İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Daha kar yağmadan saat neredeyse 2 maşallah

• 729 Members (7 invisible) and 26 Guests

Samet Hocam ek takviyeler yarın öğlene kadar yetişir mi yoksa İstanbul konusu forumu çökertir demedi demeyin ^^

• İl geneli kar alacak şekilde Doğuya doğru yanlaya yanlaya geliyorum arkadaşlar dikkat edin vortex 2022 ye benzemem 122 km hızla ayağınızı yerden keserim

Valla vortex bey sıcaklıkları düşürürseniz sevinirim efenim sizi Anadolu olarak şakır şakır karşılamak istemiyoruz

• pazartesi akşam - salı akşam arası modele göre dek bantları sık ve genellikle radarda açık yeşil hafif sarı arası olur büyük ihtimalle aralıklarla da turuncu bantlar görürüz.

• tahminci Hocam çok güzel yarın için analiz yapmış sıcak sıcak yeni çıkmış ilgilenen arkadaşlar bakabilir

• Kendi tahminimi de ortaya koydum :P ama biraz temkinli yaklaştım.

• Murat hoca yıllarını ömrünü vermiş birisi kanka. Kendisinin 3-4 yıla yakındır takipcisiyim ve oldukça başarılı bkz geçen seneki sistem bkz 2021 şubat sistemi.

Bu sistem de evet çok ısrarcı onuda yılların tecrübesine veriyorum. Yanılada bilir tahmini tutmayada bilir ama yıllarını verdiği gerçegini değiştirmez

knk alakası yok geçmiş sistemlerde de böyle konuştu hep

Gerçekten trol zaten pazartesi tüm İstanbul’da tipi beklemesi de kanıtı

• Sistem sonu sahiller 5cm örtü görür muhtemelen. Şehir merkezileri de 10cm civarı görür gibi

Şehrin batısını hiç almıyorum çatalca binkılıç 50cm rahat devirir.

Bu değerler evet az ama unutmayalım 10 gün önceye kadar gram yağışımız yoktu bırakın kar yağışını yağmura hasretdik. Şimdi kar topu oynayebilecek bir sistem yaşayacağız.

• Avrupa yakasında sahil kesimler vortexin karaya çıkmasını beklerken vortexin girmesiyle beraber yağmur başlayınca oluşan anlık tepki. :hfyeni (18):

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif