Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ben de aynı şekilde katılıyorum söylenenlere. Ortada bir sistem yokken veya yeri gelince goygoy da yapılır sohbet de edilir ama her şeyin bir sınırı olması gerekli. Veri konusundan bağımsız diyorum. Her önüne geleni atanlar oluyor konu dışının da dışına çıkılıyor. Paylaşım yapmak için paylaşım yapılıyor. üstü Kapalı iyi niyetli bir şekilde çok rica ettik yapan bazı forumdaştan fakat ne desek olmadı hâlâ aynı şekil devam ediyor. Sadece veri ve meteorolojik paylaşım baltalanmıyor tüm konularda atmak için atılan postlar yazılar birikiyor yalan yanlış haberler paylaşılıyor. Bunlar olmamalı.

• Meteoroloji konuları ile diğer konuların bir birinden ayrılması en mantıklısı olacağını düşünüyorum.

Her konuda altta paylaşım yapan üyeler çok fazla açıkçası Allah onlara daha fazla kat kat boş zaman versin.

Bilgi konularının ayrı bir grup halinde en üstte sabitlenmesi en mantıklısı geliyor bana!

• Ben de aynı şekilde katılıyorum söylenenlere. Ortada bir sistem yokken veya yeri gelince goygoy da yapılır sohbet de edilir ama her şeyin bir sınırı olması gerekli. Veri konusundan bağımsız diyorum. Her önüne geleni atanlar oluyor konu dışının da dışına çıkılıyor. Paylaşım yapmak için paylaşım yapılıyor. üstü Kapalı iyi niyetli bir şekilde çok rica ettik yapan bazı forumdaştan fakat ne desek olmadı hâlâ aynı şekil devam ediyor. Sadece veri ve meteorolojik paylaşım baltalanmıyor tüm konularda atmak için atılan postlar yazılar birikiyor yalan yanlış haberler paylaşılıyor. Bunlar olmamalı.

Çok haklısın özellikle konu dışında sevdiğim forum üyeleri ile aynı anda girmediğim sürece bende girmiyorum açıkçası.

Kimse yanlış anlamasın konu dışı Günaydın/tünaydın/iyi akşamlar konusu oldu.

Birisi bilim ile ilgili bir şey paylaşıyor diğer üyenin Günaydın mesajı daha çok tepki alıyor 😀

Tekrar belirtiyorum konunun sizin Günaydın tünaydın yazması değil konudışının daha aktif yararlı kullanılması gerektiği.

Yine herkes yazsın günaydınını tünaydınını😉

• Desteğiniz için teşekkürler, yazılanlardan anlıyorumki çoğu kişi bu durumdan rahatsızmış ve forumun meteorolojik bir platformdan bu gök yüzü konuları ve aralıksız floodlar nedeniyle uzaklaşmaması gerektiğini düşünüyor.

• Ay Işığı~ hocam ne yapalım siz sabahları atın tüm galeriye bende akşamları atayım 😁 bölüşelim bari zaten fazla aktif üye yok 😁

GülşenD’ Söyleriz gelince şurda 3 bayanız zaten 😎

Yazılanları bende okudum sizde okudunuz..Bence bundan sonrası için en azından kendi adıma konuşmam gerekirse daha dikkatli olmak en doğrusu.Ben öyle yapacağım.Bahsedilen konulara fotoğraf atma akışını biraz durdurmak veya en aza indirmek daha doğru olacak.Kendi adıma asla rahatsızlık vermek istemem kimseye..

Herkes Kalbinin Ekmeğini Yer..!

• Yazılanları bende okudum sizde okudunuz..Bence bundan sonrası için en azından kendi adıma konuşmam gerekirse daha dikkatli olmak en doğrusu.Ben öyle yapacağım.Bahsedilen konulara fotoğraf atma akışını biraz durdurmak veya en aza indirmek daha doğru olacak.Kendi adıma asla rahatsızlık vermek istemem kimseye..

Bende şöyle fikrimi belirteyim zaten çok galerilere resim atan biri değilim ..

Fakat rahatsız olduğum konu var konu dışında beyler sohbetlerine biraz daha dikkat etsinler benimde isteğim budur..

özlellikle cümlelere kelimelere …

Sohbet olur ama burda bayan olduğunu unutmamak lazım birde dokundurma yapmadan sohbet en iyisi..

gökyüzü fotoğrafı vs önemli bu konu Aykut53 Samet

• Yazılanları bende okudum sizde okudunuz..Bence bundan sonrası için en azından kendi adıma konuşmam gerekirse daha dikkatli olmak en doğrusu.Ben öyle yapacağım.Bahsedilen konulara fotoğraf atma akışını biraz durdurmak veya en aza indirmek daha doğru olacak.Kendi adıma asla rahatsızlık vermek istemem kimseye..

Birileri yanlarına yandaş arıyor aslında konunun sizinle hiç bir alakası olmadığnı belirteyim zaten sizde bunu biliyorsunuz, ben özellikle bir veri paylaşınca ve yorumlayınca hemen 5 dakika geçmeden sırf konu kaybolsun ve Fatih'in yazdıklarına cevap yada begeni gelmesin diye diğer resim konularına abanan insanlar türedi çünkü benimle kavgalılar başka türlü bir yerden konuşamadıkları için bu yöntemi denediklerini düşünüyorum. Sıkıntı yok ama insanlar bu yüzden meteorolojik bilgilerden uzak kalıyorlar zaten son zamanlarda kimse doğru düzgün bir şey yazmıyor meteorolojiyle ilgili. Millet unutma noktasına geldi artık.

• Şimdi şöyle bir durum var Ay ışığı hocamız öğrenmiş bütün her şeyi diyagram model neyse işte bu 1 .. ikincisi sabahları arka arkaya atıyor birde gece atıyor gün arası ara ara atıyor.. yani benden fazla atıyor ama göze batmıyor neyse devam hocam 😊

Murat hocamızda öyle aşağı yukarı oda bilinçli biliyor burayı ..

Evet bende o zaman hiç atmayayım tamamdır ok ..

Ay Işığı~ hocam ister tüm şeyi kesebilirsiniz sıkıntı yok 😄

• Desteğiniz için teşekkürler, yazılanlardan anlıyorumki çoğu kişi bu durumdan rahatsızmış ve forumun meteorolojik bir platformdan bu gök yüzü konuları ve aralıksız floodlar nedeniyle uzaklaşmaması gerektiğini düşünüyor.

Katılıyorum sana Fatih, tamam bizde arada yapıyoruz ama beğeni kasmak için mi ne için bilmiyorum ama çok mesaj atanlar oluyor.

• bluesky~ hocam, kılıç sallarken yönetimi temsil eden kişilere sallanmaz, Bu insanlara sorumluluk verilmiş, sizinle de tartıştık daha önceleri, ama siz kendi dogrularinizla devam ettiniz, ediyorsunuz. Bence artık yolun sonuna gelindi. Hayırlısı olsun bundan sonraki gelişmeler...

• Özelikle yurtdışından kar manzaraları konusu. Paylaşılan fotoğraflar çok güzel sözüm yok ama güncel bir hadise sanıp giriyoruz ama Google'dan veya sosyal medyadan alınma fotoğraflar oluyor. Ayrıca eski fotoğraflar olması paylaşılamaz olması anlamı çıkarmasın. En azından ülkemizde olmuş veya olan, ya da dünyanın herhangi bir yerinde güncel cerayen eden bir hava olayı sonucunda veri akışları olsa daha güzel olur. Yanlış anlaşılmasın öneri ve istek sadece.

• bluesky~ hocam, kılıç sallarken yönetimi temsil eden kişilere sallanmaz, Bu insanlara sorumluluk verilmiş, sizinle de tartıştık daha önceleri, ama siz kendi dogrularinizla devam ettiniz, ediyorsunuz. Bence artık yolun sonuna gelindi. Hayırlısı olsun bundan sonraki gelişmeler...

Sağlık olsun be hocam hayırlısı 😏

• Şimdi şöyle bir durum var Ay ışığı hocamız öğrenmiş bütün her şeyi diyagram model neyse işte bu 1 .. ikincisi sabahları arka arkaya atıyor birde gece atıyor gün arası ara ara atıyor.. yani benden fazla atıyor ama göze batmıyor neyse devam hocam 😊

Murat hocamızda öyle aşağı yukarı oda bilinçli biliyor burayı ..

Evet bende o zaman hiç atmayayım tamamdır ok ..

Ay Işığı~ hocam ister tüm şeyi kesebilirsiniz sıkıntı yok 😄

Hocam bahsettiğiniz modeller zaten arka arkaya atılıyor, yani bu benden kaynaklı değil..Sırayla güncelleniyor ona göre atıyorum.Diyagramlarında güncellendiği belirli saatler var ona göre atıyorum..Hatta onu bile flood olmasın diye her güncellendiğinde de atmıyorum.Gün içinde özellikle 16:00 civarı atıyorum.

• Hocam bahsettiğiniz modeller zaten arka arkaya atılıyor, yani bu benden kaynaklı değil..Sırayla güncelleniyor ona göre atıyorum.Diyagramlarında güncellendiği belirli saatler var ona göre atıyorum..Hatta onu bile flood olmasın diye her güncellendiğinde de atmıyorum.Gün içinde özellikle 16:00 civarı atıyorum.

Ben onu bahsetmiyorum hocam 😊

Mevzu fotoğraf galerileri 😊

Yani siz onları bildiğiniz için daha iyi tabi ben bir şey bilmediğim için göze batıyorum napalım..

• Ben onu bahsetmiyorum hocam 😊

Mevzu fotoğraf galerileri 😊

Bende bu konuda ilk yazımda açıklamamı yaptım bahsedilen fotoğraf konularında daha dikkatli olacağımı kendim belirttim.Ne kadar fotoğraf attığımın bende farkında olduğum için bundan sonrası için dikkatli olacağımı bildirdim.

• Özelikle yurtdışından kar manzaraları konusu. Paylaşılan fotoğraflar çok güzel sözüm yok ama güncel bir hadise sanıp giriyoruz ama Google'dan veya sosyal medyadan alınma fotoğraflar oluyor. Ayrıca eski fotoğraflar olması paylaşılamaz olması anlamı çıkarmasın. En azından ülkemizde olmuş veya olan, ya da dünyanın herhangi bir yerinde güncel cerayen eden bir hava olayı sonucunda veri akışları olsa daha güzel olur. Yanlış anlaşılmasın öneri ve istek sadece.

Aslında hem bahsettiğiniz konu hem de yurtdışındaki meteorolojik hadiseler konusu önceden dediğiniz gibi ilerliyordu ama sonradan internetten alınma ve güncel olmayan fotoğraflar paylaşılmaya başlandı. Ara ara paylaşılır sıkıntı yok ama her gün bürsürü fotoğraf atılınca flood oluyor.

• Bende bu konuda ilk yazımda açıklamamı yaptım bahsedilen fotoğraf konularında daha dikkatli olacağımı kendim belirttim.Ne kadar fotoğraf attığımın bende farkında olduğum için bundan sonrası için dikkatli olacağımı bildirdim.

Tamam hocam sıkıntı yok hayırlı forumlar size 😊