Posts by ultrAs

ultrAs İstanbul konusunu,sağlık adına meşgul etmemek için buraya yazıyorum 🙂 Majezik ilacını evet beyin cerrahi doktorum önerisi ile içiyorum. O da mide koruyucu alarak. Nöroloji doktoruna da gittim aynı şekilde o da şekerli gıdalar çok baharatlı gıdaları kullanmamami söyledi. En büyük etken stres,kapalı hava ve sıcak hava ve artı rüzgar. Atak gelmeden anlıyorum ilacımı içiyorum bazen şiddetlenmeden müdahale ediyorum ama bazen 3 gün sürüyor mesela uykudan kalkınca devam etmesi yok mu en kötüsü. Rabbim bu hastalığı çekenlerin yardımcısı olsun.

Öncelikle çok geçmiş olsun

akapunktur dahil aklınıza migren ile gelen bütün tedaviler ve koca karı ilaçları dahi yaptırdım.

3 seans migren botox'u yaptırdım o çok iyi gelmişti ama fiyatları uçtu sanırım bayadır yaptırmadım çünkü araştırmanızı öneririm

Aküt seviye ( en yüksek seviye) hastası olarak yazıyorum.

Sabah zaten baş ağrısı ile kalktım da allahtan seviye yükselmeden durdurabildim.

Hastalığınız kronik ise ki benim kronik.

Yüksek basınç,alçak basınç, fazla bulutlu kapalı hava, aşırı sıcak hava, ketçap mayonez aynı anda yeme

üzüntü stres sinir sıkıntı koku korku fazla adrenalin salgılama çok fazla bağırıp çağırma migrenimi tetikleyen ana etkenler.

Özellikle Hava olaylarının inanılmaz derecede etkiliyor. Başınız ağrıyor ise bu bütün MİGREN hastaları için geçerlidir sakın ama sakın DOMATES KETÇAP ve ÇİKOLATA yemeyin.

yoksa hastanelik olursunuz bana yapılan kalçadan ağrı kesiciler artık fayda etmiyor orta seviye bir serum ve içine 4 5 farklı ilaç katıp affedersiniz idrar sarırı bir renk oluyor onu damar yolundan yiyince 2 saat sonra kendime gele biliyorum.

bir arkadaş majesik kullandığını belirtmiş bilmiyorum doktor tavsiyesiyle mi ama ben en son majesik kullandığımda migrenim tutunca gittiğim doktor beyin kanaması geçiriyorum sanmıştı kendime geldiğimde yasakladı.

Tavsiyem. Migren atağı şiddeti arttırmadan minoset plus - avamigren çok iyi geliyor tabi her insana iyi gelmeyebilir.

Ayrıca bir tatlı kaşığına kuru türk kahvesi alıp üstüne limon sıkıp bildiğiniz yiyorum.

veya türk kahvesi yapıp içine limon sıkıp içiyorum oda iyi geliyor

Ben hayatımda ilk defa bu kadar sık şimşek serisi gördüm durmadan arka arkaya çakıyor arka arkaya gök gürlüyor o taraflarda kimse yok mu sayfada?

Hocam neredeyse 3 5 saniye de bir şimşek çakıyor ve çok geniş biçimde hadımköy üstü ve arnavutköy üstü inanılmaz

Bizim sokağa arka arkaya 2 kere yıldırım düştü o gün, evdeki tüm beyaz eşyalar ve elektronikler kızardı.

O zamanın parasıyla 50.000 TL'den fazla masrafm vardı. Öyle bir afet bir daha yaşanmaz umarım.

Kızım Ekim 2016 doğumlu :) Pirematüre doğdu

o gün bir ilaç almak için başakşehirde açık olan tek eczaneye gitmem gerekliydi ki arabalar site içinde kar altında kalmıştı gözükmüyordu bile 5.etap'dan fatih terim stadının oralar metrokent'e yürüdüm normalde 10 15dk yolu 2 saatte anca yürüyüp geldim

Bölge kavgasının olmadığı bir başlık olmasını dilerim.

Gelelim kış ayına

Unutulmazlar arasında yerini aldı.

24 Ocak Vortex'inin gücünü her anlamla hissettim konum olarak hem iş yerinde

mecbur mahsur kaldık hem bacaklarım soğuk yanığı oldu

Benim için bu yettide arttı öyle bir yağdı ki 10dk içinde arabanın yolda gidemeyeceği seviyeye çıktı

gece 4:30 5 gibi eve vardığımda ki iş yerinden akşam 11 gibi çıktık bir ara kar durdu boşluğa düştük o esnada çıkalım dedik ama akıllılık etmedik.

Koca yüzme havuzu dondu daha da birşey yazmanın anlamı yok :)

Buda burada dursun :)

https://streamable.com/dtwmsr