İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • suan deprem bölgesi malatya da aşırı yogun bi yagıs var.

umarım bir an önce kesilir. kurtarma calismalarında calisan herkese kolaylıklar

• Arkadaşlar mesajların altına öpücük gülücük gözlük vs atmayalim gerekirse tüm üyelere kapansın konu adminler bilgi atsınlar okuyalım

Olmaz böyle orda canıyla uğraşıyor herkez burda kar geliyor diye sevinemeyiz

• Madem bu siklon doğulu geldi neden Çatalca bile yağmura çevirdi?

sabah 7de Bahçeşehir.den yola çıktım 0.0 derece

Çimenler 4-5 cm yürüyüş yolları 2-4cm yollar 0-1cm

TEM güzergahtan Çorlu istikamet

Selimpaşa Kumburgaz civarı 0.5 derece

Silivri civarı geldik 1.0 derece

Kinaliya geldik yine 0.0

Arada ne oldu da sıcaklık arttı anlamadım.

Catalca-Silivri bölge daha fazla nasiplenir diye düşünüyordum bu sabaha kadarki hadiselerden, özellikle sıcaklık bakımından net kar olurdu ve erimezdi diye düşünmüştüm, kötü olmuş 😔

• Bazı arkadaşlarımızın da belirttiği gibi; yazılan mesajlarındaki sevinç nidalarına, mesajların altına bırakılan ifadelere/tepkilere hassasiyet gösterilmesini rica ederim. Milletimizin başı sağolsun.

• Kar heyecanı da kalmadı bu vahim hadiseden sonra

5' ten beri doğru düzgün uyuyamadım

Hep ya İstanbul'da olduğunda ne olacak diye tirtir titredim valla üşüdüğümden değil

Konunun askıya alınması mantıksız olur

Buraya insanlar bilgilenmeye geliyor

Gülücük, ateş vs. gibi emojiler de artık üyelerin kendi vicdanlarıyla alakalı bir şey

Yasaklamadan çok insanlar varsa kendi olgunluklarını pratiğe dökmeli

Önce kky sonra yağmura dönen yağış durdu

4 dereceyiz akşam Dek bantları gözükmeye başlayacaktır iş çıkış saatindeki trafiği hesaba katarak özel araçlarla yolculuk yapmayaya özen gösterelim

• Küçükçekmece yağmurlu. Sabah 6 7 gibi hafif buzlanma vardı ama şu an yok. Gece saatlerinde DEK yağışları etkili olacak dikkatli olmak lazım. Her ihtimale karşı yarın arabayla bir yere gidilmemeli.

Güncel sıcaklık verisi:

• Hocam Dek icin koşullar iyi mi şu an?

• Sadece üstadların yazabileceği şekilde konuyu kapatırsak çok güzel olur. Ne kar takip edecek zevk kaldı ne bir şey en azından sistemi hocalarımız yorumlar bizde ne olacağını biliriz

Sistem kuşa döndü uçuyor 🦜

• Selamun aleyküm hayırlı sabahlar herkese. Öncelikle yurdumuz da meydana gelen doğal afetten dolayı yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, geride kalanlara sabır diliyorum. Şuan orada bulunan vatandaşlarımız için elimizden gelen dua etmek. Umarım kaybımız çok fazla olmaz.

İki gündür devam eden yağışlar neticesinde barajlarda ki doluluk oranı az da olsa yükselmiş.

Konumum da fırtına şeklinde rüzgarlar devam ediyor. Hava buz gibi. Yağış yok.