İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Herkese merhaba Havaforum ailesi, genelde kar zamanları burdayım ancak uzun zamandır modelleri takip ediyorum 2 aydır ne yazık ki soğuklar Kutup bölgesinde kaldığı için yüksek basıncın etkisiyle genelde mevsim normallerinin üzerinde hava ve yağışsız havalar gerçekleşti. Şuanda ülkemiz şanslı konuma gelmeye başladı modeller hala çok karışık seyrediyor. Soğuklar hiç bir zaman kısa vadade İtalya ve Türkiye arasında gidip gelmedi çünkü ciddi derecede konum farkı vardır ancak şuanda modellerde yansıdığını görüyoruz, Cuma günü akşam her şey belli olacaktır ancak konum olarak o kadar batılı gitmesi çok anlamsız gözüküyor, ilk sitemde çok güzel kar alacağız gözüküyor ancak ikinci dalga için en az Cuma akşam hatta Cumartesi sabahı beklemek gerekiyor. Umarım beklediğimiz soğuk havalar ve kar yağışlı havalara ulaşırız çünkü bunları alabilirsek bu seneki kuraklıktan bir miktar uzaklaşmış olacağız, hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum 🙏🏻

• È possibile? è uno scherzo? È uno scherzo? È davvero incredibile, è incredibile che la Turchia sia così fortunata. Possa Dio far saltare al suolo questi modelli di previsioni del tempo. QUALCUNO MI DICA CHE E' UNO SCHERZO

• Ecmwf güncellemesi kritik önem kazandı ama o da muhtemelen Türkiye’ye yollar sistemi

Murphy kanunları yine işledi ve en kötü senaryo olan Türkiye senaryosu kazandı

En azından futbolda 3-0 kazandık Türklere karşı

• Cold.EFso  Storm Chaser değerli hocalarım size de sormak isterim modellerin kısa vadede bu kadar gelgitli olduğunu görmedim ve hala + - pozisyonunda ciddi bir fark var, sebebi ne olabilir? Doğudan soğuk hava dalgası gelip neredeyse İspanyadan çıkacak. Ben cuma gününe kadar bizim tarafımızda olacağını düşünüyorum. Biz balkanlardan gelen soğuk hava dalgası derdik.İtalyanlar Türkiyeden gelen soğuk hava dalgası diyecekler neredeyse, terim biraz saçma ama bu pozisyonda gerçekten öyle gözüküyor ve modellerde bir düzeltme öngörüyorum.

• È possibile? è uno scherzo? È uno scherzo? È davvero incredibile, è incredibile che la Turchia sia così fortunata. Possa Dio far saltare al suolo questi modelli di previsioni del tempo.

Amin hocam birşeyler yazmışsınız ama italyancoo

:gun_bandana: 2022 MART EFSANESİ :hfyeni (29):

• Ecmwf güncellemesi kritik önem kazandı ama o da muhtemelen Türkiye’ye yollar sistemi

Murphy kanunları yine işledi ve en kötü senaryo olan Türkiye senaryosu kazandı

En azından futbolda 3-0 kazandık Türklere karşı

Amico, pensi che questo sistema ECMWF verrà spedito in Italia? NON POSSIBILE!! Quest'anno, il nostro destino non ha sorriso. L'inverno è finito per noi