Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Giresun da gerçekleşen gecenin en düşük sıcaklıkları

Giresun, Alucra, ALUCRA/ÇAKRAK KÖYÜ -8,7
    Giresun, Dereli, DERELİ/TAMDERE KÖYÜ -7,1
    Giresun, Bulancak, BULANCAK/SERPİN YAYLASI -6,5
    Giresun, Dereli, DERELİ/KÜMBET YAYLASI -6,2
    Giresun, Alucra, ALUCRA -6,0
    Giresun, Şebinkarahisar, ŞEBİNKARAHİSAR/GÜRPINAR KÖYÜ -6,0
    Giresun, Dereli, DERELİ/YAVUZKEMAL -5,5
    Giresun, Alucra, ALUCRA/GÜRBULAK KÖYÜ -5,4
    Giresun, Şebinkarahisar, ŞEBİNKARAHİSAR -3,8
    Giresun, Dereli, DERELİ/KÜMBET KAYAK MERKEZİ -3,7
    Giresun, Merkez, GİRESUN/İNİŞDİBİ KÖYÜ -3,4
    Giresun, Bulancak, BULANCAK/KOVANLIK -3,2
    Giresun, Yağlıdere, YAĞLIDERE/SINIRKÖY KÖYÜ -3,1
    Giresun, Eynesil, EYNESİL/ÖREN BELDESİ -2,2
    Giresun, Çamoluk, ÇAMOLUK -1,1
    Giresun, Keşap, KEŞAP/YİVDİNCİK KÖYÜ -0,7
    Giresun, Espiye, ESPİYE/AVLUCA 0,1
    Giresun, Güce, GÜCE 0,5
    Giresun, Görele, GÖRELE/KUŞÇULU KÖYÜ 0,6
    Giresun, Yağlıdere, YAĞLIDERE 1,2
    Giresun, Çanakçı, ÇANAKÇI 1,5
    Giresun, Doğankent, DOĞANKENT 1,6
    Giresun, Dereli, DERELİ 2,1
    Giresun, Bulancak, BULANCAK 2,9
    Giresun, Tirebolu, TİREBOLU 3,7
    Giresun, Merkez, GİRESUN 4,7
    Giresun, Merkez, GİRESUN PALAMUT KAYALIĞI IŞIKLI ŞAMANDIRA 4,8
    Giresun, Piraziz, PİRAZİZBURNU FENERİ 4,9
    Giresun, Espiye, ESPİYE 5,1
  • arkadaşlar bu nasıl oluyor akdağ daha yüksekken ladik daha soguk oluyor mgm böyle demiş

Samsun, Ladik, LADİK -6,3
    Samsun, Ladik, LADİK/AKDAĞ KAYAK MERKEZİ -5,8
  • Böyle depremler Giresun'un açıklarında da oluyor 2 3 ayda bir iki kez

2.7

Samsun açıklarında bugünkü ikinci deprem oldu

Samsun'un açıklarından daha çok iç kesiminden geçen fay da 500 yıl önce büyük deprem olmuş birikme durumuna falan bakılmalı

• Offizieller Beitrag

Böyle depremler Giresun'un açıklarında da oluyor 2 3 ayda bir iki kez

Samsun'un açıklarından daha çok iç kesiminden geçen fay da 500 yıl önce büyük deprem olmuş birikme durumuna falan bakılmalı

Hangi fay? KAF'da 500 yıl olayı yok.Ortalama 250 yılda bir büyük deprem olur bilimsel verilere göre KAF'da.1942-43'de Ladik bölümü KAF yükünü boşalttı.Ömrümüz yetmeyecek KAF'da bir deprem daha görmeye Orta Karadeniz bölümünde.

Karadeniz içinden geçen faylar hakkında fazla bir bilgi yok ancak tarihte büyük bir deprem yarattııkları bilinmiyor.1968'de Bartın açıklarında yaptı 6.5 en son.

• Hangi fay? KAF'da 500 yıl olayı yok.Ortalama 250 yılda bir büyük deprem olur bilimsel verilere göre KAF'da.1942-43'de Ladik bölümü KAF yükünü boşalttı.Ömrümüz yetmeyecek KAF'da bir deprem daha görmeye Orta Karadeniz bölümünde.

Karadeniz içinden geçen faylar hakkında fazla bir bilgi yok ancak tarihte büyük bir deprem yarattııkları bilinmiyor.1968'de Bartın açıklarında yaptı 6.5.

Samsun civarın 500 yıl önce Büyük deprem oldu diye biliyorum eğer bulabilirsim buraya Atacam hocam ve ben sadece birikim haritasına bakılmalı dedim yakında deprem olur demedim

• Offizieller Beitrag

Samsun civarın 500 yıl önce Büyük deprem oldu diye biliyorum eğer bulabilirsim buraya Atacam hocam ve ben sadece birikim haritasına bakılmalı dedim yakında deprem olur demedim

Hangi fayda 500yıl önce büyük deprem oldu diyorum bende zaten.Samsun'un iç kesimlerde 2 fay var biri KAF, KAF 1942-43'de yükünü boşalttı.KAF'dan bağımsız olan Erikli fayıda büyük bir fay hattı değil.Çok şiddetli bir deprem yaratamayacak kadar küçük.

• Hangi fayda 500yıl önce büyük deprem oldu diyorum bende zaten.Samsun'un iç kesimlerde 2 fay var biri KAF, KAF 1942-43'de yükünü boşalttı.KAF'dan bağımsız olan Erikli fayıda büyük bir fay hattı değil.Çok şiddetli bir deprem yaratamayacak kadar küçük.

Deniz açıklarındaki öyle güçlü bir fay değil diye biliyorum hocam

Kaf'ta olmuş yıllar önce Ladik tarafında onu diyor olabilir arkadaş

Hedef Hava Harp Okulu

• Offizieller Beitrag

Deniz açıklarındaki öyle güçlü bir fay değil diye biliyorum hocam

Kaf'ta olmuş yıllar önce Ladik tarafında onu diyor olabilir arkadaş

Aynen bilinen tarihte Karadeniz'in bizzat ürettiği büyük bir deprem yok(7 ve üstü)

Bu yazacaklarımı ben söylemiyorum uzmanların görüşü ve onaylı

KAF :250 yıl

DAF:500 yıl

da bir büyük deprem yaratabilecek güce ulaşır.(ortalama) KAF'ın Orta Karadeniz bölümü kırılalı daha 80 yıl oldu.120 yıldan fazla yaşayamacağımıza göre %99 bir deprem göremeyeceğiz bu bölgede aşırı kuvvetli.

KAF'da şuan trend doğudan batıya doğru yük boşaltımı.Sırada maalesef İstanbul var, zaten bu olası deprem ekonomiye çok büyük zararlar vereceğinden bizi de bizzat can damarımızdan vuracak.

• Hangi fay? KAF'da 500 yıl olayı yok.Ortalama 250 yılda bir büyük deprem olur bilimsel verilere göre KAF'da.1942-43'de Ladik bölümü KAF yükünü boşalttı.Ömrümüz yetmeyecek KAF'da bir deprem daha görmeye Orta Karadeniz bölümünde.

Karadeniz içinden geçen faylar hakkında fazla bir bilgi yok ancak tarihte büyük bir deprem yarattııkları bilinmiyor.1968'de Bartın açıklarında yaptı 6.5 en son.

Hocam Bartın açıklarında fay hattı cidden var mı karadeniz üzerinde? Yani 6.5 baya büyük

• Ya bu ordu'dan geçen ama aktifleşmeyen fay hattı meselesi cidden doğru mu

Bildiğim kadarıyla anlatayım kimine göre orda fay hattı var ama diri fay değil kimine göre orda o fay yok yani kesin birşey söyleyen yok benim tecrübelerimde şöyle ben bu yaşıma kadar o hatta herhangi bir deprem duymadım babamda duymamış daha büyüklerimizdende öyle birşey duymadık hani küçük bir depremde olsa birilerinin anlatması lâzım hiç öyle birşey duymadık ama unutmamamız lâzım kıyıdan 10km açıkta bir fay hattı var ve bu hat hakkında da çok bir araştırma yok geçen atmıştım 6.5 civarında deprem üretebilir diyen proflar var ama neye göre diyorlar bilmiyoruz bu fayın ürettiği en büyük deprem bartın depremi oda kimine göre 6.0 kimine göre 6.5 yanlış hatırlamıyorsam 29 kişi ölmüş 2binin üzerinde ev yıkılmış aslında internette birkaç çalışmanın verileri mevcut bulup okuyabilirsiniz