakat bu sefer dam güzel. Yağışlar daha güzel olabilir.

Bir önceki sistemde 3 cm civarı örtü almıştım.

Bu sefer 10 cm üzeri bekliyorum.

Ben hala ikna olmadım, biraz daha değişim bekliyorum olumlu yönde

• Etkileyeceği rakım olarak geçtiğimiz sistemin bir benzeri daha geliyor gibi.

Fakat bu sefer dam güzel. Yağışlar daha güzel olabilir.

Bir önceki sistemde 3 cm civarı örtü almıştım.

Bu sefer 10 cm üzeri bekliyorum.

Ben hala ikna olmadım, biraz daha değişim bekliyorum olumlu yönde

Genel anlamda belki beklentilerimiz yüksek.

Biraz da sabır kalmadı gençlerde.Haklılar

Ama baktığımız Zaman güzel soğumalar ve yağışlar yakalıyoruz. Her geçen sistem bir öncekinden daha etkili olmaya aday.Kaçınılmaz yere doğru mu gidiyoruz tayfun hocam.:)

• 23-24 sisteminde ihtimaller öncekine göre çok daha iyi. 500 hpa da -32-33'lere düşme ihtimalini öngörüyor. Kıyılar yağmur alır ama biraz daha aksiyonlu iki gün geçebilir.

Aralık ayında kıyıların kar görme ihtimalini hepimiz biliyoruz. Niye bu karamsarlık anlamış değilim. Ocak ayını bekleyin o zaman görürsünüz 😃 akı veya karayı

• 23-24 sisteminde ihtimaller öncekine göre çok daha iyi. 500 hpa da -32-33'lere düşme ihtimalini öngörüyor. Kıyılar yağmur alır ama biraz daha aksiyonlu iki gün geçebilir.

Aralık ayında kıyıların kar görme ihtimalini hepimiz biliyoruz. Niye bu karamsarlık anlamış değilim. Ocak ayını bekleyin o zaman görürsünüz 😃 akı veya karayı

Geçmiş yılların korkusu var.Acele tarafından kar görmeleri lazım.Yoksa gençler isyanda:)

• Kışın en nefret ettiğim şey buzlanma dün az kalsın kafayı vuruyordum Allah'tan ellerim cebimde değildi araca yol verim derken Bastığım gibi kendimi yerde buldum(sırt üstü) . Nedense ağrısını bugün çektim boynumu incittim galiba

Ortapedi kadar sırasu olan hangi bölüm var sabahtan beri bekliyorum 😒

• Kışın en nefret ettiğim şey buzlanma dün az kalsın kafayı vuruyordum Allah'tan ellerim cebimde değildi araca yol verim derken Bastığım gibi kendimi yerde buldum(sırt üstü) . Nedense ağrısını bugün çektim boynumu incittim galiba

Geçmiş olsun haso.Dikkat et kendine.Buzun şakası olmaz.

Geçmiş olsun hocam.