İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yüksek ihtimalle öyle oldu sıcaklıklar düşmeye başladı

ne kadar erken soğursa dek efsanesi yaşama ihtimalimiz bence artıyor hocam ayın 9'u sabaha kadar :hfyeni (29):

• ne kadar erken soğursa dek efsanesi yaşama ihtimalimiz bence artıyor hocam ayın 9'u sabaha kadar :hfyeni (29):

Şu ortamda ne efsanesinden bahsediyosun hocam? Binlerce insan göçük altında belki donarak can verecekler. Ülkede felaket söz konusu. Cumhuriyet tarihinde yaşanmış en büyük deprem. Kar keyfinize bence biraz ara verebilirsiniz.

• Ümraniye bugün yüksek sıcaklık falan dinlemiyor graupel fırtınası ile yağış geldiği an örtü eklemesi oluyor. Ama sistem takip edecek heves de kalmadı insanda Güneydoğu'dan gelen haberleri aldıkça... Bu sayfada deprem bölgesinde yakını olan varsa onlara da geçmiş olsun.

• Şu ortamda ne efsanesinden bahsediyosun hocam? Binlerce insan göçük altında belki donarak can verecekler. Ülkede felaket söz konusu. Cumhuriyet tarihinde yaşanmış en büyük deprem. Kar keyfinize bence biraz ara verebilirsiniz.

kötü şeylerden uzak kalmak istiyorum benim ailemde deprem yerinde yaşıyor ,
    sadece unutmak istiyorum bir yardım yapılabilise zaten yaparım.
    Haklısınız diyebilirim .Dedemlere hala ulaşamadım :(

• Tekrar yazıyorum. Konularda tatsızlık çıkmaması adına deprem bildirim konusu hariç tüm sayfaların bugün için kilitlenmesini talep ediyorum.

Bu forumdan havayı takip eden TV kanalları sosyal medya sayfaları var. Hava Forum büyük bir oluşum. Hizmet vermesi, deprem bölgeleri'ndeki hava olaylarını anlık servis etmesi daha iyi olur. Ama şöyle olabilir; Sadece bölge temsilcileri tahminleri sunar, normal üyelere kilitlenebilir. Saygılar.

• Tüm ülkemize geçmiş olsun. Allah ölenlere rahmet yakınlarına sabır ihsan etsin.

4 -5 saat öncesine kadar ülkemize akmasını istediğim soğukların heyecanla radar takibi yaptığım sistemin doğudan, batıdan, kuzeyden, güneyden ülkemize gelmeyip bir an önce mevsim normallerinin üzerine çıkması için dua edeceğim.

Tekrardan başımız sağolsun.

• Herkese Merhaba ;

Kimsenin kalbini kırmak yada yaralamak değil amacım ama burada iki mesaj yazan adamlar duyar kasmaya lütfen çalışmasın.

Bir çok arkadaşım ve ben afet bölgesine elimiz kolumuz yettiğince maddi yardım ettik ve bir şeyler hala gönderme çabasındayız.

Kimse burada kayak yaparken mutlu hallerini paylaşmıyor sırf duyar amaçlı bu konulara lütfen girmeyin . Herkesin kendi tercihidir ve biz burada büyük bir aileyiz hiçbirimiz aynı duyguya bürünemeyiz aynı olaya hüzünlenemeyiz . İllaki aramızda farklılıklar oluşacaktır. Birilerini iğnelemek , hala sen neyi soruyorsun gibi cümleleri kurmak bizi asıl bölecek olan şeylerdir. Cevap vermeyebilirsin hatta okumayabile bilirsin .

Manevi destek olmak amaçlı oraya bile gitmeyi düşünüyoruz ama bizim oraya gitmemiz oradaki geçim kaynaklarının kısıtlılığını daha da düşüreceğinden elimiz kolumuz bir şekilde bizde oturuyoruz.

Lütfen abilerim , ablalarım , kardeşlerim ...

Birbirimizi kırmayalım , kınamayalım bu vatan bu coğrafya hepimizin ve küstüğünüz kırdığınız kişilerde kardeşleriniz.

Allah'ım daha beterlerinden hepimizi korusun ..

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Kesinlikle size katılıyorum hocam kimseyi kırmayalım üzmeyelim.

Temennimiz soğukların ülkemizden çekilmesi veya bu soğukların deprem bölgesi dışında sınırlı kalması üzerine olması.